Jak akci využít?

Nejlevněji se do Amsterdamu dostanete se společností Easyjet, kde ceny letenek jak z Prahy, tak i z Vídně začínají na 2 000 Kč. Ty nejlepší ceny jsou od října až do března 2019. Takže pokud plánujete nějaký kratší výlet po Evropě, třeba před Vánoci, možností je hodně.

Tip: V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a neomezené hmotnosti. Dále doporučujeme si přečíst náš článek o létání s nízkonákladovými aerolinkami, ať zbytečně neuděláte chybu a neplatíte tisíce na víc.  

Nepatrně dražší možností je let s jednou z nejstarších aerolinek světa, nizozemskou KLM. Cena letenky z Prahy je 2 690 Kč. Oproti Easyjetu KLM nabízí více možností – více letů za den + více termínů. Ty jsou dostupné od září až po červenec 2019. V ceně je odbavené zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm, a s hmotností do 10 kg.

Ubytování v Amsterdamu

Jedno z nejlevnějších ubytování je Dutchies Hostel s cenou 1 257 Kč pro dvě osoby. Je 15 minut jízdy tramvají od centra a dá se u něj parkovat. Ale na druhou stranu, asi bychom se trochu více plácli přes kapsu a zkusili jiné ubytování, a to CityHub Amsterdam za cenu 2 418 Kč pro dvě osoby. Nabízí velmi speciální a super trendy pokoje, kde je například aplikace, pomocí které můžete chatovat s recepcí nebo ostatními pokoji. Hodnocení je skvělých 9 z 10.

Ubytování přes Booking.com

Co dělat v Amsterdamu?

Jak jsme psali, nejlepší je půjčit si kolo a celý ho postupně projet. Můžete se vypravit do jednoho z mnoha muzeí, třeba muzeum Van Gogha nebo Anny Frankové stojí rozhodně za vidění. Nevynechejte ani večerní procházku po lechtivé čtvrti Red Light. Je toho opravdu hodně, co tu dělat. Podívejte se na mapu Amsterdamu s místy kam vyrazit. Je hned hned pod letenkami.