Exploring Travel

6. října 2018 12:30

8 důvodů proč navštívit Amsterdam?

Když se řekne Amsterdam, co si většina lidí pod tímto jménem představí? Proč sem jezdí a mnohdy se i vrací? Pojďme se spolu pokusit na tuto otázku odpovědět. Pokud do Amsterdamu plánujete cestu, tak se můžete těšit minimálně na těchto osm míst a zážitků…


1. Kola, kam se podíváš

V Amsterdamu lidé snad nejvíc myslí na životní prostředí. Alespoň z těch míst, co jsem kdy navštívila a viděla, si to o tomto městě myslím já. Opravdu zde auta moc neuvidíte. Skoro každého potkáte na postarším kole, zejména místní, případně turisty s půjčenými novějšími modely ..


2. Kam se podíváš - vidíš samé kanály

Je to tu jako v Benátkách. Samozřejmě oproti pravým Benátkách v Itálii, se zde karnevalu nedočkáte. Zato je tady podívaná na místní obyvatele, jak si jen tak vezmou židle, postaví si je před dům a buď se sousedy, nebo kdo se prostě zastaví, tak si jen tak popíjejí, smějí se a užívají si krásného slunečného dne..


3. Muzea a velmi známý nápis - I Amsterdam.

Jako v každém velkém měste, je i zde několik muzeí, ale hlavně podlě mě to nejnavštěvovanější místo, kde by byl opravdu hřích si neudělat fotku, je právě u nápisu I Amsterdam. Ps: oprava, nápis byl nedávno odstraněn. 


4. Parky

Parků je zde nespočetně. Místní i turisté do nich mnohdy zavítají za hezkého počasí udělat si piknik na trávě, nebo se zde věnují sportu (jízdě na kolečkových bruslích), ale nejčastěji si tudy lidé zkracují cestu domů nebo do města. Právě v parcích jsem viděla snad nejvíc druhů kol, které zde mají a to nemluvím o tom, že děti vozí v takových nákupních koších (vidíte na fotce u kol). 

Je zábava jen tak sedět na lavičce a pozorovat to dění kolem sebe.. Nesmím zapomentou na zelené papoušky, kteří zde volně žijí. Pro nás hodně neobvyklý obyvatel parku. Lidé se o ně hezky starají a na spoustě míst najdete krmítka, kde si chodí nakrmit svá bříška.


5. Coffeeshopy

Tuto místní specialitu určitě nesmím zapomenout zmínit. Je pravda, že hodně turistů sem jede právě za tímto účelem.. Kde jinde uvidíte menu tvořené dobrotami z marihuany? K tomu se tak trošku pojí i další místo a to Red-Light District.


6. Red-Light District

Je to čtvrť, kde se holky vystavují ve výloze, aby nálakali zákazníka. Když je závěs zatažený, právě se věnují…. víte čemu. Muzeum prostitutek je další zpestření této čtvrti.


7. Pivo a dobroty

Pokud jste zde a máte rádi pivo, tak je určitě nezapomente ochutnat i s místními specialitami.


Video AMSTERDAM:


8. Výlety do okolí

Zde moc doporučím nedaleké mlýny Zaanse Schans. Je to blízko od města a autem jste tam coby dup.

V době tulipánové sezóny se sem jistě chci znovu vrátit. Přeci jen je to úplně jiná atmosféra. Já to zažila v téhle podzimní době..

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš