Vyhledat letenku

Belgie

Počet obyvatel
11 mil.
Rozloha
31 tis. km²

Nezapomeňte si dát některé z místních ochucených piv a k tomu hranolky v kornoutu a jako dezert vafle nebo pravou pořádně silnou belgickou čokoládu. Belgie je příjemná země, která umí překvapit. Je to sídlo Evropské unie.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Vážná hrozba útoků (mzv)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Galerie

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   70 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   57 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Multikulturní země, kde je pekelně draho. Strávil jsem zde jen pár dní, které mě moc nenadchly. Doufám, že změním názor po návštěvě Brugg, který mi stále unikají. Nevynechat pivo a čokoládu.

Dotázáni jsou Holandan, Belgičan a Čech, aby nabídli své pivo k porovnání. Holandan nabídne Heineken, Belgičan Jupiler, načež Čech nabídne jemně perlivý Rajec. Zeptají se ho proč tak učinil. "No když oni nabídli vodu tak já taky." (Ne jinak je belgický pivo celkem šmakózní.)

1 hvězdičku odebírám za Brusel, který mě těžce zklamal a doporučuju se mu úplně vyhnout, obzvlášť pokud přistáváte v Charleroi. Zbytek země je úplně o něčem jiném. Nádherná architektura v Bruggách, Gentu a Antwerpách a k tomu vynikající pivo a jídlo. Zaujalo mě i Liège. Překvapivé pro mě bylo, že zatímco ve vlámské části mluví většina lidí anglicky, na tu valonskou se hodí ovládat francouzštinu.

Krásné je hlavně předměstí. To mě oslovilo s mým kamarádem nejvíce. Moc milí lidé. Jen je u předměstí trošku problém domluvit se anglicky, (alespoň my ho měli). Doporučujeme mluvit velmi zřetelně a pomaleji. Samozřejmě nesmí chybět ani ochutnávka belgického leffe (pivo).

1

Příjemná země, města s hezkou architekturou, jen podle mě trochu nezvládli přistěhovalectví a je patrné mnohem větší multikulturní napětí než jak si pamatuji Belgii před 25 lety. Z vlastní zkušenosti mohu určitě doporučit Brusel, Bruggy, Kortrijk a Leuven.

V rámci návštěvy Belgie jsem navštívila města Bruggy a Brusel. Tyto města jsou nádherná a rozhodně stojí za návštěvu. Zvláště místní pralinky byly výborné :D Sice se jedná o hodně turistickou zemi, takže na každém rohu potkáte spoustu turistů ale i tak jsem si návštěvu moc užila.

Belgičany nemám rád, jsou namyšlení a myslí si, že jsou pupek světa. Bruggy mají celkem fajn atmosféru, v okolí katedrály je spousty přiležitostí dát si dobrou čokoládu. Samožrejmě dobré pivo nesmíte vynechat, nějaký speciál.

Samotný Brusel za moc nestojí. O to krásnější jsou ale jiná města - Bruggy a Gent. Nádherná architektura, skvělé jídlo, méně turistů a určitě nevynechte projížďku na loďkách (cca 6-10 euro). Pro přepravu mezi Bruselem a dalšími městy využijte vlak IC - jezdí každou chvíli. Poměrně drahá jízdenka (ostatně jako vše v Belgii), ale o víkendu je 50% sleva na tyto vlaky.

V Belgii už jsem byla celkem dávno a navštívila jsem pouze Brusel. Procházejte se kouzelnymi uličkami, dejte si pravé belgické waffle, hranolky a morske plody. Obdivujte námestí, jdete se podivat jak maly je čurající chlapeček a určite zajdete do muzea komiksu, najdete tam skvosty jako puvodni náčrtky Šmoulu nebo TinTina. A nevynechte Evropsky parlament, ale o vikendu je to tam jako mesto duchu.

Brusel - hlavní město Evropy - je velice multikulturní místo, které mě kvůli nepořádku v ulicích příliš nenadchlo. I přesto jsou zde ovšem místa, např. Grand Place, která ohromí. Například Gent je úplně jiný šálek čaje, kde narazíte na překrásnou architekturu a není zde takové množství turistů. Vafle, hranolky a pivo Belgičani umí.:) Stojí za návštěvu, i když to není úplně low cost destinace.

Upřímně, Bruggy jsou dnes spíše turistickou atrakcí a mnohem krásnější je Gent (navíc mají hrad a originál oltáře od Jan van Eycka). Za navštívení také stojí Brusel nebo Antwerpy, rozhodně Waterloo a Leuen. Je tu několik krásných měst, ale za přírodou se moc nepodíváte. Určitě ale ochutnat čokoládu a "ghenstské nosy".

