Nicole Martincová

7. května 2017 21:03

17 nejlepších míst v Soulu a Kudy tam

Soul nikdy nespí! Nová místa objevuji i po letech, ale seznam těch nejoblíbenějších se moc nemění. Co byste dle mého názoru při návštěvě jihokorejského hlavního města určitě neměli vynechat?

Gyeongbokgung Palace

Mapa

1. Gyeongbokgung Palace

Můj nejoblíbenější palácový komplex. Vstup je téměř zadarmo, prohlídky v angličtině každou hodinu. Součástí komplexu je National Folk Museum a za zdmi areálu leží Blue House, prezidentské sídlo. Návštěvu doporučuji na podzim nebo na jaro, kdy jsou barvy slastí pro oči. 

Kudy tam: Gyeongbokgung Station, Exit 5


2. Gwanghwamun Square

Místní Václavák. Sraz si místo u koně můžete dát buď pod králem, který vynalezl korejské písmo nebo pod admirálem, který porazil Japonce. Místo, kde se v uplynulých týdnech přepisovaly korejské dějiny, když byla po pravidelných sobotních demonstracích statisíců Korejců a soudním řízení poprvé v historii odvolána prezidentka.

Kudy tam: Gwanghwamun Station, Exit 1


3. Changdeokgung Paláce & Huwon

Královský palácový komplex a tajná zahrada, která je pod záštitou UNESCO. Chrámy jsou podobné, a přesto úplně jiné než ty v komplexu Gyeongbokung, a ikdyž bych Changdeokgung zařadila až na druhé místo, při návštěvě Soulu byste je neměli vynechat. Do zahrady se dostanete pouze s průvodkyní, nicméně především na jaře tamní procházka vážně stojí za to.

Kudy tam: Anguk Station, Exit 3


4. Bukchon Hanok Village

Tradiční domečky uprostřed rušného velkoměsta. POVINNOST! Nádherná procházka, ideálně v zapůjčeném tradičním kroji Hanbok. Cestou zpátky na metro se zastavte v jedné z čajoven.

Kudy tam: Anguk Station, Exit 1


5. Insadong

Hned na druhé straně od metra Anguk se rozléhá kulturní čtvrť Insadong. Umělecké ateliéry střídají tradiční restaurace s obsluhou nad 60 let, vedle nichž najdete keramické dílny a obchody se suvenýry. O víkendu a ve večerních hodinách lze na hlavní ulici potkat mladé muzikanty, malíře nebo kouzelníky! PS: První uličkou doleva a druhá restaurace napravo je můj favorit. PPS: Pár kroků odtud je buddistický chrám Jogyesa.

Kudy tam: Anguk Station, Exit 6


6. Sungnyeumun (Namdaemun Gate)

Národní klenot číslo jedna, který byl v roce 2008 podpálen žhářem a následně panoval několikadenní národní smutek. Zrekonstruovaná jižní brána do Soulu sice nemá stejné kouzlo jako ta původní, přesto se uprostřed rušné křižovatky hezky vyjímá. Navíc se nachází uprostřed několika turistických bodů, takže se setkání nevyhnete.

Kudy tam: Hoehyon Station, Exit 5


7. Namdaemun Market

Bleší trh, kde si můžete koupit Louis Vuittonku, gauč i pálenku se ženšenem. Nejlepší místo na nakupování suvenýrů, ponožek a korejského pouličního jídla. Smlouvá se o každý won, o víkendu se tady nejde hnout a možná od někoho dostanete loktem, nicméně si odnesete skvělý autentický zážitek. Kromě zmíněných suvenýrů tu nakupuju mořské řasy s příchutí wasabi a kimchi, které se v supermarketu nedají sehnat.

Kudy tam: Hoehyon Station, Exit 5


8. Myeongdong

Nákupní Mekka v Soulu! Dámy, tohle je naše místo. Vedle evropských značek je tu několik no name korejských obchůdků, kde se dají pořídit skvělé kousky za ještě skvělejší ceny a v celém Myeongdongu je asi padesát kosmetických obchodů. Pokud s sebou vezmete opačné pohlaví, které neocení akci 1+1, pošlete ho na pivo do jedné z německých hospod nebo na obhlídku nedaleké katedrály.

Kudy tam: Myeongdong Station, Exit 6


9. Yeouido Park

Soulem protéká řeka Han a její pobřeží je ideálním místem na piknik, projížďku na kole, procházku ruku v ruce, ranní kávu, večerní víno,..prostě furt, je-li venku hezky. V létě navíc na mostu Banpo probíhá světelné vodní představení.

Kudy tam: Yeouido Station, Exit 3


10. Bukhansan

Nejvyšší hora hlavního města a neodolatelný výhled z jejích vrcholků na desetimilionový Soul je pozvánka na túru, která se neodmítá.

