Léto v Londýně je skvělé. Stačí si půjčit kolo a všechno na něm objet. Sem tam se zastavíte v parku a odpočinete si od běhání po památkách. Nejlepší na tom všem je, že na rozdíl od zimy ušetříte za drahé lístky na MHD. Jestli nechcete zbytečně plácat dovolenou, tak je právě dostupný jediný prodloužený víkend v červnu.

Jak akci využít?

Jak jsme se již zmiňovali, jediný dostupný prodloužený víkend v létě je v červnu. Tam poletíte v pátek 22.6. ve 12:30 a zpět v neděli 24.6. ve 21:55. – viz. printscreen pod letenkou. Takže využijete maximální čas v Londýně. Ještě je možnost letět i ve čtvrtek 21.6.

A jestli tento termín nemůžete, tak nesmutněte. Letenek za 1 690 Kč je víc. Termíny jsou od května do června a pak od listopadu do března. V zimních měsících se dá také ulovit nějaký ten prodloužený víkend, ale to se dobře oblečte. V Londýně je vlezavá zima. Léto je na výlet prostě lepší.

Jinak se letí se Smart Wings na letiště Gatwick, které je na jih od Londýna. Do centra města se dostanete do hodinky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla – 8 kg (56x45x25 cm) a 3 kg (40x30x15 cm) a pak hlavně jedno odbavené zavazadlo do 15 Kg a to je prostě fér.

Rada na závěr, doporučujeme si vzít cestovní pas. To i přesto, že do Spojeného království se dá vyrazit jen na občanku viz. náš článek Kam na občanku a kam bez víza. S pasem nebudete totiž na letišti tak dlouho čekat,  odbaví vás přes automatické okénko. S občankou musíte k celníkovi.