Vyhledat letenku

Česko

Počet obyvatel
11 mil.
Rozloha
79 tis. km²

Země ležící ve středu Evropy má díky své dlouhé historii jedny z nejrůznorodějších památek. Především Praha s Českým Krumlovem patří ke klenotům UNESCO. ČR je jednou z nejbezpečnějších a nejlevnějších zemí Evropy. Ceny piva jsou proklatě nízké.

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Pozor na nejvyšší spotřebu piva na světě – leze to do peněz a do hlavy

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 17°
 7. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování

Mapa s tipy

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   110 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   30 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   40 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   24 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   25 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Související články

Související cestopisy

Zkušenosti cestovatelů

K místu můžeš přidat zkušenost v případě, že jsi ho navštívil.

Pokud tohle čtete přímo ze skvělé stránky cestolet, aniž by to skončilo v předkladači, znamená to, že mluvíte hezky česky a bydlíte tu. Pro ty ostatní, vemte tašky a bágly a koukejte dofrčet na naše skvělé pivo za příjemné ceny a pokochat se krásnou přírodou a majestátnými hrady :) Na zdraví!

5

Všude dobře, doma nejlíp. Vždycky na cestovatelských besedách veřejně říkám, že si pořádně nevážíme toho, jak se tu máme dobře. Naštěstí v posledních letech stále více cestovatelů tento názor sdílí také, za to jsem moc rád.

Chcete-li zažít tu pravou exotiku, jeďte třeba za falickými symboly do Brna. Pokud se opravdu nevážete odvázat, navštivte Stodolní ulici v Jižním Polsku. V Praze pak navštivte skanzen z doby kamenné, depiktující středověké namlouvací rituály - klub Karlovy Lázně.

1

Čechy krásné, Čechy mé... (i když su Moravák jak poleno). Ačkoliv moc rád cestuji, vždy se o to raději vracím, protože doma je doma. Rodina, přátelé, se kterými se pak o své zážitky mohu podělit. Země, kterou miluji - jsem velký patriot, ostatně i mé příjmení ke mně sedí :-)

Tady jsem se narodil a tady taky zemřu (pokud nezemřu někde jinde). Neumím si představit lepší zemi na život, máme být na co hrdí. A cestování po republice také miluji, máme krásnou Šumavu, Krkonoše, Beskydy, Třeboňsko, Český ráj, Vysočinu, České Švýcarsko. A hlavně nejkrásnější město na Zemi - Prahu.

Ikdyz, jako asi všichni, máme svoje mouchy, tak jsem moc ráda, že jsem se narodila zrovna v ČR :) Nádherná příroda - lesy, skály, řeky, vinice, pohádkové hrady a zámky, parky, lázeňská a jiná města....Tady jsem prostě doma :)

I když cestování nemusí být pro každého, bylo by krásné, kdyby po škole bylo povinné na 1-2 roky vyrazit do ciziny objevovat svět. Až pak by si lidi mnohem více vážili toho, co tu máme. Nestereotypní počasí, máme tu levno (jako opravdu levno), rozmanitá jídla, nikdo vás do ničeho nenutí, dostupné zdravotnictví a největším nebezpečí, které na nás číhá je tu klíště a skinhead :-)

You should visit Prague, Cesky Krumlov, National park Hřensko or some places in Moravia, there you can taste wine or slivovice (typical czech plum brandy). In the west don´t forgot to drink some beer in Pilsen, take a bath in Karlovy Vary or walk in Šumava national park.

Cestování po Česku rozhodně není špatné. Ať se vypravíte do kterékoliv části země, většinou se tam něco zajímavého najde. Já mám ale rád hory a ty v Česku moc nemáme a když už se nějaká najde, tak tam někdo plácne lanovku či jinou obludu na vrchol, což je strašná škoda. Nicméně velkou výhodou je, že se člověk domluví, že nemusí mít strach z nebezpečných zvířat a že se dá bivakovat téměř kdekoliv.

Domov můj! Vždycky po delší době strávené v zahraničí dostanu chuť na cokoliv s knedlíkem a tankovou Plzeň. Takhle chutná a voní domov. Moje oblíbená místa jsou třeba: České Švýcarsko, Plzeň, Krušné hory, Brno, České Budějovice, okolí Mikulova. A pak tu mám místa, která jsem ještě nenavštívila, ale musim: Adršpach, Beskydy, Šumava, Liberec, Zlín nebo Třeboňsko. A tímhle seznamem to slibuji.

Všude dobře? Tak co doma! ;-) Ale stejně se sem rád vracím. I domov může být cíl. Návykový. Nejen kvůli "kráse našich koní a rychlosti našich žen": snadno se u nás stopuje, pivko by bylo nejlepší i kdyby bylo x-krát dražší než je, na malé ploše to máme pestré - po jakékoli stránce si doplníte... tady se nenudí!

je to nadherna zeme plna krasne historie a prirody tak okozlujici az vam to vyrazi dech. pivo je tu brutalne levne a divky usmivave. no nic se nevyrovna prochazce po Karlove moste kolem 3 rano. to je cista magie. Šumavu proste musite navstivit a taky pro me asi nejkrasnejsi mesto v ČR a to sou Litomerice

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Bezpečnost

Vysoká bezpečnost (4/5)

Pozor na nejvyšší spotřebu piva na světě – leze to do peněz a do hlavy

Sezóna a teploty

 1. 10°
 2. 16°
 3. 19°
 4. 21°
 5. 21°
 6. 17°
 7. 11°
Sezóna: Hlavní Vedlejší Mimo

Ceny

 • Ubytování přes Airbnb
   1000 Kč
  1000 Kč
 • Jídlo v průměrné restauraci
   110 Kč
  110 Kč
 • Točené pivo
   30 Kč
  30 Kč
 • Káva v průměrné restauraci
   40 Kč
  40 Kč
 • Jednosměrná jízdenka
   24 Kč
  24 Kč
 • Taxi 1 km
   25 Kč
  25 Kč
Zdroj numbeo.com

Víza

Stačí občanský průkaz

Očkování

Bez očkování