Vyhledat letenku

Andorra

Počet obyvatel
77 tis.
Rozloha
468 km²

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 20°
 4. 20°
 5. 17°
 6. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Očkování

Mapa s tipy

Ceny

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.
1

Ministát v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem, ideální pro horskou turistiku v létě nebo lyžování v zimě. Městečka z hezkou architekturou, levné bezcelní nákupy, určitě příjemná cestovatelská zkušenost.

Andorra je skvělá na horské túry a treky, ať už delší hřebenové přechody nebo jednodenní výstupy se základnou v údolních městečkách. K dispozici jsou velmi dobře vybavené kempy. V Andorra la Vella jsou luxusní lázně, v Pas de la Casa zase superlevný alkohol. Stará centra měst a kostelíky z opracovaných kamenů jsou kouzelné. Mnoho lyžařského vyžití v zimě. Ceny západoevropské (2012).

Andorra je skvělá na méně náročnou i naopak více náročnější turistiku. Byli jsme na Pic de Casamanya, náročností bych to srovnala s túrami v Krkonoších. Městečka v údolích, v kterých jsme se pak stavovali měla krásné historické domy a přestože jsme tam byli o prázdninách, trek i ulice byli téměř prázdné.

Nádherná země především pokud jde o přírodu, ale kouzelná jsou i zachovalá historická městečka. Hrozně levný alkohol a mimo lyžařskou sezónu levné úplně všechno. Na horskou turistiku prostě ideální destinace. Když sem cestuju, letím vždycky do Barcelony, vlakem dojedu do Porte Puymorens a hranice překonám pěšky do Pas de la Casa - je to super trek na zahřátí, trvá 5 až 6 hodin.

Mrňavá hornatá zemička pro boháče. Měli jsme štěstí, že jsme si stopli kluka, který bydlel v Andoře, v obrovské vile. Měli jsme ubytování, jídlo i prohlídku země z vyhřátého auta zdarma. Všechno je dost drahé a jsou tam převážně lyžařská střediska a resorty. Ve vesničkách jsou krásné domky i kostelíky.

Nejdřív jsme ji minuli - prostě jsme projeli skrz... Richard Halliburton, pro baťůžkáře světec č. 1, by to tu asi nepoznal - hádám, že s prezidentem by u ohně v kamenné chatrči už nepokecal...

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Velmi vysoká bezpečnost (5/5)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 20°
 4. 20°
 5. 17°
 6. 12°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

Víza

Očkování