Ejlat má vynikající polohu. Je hned u Rudého moře, takže parádní koupačka je zaručena. Je vklíněn mezi Egypt a Jordánsko. Hlavně Jordánsko láká k návštěvě. Relativně kousek je starověká Petra, kde nebudete věřit vlastním očím, co všechno bylo možné před tisíci lety postavit. Kousek blíž je Wadi Rum, jedna z nejhezčích pouští na světě. Vypadá to tam jako na Marsu.

Nebo můžete zůstat pouze v Izraeli, půjčit si auto a vyrazit na příjemný roadtrip. Určitě nevynechejte Mrtvé moře, kolébku náboženství Jeruzalém anebo místo, které nikdo moc nezná – Mitzpe Ramon. Což je obrovský kráter v poušti. Jinak v Ejlatu se výborně potápí.

Jak akci využít?

Odlety a přílety jsou vždy v pondělí a v pátek. V obou případech platí, že do Izraele přiletíte v 18:30. Termíny jsou od listopadu 2018 do března 2019. Nám se nejvíce líbí od 12.11. do 23.11. za cenu 2 384 Kč (viz. ukázka letenky). Dá se toho stihnout hodně. Ale pozor za chvíli letenky budou fuč.

Letí se s nízkonákladovkou Ryanair. V ceně máte 2 zavazadla – první zavazadlo 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm. Oboje smí mít dohromady maximálně 10 kg. Více o specifických požadavcích nízkonákladových aerolinií v článku o nízkonákladových letenkách.

Pozor, letí se na letiště Ovda, které je od samotného Ejlatu vzdálené 60 km. Můžete využít autobus č. 282, jehož jízdní řád je uzpůsobený příletům letadel. Tak se na letišti zbytečně neflákejte.

Na závěr ještě přidáváme Tipy, co vidět v Izraeli za 6 dní a také cestopis z Jordánska. Je tam popsané Petra, poušť Wadi Rum, Mrtvé moře a výlet na Mojžíšovu horu. Tak na to mrkněte, ať máte výlet podle čeho plánovat.