Jak akci využít?

Začneme nejdříve s New Yorkem. Ceny letenek startují na 7690 Kč a termíny jsou dostupné od září do dubna 2019. Letí se z Vídně s jedním krátkým přestupem v Amsterdamu.

Pak tu je Los Angeles a San Francisco s termínem od srpna do dubna 2019. Stojí 8790 Kč a opět se letí s jedním přestupem v Amsterdamu. V ceně je pouze jedno palubní zavazadlo do 10 kg (55cm x 35cm x 25cm) a druhé do 2 kg (40cm x 30cm x 15cm).

Jak se levně dostat do Vídně?

Pokud jste z okolí Prahy nebo Brna, je to velmi jednoduché. Nasednete na vlak nebo autobus a do Vídně se dostanete za pár stovek. Zkuste třeba Flixbus, u kterého ceny jednosměrných jízdenek začínají na 199 Kč z Brna a z Prahy na 299 Kč.

Ceny za autobus do Vídně začínají na 179 Kč z Brna a na 299 Kč z Prahy

V případě, že jste z jiných měst ČR a nejste si jistí, jak se do Vídně nebo dalších míst po Evropě dopravit co nejefektivněji, podívejte se na náš článek. Najdete v něm podrobný návod, jak určit, jestli jet autobusem, vlakem nebo letadlem.

Dokument ESTA

Před cestou do USA je potřeba si zařídit žádost ESTA. Vše se dělá přes internet. Cena je 14 USD. Pozor na podvodné stránky, na nichž cena šplhá až na 80 USD. Doporučujeme si přečíst náš návod jak vyplnit žádost ESTA. Vše je v něm podrobně popsáno.

Co navštívit?

V New Yorku byste neměli rozhodně vynechat Empire State Building, legendární Times Square nebo památník 9/11 Memorial v místě, kde stála Dvojčata zničená roku 2001. Vojta Příhoda vše sepsal do svého cestopisu z New York City. Kdybyste mířili do San Francisca, podívejte se na naše tipy, co navštívit.