Belgie je vyspělá evropská země. Má to své nevýhody ale- ceny strašně vysoké. Bruggy je jedno z nejhezčích měst, které tu stojí za navštívení. Brusel taktéž. Kuchyně dobrá a piva fantastická- zejména kláštery trapistů mají jedny z nejlepších piv co znám.

Při příležitosti levných letenek jsem naplánoval eurovíkend do průmyslového města Charleroi. S angličtinou jsem na místě vůbec nepochodil. Je tu větší koncentrace odpadků oproti ČR. Sehnat pohledy a jiné suvenýry dalo dost zabrat. Turistické cesty měli mnohem lépe značené než u nás (značka téměř na každém kroku). Ceny vyšší (autobus z letiště do centra města 6 Eur, ...).

Myslím, že Belgie má spoustu míst, která stojí za vidění, ne jen Brusel, pralinky a pivo. Žila jsem tam více než půl roku, tak zde jsou mé tipy: Brusel – krom klasiky jako je náměstí nebo Maneken Pis taky St. Caherine, Atomium, Royal Greenhouses of Laeken / trio Ghent, Antverpy, Bruggy (must see) / Lovaň (Groot Begijnhof, zámek Arenberg) / Dinant a okolí / Durbuy / Lutych / Mons / Doorkijkkerk :)

Je tu draho, nicméně já mám pro tyhle severozápadní evropské státy slabost. Impozantní umělecké klenoty v Ghentu, tajemné Bruggy i bizardní návštěva Atomia v Bruselu - proč ne. Multikulturalismus na každém kroku, několik jazyků i kalorické bomby v podobě čokolády, hranolek i piva... :)

Strávili jsme v Belgii 5 dní a pro mě osobně bylo hlavní město Brusel asi nejméně zajímavé. Co se Belgičanům ale musí nechat jsou jejich nádherná náměstí. Za návštěvu rozhodně stojí Bruggy i Antwerpy. Co se jídla týče, tak rozhodně musíte ochutnat jejich výbornou čokoládu a ještě lepší vafle.

V Belgii je povinností každého cestovatele ochutnat alespoň deset druhů piva. V Bruselu pak navštivte bar Delirium Tremens. Nachodili jsme po Bruselu asi 40 kilometrů a prochodili město křížem krážem. Stále bezpečné, couchsurfing funguje, a doporučuji si vzít Free tour po městě.. dělají to většinou studenti, a stačí jim na konci prohlídky dát třeba 5 Eur. Byla to zábava, poznali jsme nové lidi.

Brusel jsme navšívili jako poslední město při eurotripu a po Berlíně, Amsterdamu a Rotterdamu byl pro mě docela zklamáním. Atomium fajn, to opravdu stojí za to vidět. Grande-Place nádherné. Jinak ale nic moc. Překvapilo mě velké množství žebráků a bezdomovců v centru. Brusel určitě stojí za to navštívit, ale důvod vracet se tam nemám.

Vlaky meškajú, čokoláda je výborná. Ceny vysoké, belocha nenájdete v obsluhe, v hoteloch ani v supermarketoch. Je to maličké mesto, na ktoré stačí jeden deň ak cestujete ďalej. Oplatí sa ísť vlakom na výlet do Bruggy, krásne historické mesto.

Velmi multikulturní země, Bruggy naprosto nádherné, vřele doporučuji, Gent a Antwerpy též stojí za návštěvu. Ardeny jsou skvělé na výlety. No a poté skvělá ochutnávka čokolády a pralinek, prostě paráda.

Hodně rozmanitá země, tím pádem se tam najde něco pro každýho. Brusel nic moc, za to Antverpy byly nádherný - není tam moc turistů a přitom zachovali historickou část města. Hranolky s majo tam jsou uplně stejný jako všude jinde, ale takhle honosnou nádražní halu byste hledali dlouho :) Bruggy dobry, ale na mě trochu moc načančaný, připravený na návštěvy. A pivo joo!

Povinná zastávka pre milovníkov dobrej čokolády a piva. Výborná destinácia na výlet vlakom, mladí ľudia do 26 r. majú lístok kdekoľvek iba za 6.60€ (Go Pass 1, cena v r. 2019). V rámci nášho roadtripu sme navštívili Antverpy (nádherná historická stanica), Bruggy (malebné a romantické), Brusel (ohromné budovy a krásne parky) a historicko-rozprávkový Ghent sa stal naprostým víťazom celého výletu! :)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Vážná hrozba útoků (mzv)

Sezóna a teploty

 1. 12°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 18°
 7. 13°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1450 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   405 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   95 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   70 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   57 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   54 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování