Lucie Zdráhalová

24. prosince 2017 7:42

7 nejhezčích #instaplaces v Lisabonu

Než vstřebám všechny dojmy z Lisabonu, rozhodla jsem se pro krátký post, který bude spíš o vizuálním dojmu z Lisabonu. A Lisabon má opravdu velké množství "instagrammable places" které stojí za to vidět. Tady jsou moje tipy:

Galerie

1. Bélémská věž

Tahle věž ze 16. století se nachází ve stejnojmenné čtvrti Bélém a je nejvzdálenějším instagramovým místem mého seznamu. Naštěstí je dobře přístupná mhd nebo zhruba hodinovou procházkou z centra podél řeky.

2. MAAT

Při cestě od Bélémské věže zpět do centra podél řeky narazíš na tuhle nádhernou budovu Muzea umění, architektury a technologií s výhledem na jeden ze dvou monumentálních mostů vedoucí přes řeku Tejo.

3. Praca do Commercio

Tímhle místem rozhodně nikoho nepřekvapím. Praca do Commercio je největším Lisabonským náměstím a nachází se na hranici čtvrtí Baixa a Alfama hned u řeky Tejo.

4. Azulejos

K Lisabonu a Portugalsku neodmyslitelně patří azulejos - barevně zdobené kachličky, které jsou typickým prvkem portugalské architektury. Vidět je můžeš prakticky kdekoliv v centru Lisabonu.

5. Rua de Galé

Tahle barevná budova se skrývá v nejstarší čtvrti Lisabonu - Alfamě. Není ji úplně snadné najít, to ale nevadí, není na škodu chvíli tady bloudit a poznávat krásy typické portugalské čtvrti.

6. Comics street

Že historie není moc fun? To rozhodně neplatí pro tuhle barevnou nástěnnou malbu vyprávějící historii Lisabonu od antického Řecka až po současnost. Najdeš ji hned pod vyhlídkou Portas do Sol ve čtvrti Alfama.


7. Pink street

Rua Nova do Carvalho dnes známá spíše jako Pink Street je bývalou "Red-light district" která se před pár lety změnila v růžovou ulici plnou barů a vináren. Nachází se ve čtvrti Bairro Alto poblíž řeky.

Pro přehlednost přidávám mapku všech míst, aby tvůj hon na super fotky byl ještě lehčí :) Máš nějaké oblíbené "instagrammable" místo v Lisabonu, které tu nevidíš? Napiš mi o něm.

Další cestopisy najdete Tady

A všechny fotky z Lisabonu Tady

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš