Exploring Travel

6. října 2018 12:30

8 důvodů proč navštívit Amsterdam?

Když se řekne Amsterdam. Co si lidi pod tímto názvem představí? Proč sem lidí jezdí a mnohdy se i vrací? Pojďme si spolu na to odpovědět. Pokud sem plánujete cestu, tak se můžete těšit minimálně na těchto osm míst/ zážitků..


1. Kam se podíváš - vidíš samé kola

Zde lidé snad nejvíc myslí na životní prostředí. Aspoň z těch míst, co jsem kdy navštívila a viděla, si to o tomto městě myslím. Opravdu tady auta nějak neuvidíte. Skoro každého potkáte na postarším kole, nebo turisty s půjčenými novějšími modely ..


2. Kam se podíváš - vidíš samé kanály

Jsou to tzv. Benátky. Samozřejmě oproti pravým Benátkách, zde se karnevalu nedočkáte. Zato je tady podívaná na místní obyvatele, jak si jen tak vezmou židle před barák a buď se sousedy, nebo kdo se prostě zastaví, tak si jen tak popíjejí, smějí se a užívají si krásného slunečného dne..


3. Muzea a velmi známý nápis - I Amsterdam.

Jako v každém měste, i zde je několik muzeí, ale hlavně podlě mě to nejnavštěvovanější místo, kde by byl hřích si něudělat fotku, je právě u nápisu I Amsterdam.


4. Parky

Parků je zde nespočetně hodně. Místní i turisti sem mnohdy zavítají za hezkého počasí si udělat piknik na trávě, nebo se zde věnují sportu (ježdění na kolečkových bruslích), ale nejčastěji si tudy lidi zkracují cestu domů nebo do města. Zde jsem viděla snad nejvíc druhů kol, jaké zde mají a to nemluvím o tom, jak děti vozí v takových nákupních koších (vidíte na fotce u kol).

Je to zábava, jen tak sedět na lavičce a pozorovat to dění kolem sebe.. Nesmím zapomentou na zelené papoušky, kteří zde volně žijí. To mě tady úplně dostalo. Lidé se o ně hezky starají a na spoustě míst najdete krmítka, kde si chodí nakrmit svá bříška.


5. Coffeeshopy

Tak ty nesmím zapomenout zmínit. Je pravda, že hodně turistů sem jede právě za tímto účelem.. Kde jinde uvidíte menu tvořené dobrotami z marihuany? K tomu se tak trošku pojí i další místo a to Red-Light District.


6. Red-Light District

Je to čtvrť, kde se holky vystavují ve výloze, aby nálakali zákazníka. Když je závěs zatáhnutý, někoho tam mají. Muzeum prostitutek je takové zpestření této čtvrti.


7. Pivo a dobroty

Pokud jste zde a máte rádi pivo, tak jistě ochutnejte i s místními dobroty k pivu.


Video AMSTERDAM:


8. Výlety do okolí

Zde moc doporučím nedaleké mlýny Zaanse Schans. Je to blízko od města a autem jste tam coby dup.

V době tulipánové sezóny se sem jistě chci znovu vrátit. Přeci jen je to úplně jiná atmosféra. Já to zažila v těhle podzimní době..

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš