Markéta Zusková

24. října 2017 16:36

4 ženy v Ománu na vlastní pěst

To jedete do Ománu samy ženský? To byla nejčastější otázka, kterou se nás naše okolí před touto cestou ptalo. Teď už víme, že jediné reálné nebezpečí, které může turistu v této zemi potkat, je srážka se zbloudilým velbloudem.....

4 ženy v Ománu na vlastní pěst

Mapa

Cesta tam a zpět

Letenky do hl. města Mascatu s přestupem v Dubaji byly dost drahé, rozhodly jsme se tedy pro cestu z Dubaje do Mascatu autobusem. Vřele doporučuji, utracených peněz bylo méně, zážitků naopak více.

Cesta Ománem

V Ománu samotném jsme strávily 8 dní. Pro někoho málo, pro nás o důvod více se do této neobyčejné země vrátit. Podrobně jsme naší cestu popsaly na blogu https://omanlovetravel.blogspot.cz/, takže jestli plánujete Omán, snad tam naleznete nějakou inspiraci.

Proč do Ománu

Omán je neobyčejně kouzelná země. Krajina s úžasnými výhledy na hory a z nich pak do údolí zarostlých datlovými palmami, zajímavá architektura, prostě nepopsatelná atmosféra.

Co nás ale vyvedlo z míry nejvíc byli rozhodně zdejší lidé. S tak neskutečnou pohostinností a péčí jsme se nikde jinde nesetkaly. Když chcete navštívit nějakou místní zajímavost, není výjimkou, že se vás někdo nejen ujme, ale stráví s vámi několik hodin a potom vás pozve k sobě domů na večeři. Tento scénář se opakoval v podstatě každý den. Asi nejnezapomenutelnější byla návštěva rodiny, s jejichž dcerou jsme se seznámily ve městě Sohar. Pozvala nás k sobě domů, představila nás rodině a poté, co jsme co nejzdvořileji odmítly pozvání na večeři, nám alespoň nabídly večeři v restauraci (!). Bohužel nás čekala cesta do hotelu zpět do Mascatu, takže jsme se rozloučily a na cestu jsme dostaly tašku datlí a kadidlo. V hotelu jsme pak zjistily, že nám do tašky přibalily i trochu peněz - snad na benzín....

Jestli máte alespoň trochu chuť, určitě to stojí za to. Ani finančně to nebylo náročné, včetně letenky nás cesta každou vyšla na cca. 20 000 (navzdory poměrně silnému Ománskému rijálu)


Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš