Terka Šulcová

4. května 2019 18:36

Čaj-na 中國 2017

Země v které milionová města mizí ve smogu. Země proslulá společně s dalšími zeměmi v pěstování čaje. Země s pochybnou politikou, s autonomními oblastmi jako je Tibet, Ujgursko či Vnitřní Mongolsko. Země plná kamer Velkého bratra, s otcem národa Mao Ce Tungem.

Galerie Mapa

..dlouho jsme váhaly, kam se na další cestu vydáme.

Potom jsem shlédla několik videí od velikánů, jako je D.J. Trump a Miloš Zeman a nechala jsem se jimi inspirovat k cestě do Čajny.

Čajna nebo také Čínská lidová republika (ČLR), země která se vypracovala na nejlidnatější zemi světa, supervelmoc díky tomu, že nátura těchto malých lidí dokáže snést a sníst všechno. S úžasnou historii, fascinující přírodou s endemickými druhy (panda velká, langur čínský, irbis, delfínovec čínský atd.), pokud je nestihla zničit výstavba nové elektrárny, dálnice či fabriky vyrábějící kachničky do vany. 

Přilétáme do Šanghaje, velikého mrakodrapového města, z kterého utíkáme do Žlutých hor. Napříč Čínou objevit krásné panoramata národních parků, nemotorných pand, utlačovaných buddhistických mnichů. Celé je to promíchané v sójové omáčce, sechuanským pepřem se špetkou pocitu, že měsíc na poznání tak obrovské země je zatracené málo.

Největším zážitkem bylo místečko Aba (3200 m.n.m) s proslulým tibetským klášteraem Kirti Gompa. Založený v roce 1472. 

Klášter je postižen vlnou mnišského upalování a z tohoto důvodu je pod kontrolou lidové ozbrojené policie. 


Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš