Vyhledat letenku

Albánie

Počet obyvatel
3 mil.
Rozloha
29 tis. km²

Teplé počasí, parádní pláže a super ceny s nádhernými horami je to, co vás čeká v Albánii. Země, která vyšla před nedávnem z komunistického sevření, se otevírá turistům. Láká na pohostinnost obyvatelstva, dobré víno a chutné jídlo. Je pravděpodobné, že zde narazíte na svůj ukradený Mercedes.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Koncentrujte se za volantem – kvalita silnic není dobrá

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 11°
 3. 13°
 4. 17°
 5. 21°
 6. 26°
 7. 30°
 8. 29°
 9. 25°
 10. 20°
 11. 15°
 12. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Bez víza do 90 dnů

Pobyt bez víza je možný na 90 dní v průběhu 180 denního období.

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   126 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   24 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   26 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   8 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   49 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
3

Nejkrásnější pobřeží se rozkládá mezi městy Vlora a Saranda. Doporučuji rychle navštívit, než ty úžasné pláže tady přestanou být opuštěné a než se tady postaví hotely. Nádherná je vesnice Theth ukrytá v horách na severu Albánie. Albánie je protkaná spoustou off-roadových cest vedoucích přes divoké vnitrozemí!

V roce 2010 zde byly příjemné ceny, za pár leků si člověk koupil prima rybu a i zbylo na hotel. Pláže jsou často neuklizené, uklízí je zřízenci na kárce. Kárku vysypávají na pláž vedle. Na pláži byly cítit fekálie. Takové předválečné Chorvatsko. Myslím, že situace se však zlepšuje. Průjzed Logarským průsmykem je velmi scénická. Přejezd do Řecka dobrodružný.

Klasická hotelová dovolená nědaleko Durres - pláž Golem. Vlastně jsem o Albánii nic nevěděla, jen jsem našla směšně levný last minute zájezd. Nicméně se určitě chci do Albánie vrátit a prozkoumat jí na vlastní pěst. Pláže už se začínají plnit turisty bohužel, kde vyrůstají hotely a nesmyslně se kací krásná příroda tyto pláže lemující. Lidé jsou milí, země není drahá a počasí nám přálo.

1

Albánii jsem navštívil krátce při mém stopování jižní Evropou a musím říct, že mě tato země velmi mile překvapila. Za prvé překrásnou přírodou a horami, za druhé velmi přátelskými lidmi. Jedna z nejlepších zemí na autostop, auta nám zastavovala takřka okamžitě a nezištně (nechtěli zaplatit, což není pro Balkán typické) a lidé byli ochotni pomoci. Velmi příjemná zkušenost.

Internetem se šíří nelichotivé informace o tamní bezpečnosti. Navzdory tomu jsem se zbytečnými obavami Albánii navštívil. Turista by se do nebezpečné situace dostat neměl. Občas chybí silnice a často nás stavěla policie jen s přáním štastné cesty. Snad jen pozor na okraje velkých měst. Plno drahých údajně kradených aut z Evropy. Doporučuji jih země s krásnými plážemi a řeckými komunitami.

Od města Vlorë na jih je krásné koupání. Pokud pojedete autem, doporučuji přejezd přes Llogarský průsmyk - na jedné straně hory, na druhé moře. Během pár minut sjedete z 1027 m. až k moři. Albánci jsou strašně milí, ale neumí moc anglicky. Zato italsky jo. Kupte si melouny u cesty - vynikající. Doporučuji města Berat, Gjirokastër, Butrint. Je tu levno. Super kempy, ale málo. Najděte si je předem.

Blízká "exotika" - nádherné hory, úžasné pláže, milí lidé. Některé příhraniční oblasti jsou vyhlášené pašerácké stezky, ale vždy vás někdo včas varuje. V horách např. okolo Thethi funguje síť ubytování u rodin, homestay - skvělý zážitek.

Cca 36h v Albánii 06/19. Přístav Durres je o ničem. Pláže jsou asi hezky, ale nic pro nás. Západ země nás vůbec nenadchl, ale střed a ty úžasné řeky a hory... Obrovská pohostinnost a ochota místních a super jídlo. Jen ten bordel je občas fakt...

Albánii jsem jen prosvištěla cestou do Makedonie. Příroda nádherná, všude zeleno. U silnic prodávají výborné ovoce za velice příjemné ceny. Pozor na výběry z bankomatů jsou pěkně drahé a kartou se téměř nikde nedá platit. Taky pozor na výmoly na silnicích, je to o pneumatiku! Nicméně povětšinou v takových situacích se čirou náhodou v blízkosti vyskytuje pneuservis ;)

Čím južnejšie v Albánsku pôjdete, tým je krajšie. Hlavné mesto Tirana ma absolútne nezaujalo, len som si v miestnej doprave zanadával. Durres ako plážová destinácie tiež nič moc. Medzi Sarandë a Vlorë je však krásna cesta a pobrežie. A Sarandë na dovolenku veľmi doporučujem. Ubytovanie za fajn ceny a v roku 2015 sa tam navyše dalo aj veľmi lacno a dobre najesť.

Země, která vás dostane. Skalnaté výstupy, nádherná jezera, kavárna uprostřed hor, uzounké cesty nad propastmi, šílení řidiči, plynové kartuše na ulicích, babičky s ovocem, mafiáni v mercedesech, andulky v klecích nad hlavní třídou, všudypřítomný chaos a bunkr na každém rohu. My jsme tam byli v srpnu, přešli jsme Prokletije z Černé hory do Albánie a podívali se do Škodry. Pecka!

Albánie překrásná země hlavně pro motorkáře, jelikož se s motorkou dostanete do úžasných míst. Všude příjemní a nápomocní lidé. Jídlo, ubytování téměř za hubičku,ale jako všude na Balkáně dost velký nepořádek.Za návštěvu stojí hl.m.Tirana,město Drač,pláže Vlore a městečko Kruje kde je hrad alban.nár. hrdiny Skandenberga a nejlepší místo pro zakoupení suvenýrů.Śuper melouny a vypálené CD u cesty...

Nádherná hornatá země, fajn lidi, kteří rádi pomůžou, ale hvězdička dolů jen za ten neskutečný bordel, kterým se obklopují aniž by je to vzrušovalo. Zanedbaná infrastruktura, nekonečně válečných bunkrů, automyček, toulavých psů a nedostavěných baráků. Nic pro člověka, co má rád pořádek a pohodlí, ale ráj pro člověka, který miluje surovou přírodu a absenci svazujících pravidel...

Krásna príroda, bohatá história a dobrí ľudia ochotní pomôcť. Jeden zo skrytých klenotov Európy, bohužiaľ si to miestni zatiaľ veľmi neuvedomujú ani patrične nevážia (preto i mínus *). Navštívili sme juh, prímorské mestečko Saranda a pamiatky UNESCO Butrint a Gjirokastra, vzdialené cca hodinku. Za ochutnanie určite stojí miestna káva či qifki - ryžové guľky, ktoré možno nájsť práve v Gjirokastre.

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Koncentrujte se za volantem – kvalita silnic není dobrá

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 11°
 3. 13°
 4. 17°
 5. 21°
 6. 26°
 7. 30°
 8. 29°
 9. 25°
 10. 20°
 11. 15°
 12. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   126 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   24 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   26 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   8 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   49 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Bez víza do 90 dnů

Pobyt bez víza je možný na 90 dní v průběhu 180 denního období.

Očkování

Bez očkování