Jak akci využít?

Pokud vám jde o co nejrychlejší a nejkomfortnější spoj, tak vás budou určitě zajímat letenky od společností Austrian Airlines a United. Z Vídně se letí bez přestupu a cena letenek je 8950 Kč, což se za přímý spoj jen tak nevidí. Termíny jsou od října do dubna 2019.

Nejlevnějším způsobem, jak se dostat z Vídně do New Yorku, jsou lety s jedním krátkým přestupem s nizozemskou KLM. Cena je 7790 Kč. Termíny jsou od listopadu do března 2019.

A teď něco pro ty cestovatele, kteří svou cestu chtějí využít na maximum. Na webu se objevila jedna velmi zajímavá možnost. Letenka z Vídně směrem do NY je bez přestupu se společností United, letenka zpět je s Air Canada s jedním přestupem v Torontu. Přestup trvá takřka 24 hodin, takže budete mít dostatek času prozkoumat v krátkosti kanadskou metropoli. Letenky vyjdou na 7990 Kč a termíny jsou od října do března 2019.

Tip: Vyplatí se letět z Vídně a jak se tam co nejlépe dostat? Podívejte se na náš článek Jak se dostat na letiště do Vídně. Porovnali jsme výhody, délku a ceny spojení autobusem, vlakem, letadlem a autem. Za minutku zjistíte, jestli se vám z Vídně letět vyplatí.

Ubytování v New Yorku

New York je jedno z nejdražších měst na světě, takže ani ubytování není nic laciného. Pro budget cestovatele jsme našli velmi pěkný hostel HI NYC Hostel, který je 1 blok od Broadway a 10 minut pěšky od Central parku. Hodnocení je 8,4 z 10 a pro dvě osoby vyjde na 2000 Kč.

Pokud preferujete komfort, mohlo by vás zajímat ubytování The French Quarters, které má jedno z nejlepších hodnocení od hostů v NY – 9,2. Je pouhých 500 metrů daleko od Times Square. Pokoj pro dva je za 4248 Kč.

Ubytování přes Booking.com

Dokument ESTA

Před cestou do USA je potřeba si zařídit žádost ESTA. Vše se dělá přes internet. Cena je 14 USD. Pozor na podvodné stránky, na nichž cena šplhá až na 80 USD. Doporučujeme si přečíst náš návod jak vyplnit žádost ESTA. Vše je v něm podrobně popsáno.

Co navštívit?

V New Yorku byste neměli rozhodně vynechat Empire State Building, legendární Times Square nebo památník 9/11 Memorial v místě, kde stála Dvojčata zničená roku 2001. Vojta Příhoda vše sepsal do svého cestopisu z New York City. Kdybyste mířili do San Francisca, podívejte se na naše tipy, co navštívit.

Tip: Nevíte si rady s letenkami nebo nemůžete najít váš termín. Ozvěte se nám přes Facebook, pomůžeme vám.