Vít Daněk

22. března 2018 11:10

Barcelona s madeover.cz

O Barceloně toho bylo napsané už tolik, že vlastně už není ani velice co psát. Každopádně i Já přidám pár poznatků a zážitků z této mekky jak pro bikery tak pro skejťáky.

Galerie Mapa

Barcelona se nachazí v Katalánsku, což je jeden z nejbohatších krajů v celém Španělsku, pokud se chcete domluvit, tak s angličtinou tu kromě hlavních turistických tříd moc nepochodíte a španělština ti taky kolikrát moc nepomůže, protože katálanci jsou velice hrdí na svůj jazyk a tak vesměs všude mluví katalánsky (pro přirovnání je to jako kdyby jsi se domlouval s Polákem).

Já jsem bral náš výlet do Barcelony víc jak dovolenou se svojí slečnou a poznání okolí, každopádně kolo a longboard jsme přibalily do kufru. Na letišti nám to bez problémů prošlo i přes nadváhu, hokejová taška má fakt něco do sebe.

Po příletu nás čekali na letišti známí u kterých jsme měly domluvené bydlení. Neváhali a hned nás vzali do víru dění v Barceloně. MHDéčka, trasy metra, památky....člověk fakt čumí jak to mají vychytané na jednu kartičku za 10 euro si jezdíš jak pán.

První dva dny nás čekalo chození po zásadních věcech co bys asi měl vidět když jsi v Barceloně. Nekonečné staveniště Sagrada Familía. Asi nejvíc navštěvované místo v BCN, zajímavé je, že dělníci jedou přesně podle pracovního postupu a instrukcí, které zanechal sám architekt Gaudí, takže to dokončí někdy v roce 2026. Taky doporučuji navštívit restauračku hned po východu z metra u Sagrady o které spoustu lidí asi neví, jelikož je vedle KFCečko..... Za 10 euro si můžeš sníst všechno co budeš chtít (jenom pozor na začátku jsou teprve saláty, hlavní jídla jsou až na konci a zmrzliny a moučníky schované za rohem, ať si toho nenaberete milion jak my a pak zjistíte, že to nejlepší vás čeká na konečné) a k tomu ještě přibalíš sváču do báglu. Díky tomu, že je vedle mekáč a KFC, tak tam chodí spíš místňáci a na řadu tu fakt nenarazíš.

Nejznámější ulice a tržnice LA RAMBLA. Velice nevím co je na této ulici a tržnici tak super (kromě toho že je teda nejstarší v celé BCN) milion lidí všude a ve vnitř tržnice dokola se opakující 3 stánky (maso, ovoce, jídlo).

Olympijský park z roku 1992 velice super procházka, která navazuje na Muzeum Katalánska u kterých jsou známé svítící fontány.

Pláž Barceloneta a hotel W (neboli PLOUTEV....určitě známé místo na ježdění) u hotelu se každý den odpoledne sjíždí starší skejťáci a učí mladé kluky a holky jezdit, to se mi velice líbilo, škoda že to tak není i u nás.

Třetí den a konečně nějaké to ježdění. Nakonec po psaní lidem jak na Lost trails tak i na Lloret Trails se mi bohužel nikdo neozval..tak vyrážečka na jistotu směr La Poma. Do La pomy se dostanete vlakem, který má označení L1 (mimochodem jede až na Lost trails tedy do Matara) a vystoupíte na zastávce Premia de Mar. Přes cestu Vás čeká ulice mírně do kopce lemovaná různýma kavárnama, kde se určitě zastavte. Ceny jsou oproti centru přijatelnější a místní jsou rádi za každé dýško. Na konci ulice doprava a před Váma je Lapoma. Vstupné 5 ojro na bikera, vypsat papír o tom že se můžeš zabít a jdeš jezdit. Výběr lajn je super, ale bohužel fouká a místní týpek kecá cosik o tom že už 3 dny nejezdily na velkých a trailsové lajně a že trail mástr to ani odkrývat nebude. Holt nedá se....Dáváme jenom hecovačku s místňákama na malé lajně. Kolem 7mé odjíždíme na liduprázdnou pláž, užít si taky trochu teho mořa.

Další dny nás čekal výšlap na nejvyšší bod v Barceloně a to TIBIDABO. Cesty nejsou skoro značené, ale místní vás ochotně navedou, jelikož to celý den běhají nahoru a dolů a nebo sjíždí na kole. Docela respekt. Cesta lemovaná kaktusema a borovicovým lesem, skoro pořád ve stínu ,ale horko ukrutné. Ale za ten výhled to fakt stojí. Tak proč si nevyjít.

Pár dní ještě válečka u moře a návštěva betonového parku Mar Bella přímo u pláže. Lidí dost, převážně skejtrů, ale pohoda. Zajímavé u tohoto parku je, že hned pod ním je bar BeGay, kde jsou taky jediné záchody široko daleko. Nahatí kluci co se plácají a ty u toho čůraš stojí za to a vstupné se neplatí!

Barcelona je prostě super město. Lidé jsou usměvaví a nikam nespěchají. Zavřou si klidně obchody na měsíc a nikomu to nevadí. Drhnou chodníky před barákem a právník si pokecá klidně o čemkoliv z popelářem. Ideální místo pro život a pro ježdění ještě víc. Takže co nejdřív se chci vrátit zpět, užít si ještě víc španělské kultury a života a hlavně projet všechny ostatní místa, které jsem za ten týden nestihl navštívit. Každopádně neváhejte a navštivte i VY tuto metropoli, stojí to fakt za to!!


Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš