Mallorca nejsou jenom nádherné pláže, ale také historická městečka, památky z dob Římanů a noční život. Právě nočním životem je ostrov proslulý široko daleko. Je to ideální destinace na kratší dovolenou.

Jak akci využít?

Nejlevněji se dostanete na Mallorcu z Vídně a to již od 984 Kč v červnu a červenci. V srpnu vás cesta vyjde na 1254 Kč a v září a v říjnu na 1736 Kč. Pokud jste z Českých Budějovic a okolí, určitě vám přijde vhod Linec jako místo odletu. Letenky na červen a červenec stojí 984 Kč, v srpnu 1522 Kč a v září a v říjnu na 1736 Kč.

Alternativou může být i Berlín. Kde jsou nejlevnější letenky v srpnu od 1273 Kč. Všechny lety jsou se společností Laudamotion respektive Ryanair. Zdarma vám dvě palubní zavazadla o max váze 10 kg (počítá se dohromady). První zavazadlo může mít rozměry 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm.

Jak se levně dostat do Vídně?

Pokud jste z okolí Prahy nebo Brna, je to velmi jednoduché. Nasednete na vlak nebo autobus a do Vídně se dostanete za pár stovek. Zkuste třeba Flixbus, kde ceny jednosměrných jízdenek začínají na 199 Kč z Brna a z Prahy na 299 Kč.

Ceny za autobus do Vídně začínají na 179 Kč z Brna a na 299 Kč z Prahy

V případě, že jste z jiných měst ČR a nejste si jistí, jak se do Vídně nebo dalších míst po Evropě dopravit, co nejefektivněji. Podívejte se na náš článek. Je tam podrobný návod, jak určit, jestli jet autobusem, vlakem nebo letadlem.

Ubytování na Mallorce

Ceny za ubytování na Mallorce se dost liší, velmi záleží v jaký termín se na Mallorcu chystáte. Na Booking.com jsou nejvyšší ceny přes letní prázdniny, mimo jsou nižší. Pro představu: v červnu je ubytování nejlevnější za 480 Kč na noc a v červenci počítejte už s 600 Kč.
Ubytování přes Booking.com

Pokud chcete bydlet třeba u někoho doma, tak doporučujeme ubytovnání přes Airbnb. Je tu je hodně možností. Ceny začínají už na 420 Kč za noc. O autentické zážitky nebude nouze a navíc se poznáte s místními.
Ubytování přes Airbnb

Na Mallorce můžete také využít spaní ve stanu nebo pod širým nebem. Takže pokud chcete s výdaji za dovolenou zůstat na minimu, tak toho využijte.