Nachystejte si surfy, opalovací krémy, sluneční brýle a vyražte na Srí Lanku. Jestli nejste úplně plážoví, bude se vám tam líbit také. Můžete objevovat tisíce budhistických klášterů, krásné hory anebo se jen tak projíždět na půjčeném skútru a prohánět slony. Domů pak všem přivezete skvělé čaje a nádherné zážitky.

Jinak, co je důležité zmínit. Srí Lanka je pro cestovatele super levná země. Neni problém večeřet za 30 Kč a ubytovat za 200 Kč s výhledem na moře. Prostě ideální země pro první velkou dovolenou za hranicemi Evropy nebo romantické líbánky. Ty západy slunce k tomu úplně vybízí.

Jak akci využít?

Termínů je hodně, snadno si vyberete. Jsou od září do prosince 2018. Letí se s aerolinkou FlyDubai (dceřiná společnost Emirates) přes Dubaj. Cestou tam je 1,5 hodiny krátký přestup. Cestou zpět je přestup dlouhý minimálně 17,5 hodiny a to vše za 11 990 Kč.

Dlouhý přestup nemusí být nutně nevýhoda. Budete mít celý den na prozkoumání Dubaje, která za to rozhodně stojí. Přece jenom tu mají nejvyšší mrakodrap na světě, fontánu, akvárium, obchodní centrum,... Takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Nezapomeňte si plavky v kufru, budou se vám tu hodit. Můžete se vykoupat na jedné z městských pláží.

Zpátky k letenkám. I když letíte s nízkonákladovkou, můžete mít normální odbavené zavazadlo do 20 kg. Kabinové je do 7 kg a (55x40x20 cm).

Na závěr se podívejte na článek od Honzy Macháčka – 16 věcí, které byste měli vědět před cestou na Srí Lanku. Honza vám prozradí, kde je na Srí Lance ta nejhezčí železnice světa anebo kde se dá potápět se žraloky.