Kudy tam: Gireum Station, Exit 3. Autobusem 110B na poslední zastávku.


11. N Seoul Tower

Zůstaneme u výhledů na Soul. Dalším místem, které určitě musíte navštívit je Soulská televizní věž uprostřed Namsan parku. Svým významem by se věž dala přirovnat k Petřínu, protože u ní naleznete především zamilované páry, kteří zde svou lásku zamknou na tři západy a hází klíčky dolů z kopce. Vedle hrdliček sem chodí hromady turistů, kteří většinou jezdí lanovkou, ale výlet na N Seoul Tower se dá pojmout i jako hezký den v Namsan Parku a výšlap na kafe s výhledem.

Kudy tam: Myeongdong Station, Exit 3


12. Lotte World Tower

Pro ty, kterým výhled z Namsanu nestačí, se tento měsíc otevřela jedna z nejvyšších vyhlídek na světě. Do 118.patra vás vyveze nejrychlejší výtah na světě a skrze jeho skleněné stěny uvidíte za dobrého počasí i okolní města Incheon nebo Songdo.

Kudy tam: Jamsil Station, Exit 2


13. Cheonggyecheon Stream & Cheonggye Plaza

Uměle vybudovaný potok uprostřed Soulu slouží jako skvělé místo k procházce, rannímu běhu, posezení s pivem u řeky i jako místo pro výstavy a festivaly. Jedinou nevýhodou je, že vám pivo neprodají přímo na břehu jako na pražské Náplavce, ale musíte vyjít schody na hlavní ulici. K potoku se dostanete z několika míst, nicméně Cheonggye Plaza se nachází u Gwanghwamun Square.

Kudy tam: Gwanghwamun Station, Exit 5


14. Hongdae

Univerzitní čtvrť, která nikdy nespí. Schází se tu nejen studenti z okolních univerzit Hongik, Sogang, Yonsei nebo Ewha, ale také cizinci, podnikatelé, manželé nebo pejskaři. Dá se tu nakupovat, piknikovat, propařit noc nebo se učit v jedné ze stovek hipster kaváren.

Kudy tam: Hongik University Station, Exit 3 (na brunch a piknik), Exit 8 (na nákupy a do baru)


15. Bongeunsa Temple

Budhistický chrám uprostřed rušné městské části Gangnam. Budhismus je v Jižní Koreji jedním z nejrozšířenějších náboženství, a proto je tu chrámů nespočet, nicméně Bongeunsa je jedním z mých oblíbených. Navíc se zde tyčí vysoká socha Buddhy, což s okolními mrakodrapy působí pěkným kontrastem.

Kudy tam: Bongeunsa Station, Exit 1


16. Itaewon

Nejlepší tacos, mojita, slavné kluby, české pivo, živé přenosy NBA a NHL nebo poctivou americkou snídani hledejte tady. Shromažďují se tu američtí vojáci z nedaleké základny, angličtí učitelé, exchange studenti i Korejky, které chtějí sbalit blonďáka. V okolí jsou mezinárodní školy i ambasády, takže korejštinu tu téměř neuslyšíte a zároveň si připlatíte za to, že máte na jeden večer pocit, že nejste v Asii.

Kudy tam: Itaewon Station


17. The War Memorial of Korea

Venku se nachází několik desítek tanků, letadel a lodí, do některých dokonce můžete nahlédnout. Uvnitř je pak několik exhibicí věnovaných především korejské válce, ale k vidění jsou i události z Vietnamu, příběhy jihokorejských spojenců i osudy vojáků, kteří za vlast položili život.

Kudy tam: Namyeong Station, Exit 1


Mohla bych pokračovat dalšími a dalšími nádhernými místy, a to se stále bavíme jen o hlavním městě, ale tohle je výběr těch, které návštěvám ukazuji jako první.

    Na procházku můžete vyrazit i do Olympic Parku, kde se doteď sportoviště využívají ke sportovním událostem a koncertům, do Naksan Parku, kde jsou pozůstatky hradeb, z kterých je pěkný výhled na město, nebo do Seoul Forest. Vyšlápnout si můžete i kopec Inwangsan, odkud jsou vidět paláce Gyeonbokgung nebo Blue House. Nejen děti se vyřádí v zábavním parku Lotte World, který se rozprostírá pod střechou i na venkovním ostrově, fotbaloví nadšeni ocení stadion a muzem šampionátu z roku 2002 World Cup Stadium, kavárenští povaleči rádi zajedou do Sinsa-dong nebo do Samchon-dong. Věřím, že jakýmkoliv směrem se v Soulu vydáte, narazíte na místní babičky, které suší chilli papričky před domem, na kosmetický obchod, špinavé uličky i na místa, které vám vezmou dech.


Více o životě v Jižní Koreji na mém blogu www.korejskadobrodruzstvi.blogspot.com :)

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš