Jindra Musil

29. září 2018 20:03

CESTA NA JIH 2016

Sám na mopedu do Albanie a zpět

Galerie CESTA NA JIH 2016

 

 

Jako loni letos zase nepeče se tu prase, ale upozorněni pro rejpaly. Pisu to na mobilu tak tu jsou ruzne překlepy nebo tam skočí uplne jine slovo. Hlavu si z toho dělat nebudu. Komu se to nelibi ať to nečte 

 

 

2016 06 30

 

 

Tak jsem konečný vyjel. První den Lucifer jede dobře. Na dvojku si musím zvyknout. Jednička a trojka Dobrý vyřadit neutrál taky jde, ale do kopce je třeba řadit dřív jinak to motor neveme. Jinak je tříkvalt dobry a zlepší průměr. Cestovní  rychlost jsem snížil motor tak netrpí a průměr zůstal. Ráno jsem vyjel, oběd v Pelhřimově a po cestě  za jízdy okouk krematorium nebo jen hřbitov a končím  v kempu v Třebíči

193.5 km

33,6   km/h

5.55.07

4 l

 

 

2016 07 01

 

 

Tak cesta pokračuje tentokrát ne moc na jih ale  na východ. Dnes jsem  dorazil do sklepa do Mutenic. Cesta byla pohodova jen  něco tlouklo tak jsem se zastavil v malém  a krásném servisu půjčil si klice napnul retez popovídal  s majitelem a jel dal.  Před  sklepem  mi vítal Míra  pivem  ve vinařského oblasti dost nestandardně ale na žízeň dobry.  Zítra pokračování  za hranice a nejen všedních dní.

 

131,7 km

33,1   km/h

3.58.15

6 l

 

 

2016 07 02

 

 

Ráno jsem vyrazil od Míry  na jih. V rychlosti projel Slovensko trajektem se nechal  převézt do Rakouska přejel Dunaj a pokračoval do Maďarska. Je tu už dost teplo už to ukazuje 40 C tak  nevím čim se ten motor chladi. Když se jede tak to ještě jde, ale když zastavím  třeba na hledání cesty dál tak toho mám dost. Dnes to jelo bez jakkoli závady a skoro celý den. Budu muset vymyslet nějakou strategii to horko je náročné

 

246,9 km

34,0   km/ h

7.46.00

3 l

 

 

2016 07 03

 

 

Tak ještě něco k tomu včerejšku. Když jsem postavil stan tak si rikam na co kolíky, ale pak jsem je napíchal a co Lucifer prenocuje, ale pak jsem ho zakryl plachtu. V noci byla bouřka a pršelo. Lucifer to prežil a já taky.  Dvacet let starý stan a v pohodě sucho Dobrý českývýrobce Pinqin z Náchoda. Ráno vítr a stan uschnul i z venku. Balení ve větru nic moc. Teplota spadla asi o patnáct stupňů. Sbaleno a v půl deváté jedu dál dřív to nejdeje zavřeny kemp. Jedu po vedlejších silnicích jsou sama záplata díra a roleta. Náhle vysadí motor. Fafka není na svicce. Redukce na svicce se vytrhla ze zavitu, divná závada asi to drncání. Po chvilce jedu dál ani nasundavam helmu. Ve vesnicích jsou rozbite domy, ale v nich bydlí lidi. No jižní Maďarsko a to se bude asi zhoršovat. Dnes končím v kempu v Nagyatadu. Při příjezdu dostávám v recepci panáka a pak je mi přidělen plastový stul a křeslo. 

 

138,6  km

33,5    km/h

4.07.31

5 l

 

 

2016 07 04

 

 

Jste ke včerejšku. Večer natáhli bile prostěradlo dolu přivázali větev a promítal se fotbal. Maďaři nosili palenku a bylo veselo. Ráno jsem dostal při odjezdu kafe rozloučil a odjel. Ještě pár fotek  po cestě, no co asi v Maďarsku nafotite čápa nebo čápa. V Harkanech jsem dal oběd natankoval a na hranice. Madarsky celník měl starost jestli kamera na helmě netočí. To Chorvati to jsou jini kolíci.Vytahnul jsem je z kanceláře na parne slunce a zatím co mi jeden fotil i s celnici druhý maval a křičel , že mi vítà. V Dakovu jsem z venku okouk kostel dal kafco a jel dal. V Ivankovu jsem spal na statku ve stanu a čuvali me dva psy celou noc. Když přišel hospodař tak jsem s nim povecerel a povídal do tmy  Platit nic nechtěl  a tak jme se domluvili že to pivo taky kupuje  tak jsem zaplatil za dvě piva.

 

240 8 km

32,9   km/h

7.18.18

4,5 l

 

 

2016 07 05

 

 

Ráno se loučím a odjíždím přez Vukovar k Dunaji. Je to už pěkně velka řeka. V Iloku tankuji vejde se jen litr tak pumpař říkal ať to neplatim že to není pro mne, ale mopeda ať dojede. To byl nejvýchodnější bod Chorvatska a i naší cesty.  Točím na jihozapad do Srbska.

Hranice jen buňka závora plastový  stul tři zidle a dva celnici s nejakym kamarádem loupou tam ořechy. Žadne focení jen trochu pokecáme a jede se dál. Ze Srbska mirím do Bosny. Na hranicích se mu nezdá technicak tak zavře okno a volá kolegu, vrací doklady a kontrole u další celnice odjíždím.  Bez technicaku a zadního čísla bych sem nikdy nedojel zajímá je to na všech hranicích a dost to kontrolují. V Bosně dojíždím do hor. Zatím kopce jdou na trojku  (nám namontovane 11 kolečko ) První průsmyk prevyseni asi 800 m Dvoka je super ale misty došlo i na jedna. Vyjel jsem taky se ochladilo je večer a jsem v horách je14.5C.

V sedle se ubytuji  v pokojíku i s Luciferem  za 15 E 

 

269,8 km

31,3   km/h

8.36.36

3 l

 

 

2016  07  06 

 

 

Z průsmyku nad Vlásečnicí je to z  kopce nebo po rovině snad az k hranicím. Jedu po náhorní planině jako na Šumavě křížene s Krusnymi horami. Tu kráva tu ovce tu koza a náhle potkávám skupinu puldecaku. Tak zastavujeme a zjistiji, že jsou ze severní Moravy jednou na Pionyrech a samozřejme několik Kozich dechu.  Tak pokecáme něco na fotíme. Vudce smečky se mi  ptá nejsi ten Starysedivypes.  Ptám se  jak te to napadlo? Jinýho blázna na mopedu bych tu nemohl potkat. Tak rikam jo jsem to já. 

Prohlížíme si stroje mám co dodelat,ale Lucifer je taky dost zaujal. Loučíme se a jedu  dál  pomalu sjizdim horama dolu. Přichází bouřka s prvnima kapkama zastavuji pod  střechou a přeběhl ulici do hospody. Davam si tureckou kávu. Jsem už v dobrých krajích super káva a za 0.5 EUR. Po dešti jedu dál ale dojíždím ji ve Foče znovu opet zastavuji ale ne  při  prvních kapkách no jste to jde pod střechou. Tady cekam asi dvě hodiny .  Kolem projíždí dva rakusaci na motorkách. Několik dní jsem ne zahlédl žádného cizince jen místní nebo z okolních států. 

Po bouřce dojíždím tankovat.  Již  chci odjet a přijíždí velka motorka. Myslím že  jeden z Rakušanů ale on mluvi cesky a je ze Svitav .

Tak sundam helmu a pokecáme. Všude je mokro a hlavni silnice na Černou horu se silne zhoršuje část asfalt část pisek část hlína a sterk.  Jedu pomalu ale i tak špíny dost. Asi 3 km před hranicema končím v kempu v male ciste jdnoduche a utulne  chatě za 5 EUR. Ve stylove hospodě si davam pivo a uleham na ovčí kuzi na lavici. Ptám se zda nevadí, že lžím. Odpověď nevadí uzivaj si. Da lžím piju pivo a pozoruji u stropu vlaštovky jak litaji do  hnízd. Nejsou tu zadne dvéře díry jak na vrata do  stodoly. Všude čisto a pod kazdym hnízdem kus plechu aby nic nepadlo na hosty. 

Přišla závada sice takova kosmeticka nejde cyklocomputer. Bud mu vadila voda nebo je konec ale dal se jet dá. Tak dole uvedene údaje končí ve Foče

 

131,2 km

34,0   km/h

3.51.03

3 l

 

 

2016  07  07 

 

 

Ráno vstávám žádný spěch pojedu jen do Trsy. Tou polňačkou pokračují na hranice. Je tam dost fronta tak se pomalu posunují podel aut az velke motorce.Jedou  na Sicílii. Tak  spolu pokračujeme k odbavení stejne jsem tam strávil více než půl hodiny. Za hranicí se cesta zmeni na hladký asfalt. Jedu údolím a pomalu stoupam. Cekam tunely a premyšlim jak je  projedu. Včera asi zatím největší problém.  Tunely kratke je v nich  vidět chvíli z jedné a chvíli z druhe strany  až přišel delší na stropě světla pak nic byl asi kilometr cyklosvetla nic neřeši je tma jak v pytli tak beru jedno do ruky a svitim před kolo nevím ani  kde je krajní skála ani nevím jak jsem se  dostal ke světlu z druhe strany . Je to jako když jedeš se zavrenyma očima .Menim přední zarovku ale moc se to nemeni. Dojíždím k přehradě odbočit do skály a tunelem do kopce škálou na skálu. Z tunelu do tunelu a prudce stoupam. Raději dvakrát zastavuji alespoň kouří se z nás obou. Dnes končím v Trse 

 

34,0 km

21,2 km/h

1.36.18

1.181 m nastoupano

1491 m.n.m cílová výška

 

 

2016 07 08

 

 

Dnes je den odpočinku. Přejel jsem kus Evropy tak proč ne. Včera u večeře jsem pokecal s motorkáři z Maďarska a poradili mi vyhlídku a fakt dost dobrou. Tak jedu do vesnice Nedajno. Sedím a kochám se pohledem na kaňon řeky Sušice a vesnici na druhe straně. Dá se sjet dolů k jezeru, ale to nemůžu Luciferovi udělat je den odpočinku.

Vracím se do vesnice sednu do hospody nikde nikdo tak si vezmu slenici a ze džbánu si naliji vodu.

V klidu sedím.  Po delší chvíli přichází mladá dívka .  Ríká já jsem Nataša. Tak si dávám pivo. Přichází další s batohem. Jde sama  pěšky z Albánie do Slovinska. V Chorvatsku se k ni přidá přítel a spolu odletí do Holandska. Dává si s Natašou kafe a voní tak, že si dávám také. Popřejeme si pěknou cestu dostávám nějaké intrnetove  adresy na mapy a odjíždím zpět.

 

21,7 km

20,0 km/h

1.04.55 

767 m nastoupano 

 

 

2016 07 09

 

 

Posidám balím a jedu na zatím asi nejkrásnější cestu. Vjíždí do parku Durmitor.  Vyhlídková silnice vede parkem mezi horami. Zastavuji fotím nespěchám.  V průsmyku sedím a přijíždějí dvě opice a na nich Ivo Kaštan s rodinou. Zajímavé setkání prohlidne si  Lucifera dáme foto a odjíždí. V Žabljaku tankuji do skoro prázdné nádrže. V kopcích to žere víc. Ubytováním se u Mini v kempu. Dostávám panáka a kafe a diskutujeme i mnoha dalšími o cestě ale také o tom, že Němci vypadli z Eura opravdu je nikdo nemá rád. Jo ještě jedna dobra začal opet funguvat cyklocomputer, asi uschnul. 

 

48,5 km

25,2 km/h

1.55.14

3  l

 

 

2016 07 10

 

 

Dnes nejedu Lucifer muže spat a já se jdu podivat na horu  Velki medved . Je to tam krásný, ale výstup je dost náročný.

 

 

2016  07 12 

 

 

Ráno balím a loučím se Jelenou a Minou jako kdyby jsme se znali mnoho let. Jedu ke kaňonu řeky Tara.  Je nejhlubší v Evropě.  U mostu si dávám kafe kupuji nálepku na  Lucifera a pokracuji proti proudu Tary do Mojkovace kde tankuji  plnou opet dva litry. Točím směr moře a po asi 5 km odbocuji do dalšího parku Biogradska hora.  Platim vstup a serpetinami stoupam k jezeru a ubytovavam se opet v chatce.  Zitra bude pěší výstup do  hor.  Lucifer má pauzu. 

 

92,3 km

29,9 km/h

3.06.01

2 l

 

 

2016 07 14

 

 

Vstám v šest  abych  o půl osme vrátil klíče od chatky a odlel. Další z kámošů tentokrát z Německa již kolem sedme pobiha kolem chaty chce si vyfotit odjezd. Zaujala mi jeho tereni KTM již včera v horách,  má  na sedle ovčí kůži muže to byt dobry ale asi nesmí jezdit v dešti. Odjíždím zpět přez Mojkavac do Bielo Polje . Stavim u pekárny něco snim vedle  v konzumu koupím vodu a jedu dál na Berane na  65 km zastavuji jak již tradičně před tunelem abych  nadráźdil světla ale Vidim skoro prázdné  kolo.  Jak jinak než  zadní. Odtlacim Lucifera pod vlašák do stinu svlecu se je už dost teplo vyndám kolo lepim duši ale je to ve svu tak  to nějak  nejde tak dávám novou. Chci ji nafouknout novou pumpičkou ale nefouká. Když je nova nenapadlo mi ji doma testnout. Nemå se dělat reklama ale koupil jsem ji v květnu u prodejce na srazu mopedu v Žebráku .  (Milan Dvořák to  nebyl od  toho vše funguje. ) No nic  ve vsi jsem si půjčil jinou naložil a jedu dál. Do  Plavu už nejedu a tocim na Matesevo.  Zase neskutecny kopec  a pak dolu. Cesta horami z Mateseva do Podgorice je  překrásnà. Končím v hotelu Izvor.  Katastrofa hrozne ubytování protivný personál a pro pivo si jdu na benzínu. Jsou tu nějací motorkáři z Bavorska a souhlasi že je to nejhorší ubytko  v Çerne Hore ale na internetu vyskakuje jako  první a jediny kemp v Podgorici.  Jo  ještě před koncem jsem zastavil servisu na pneu a ten tu duši donicil celou,  ale půjčil mi klice tak  jsem dotahnul jsem tlumič výfuku.  Celý  se posunul asi  5 cm dopředu.

 

181  km

29,0 km/h

6.13.16

2 l

 

 

2016  07 15 

 

 

Ráno jedu do Podgorice koupit duši. Nevím  kde tak se zastavuji u  kavarny před kterou parkují dvě auta policie.  Vysvětlují mi kam,  ale nevím nic tak dopiji kafe nasedaji do obou aut vedou mi  městem k obchodu a  pomalou jízdou dost blokují dopravu . Ale obchod neotvira tak další ten už telefonuje  a posílá mi jinam. Mám  koupeno tak jedu do Cetinje.  Hledam  nocleh az mi ho nabídne nějaký chlapík.Pak se mu vše líbilo napřed že koupí naramek, pouzdro na telefon co  stoji telefon pak vidi kameru a  nakonec USB na tel a trojadapter do  zásuvky. Tak mu prodám kabel za 5 EUR který stal dolar a jsem rád že je od něj pokoj. Předpověď počasí opet funguje. Má pršet, proto tak brzy končím a jdu na oběd Asii za hodinu začne bouřka a déšť a prsi do noci.

 

61,4 km

26,5 km/h

2.18.49

 

 

2016 07 16 

 

 

Odjíždím hned ráno směr Kotor. V kafarne Kód Pera na Bukovici si dávám kafe a zdejší pes mi hlídá Lucifera. Projíždím vnitrozemím, kde se suší prsut tak ochutnávam. Náhle se otevírá Boka kotorska a moře. Pohled dolu je  nádherný. Takze zase jeden cíl jsem  viděl. 

 Lucifererovi se už nějak nechtělo tak jsem nasel v Kotoru super dílnu s mechanikem, který vytáhl šuplík plný klíčů řekl ať si delam co chci a sel si pokračovat k soustruhu. Po chvíli začalo opet lejt. Tak jsem to vyuzil Postupne přecházeli další místní odborníci na motorky az jich byli víc než dost. Ten olej je fakt dobrej. Po 2000km jsem hlavu umyl benzínem do stribrna pist kartáčem vyměnil kroužky a sesadil. Pak majitel přinesl všem lahváče a když nebyl otvírák tak jsem jim je otevřel lopatou tak nechápali a začali si to točit na telefon, Tak jsme pěkně tu opravu zapili. Lucifer v dílně zůstal do zítra a já sel do starého města protoze už neprší

 

45,0 km

23,5 km/h

1.54.32

 

 

2016 07 17

 

 

Ráno jdu do dílny že pojedu ale ono ne tak znovu dolu hlavu. Nejde nasadit na válec dost to nechápeme když tam byla obracene tam jde. Po delším snažení ji tam máme. Pořád se mu nechce tak vyčistit karburátor a zase nic tak s nim ven a je to tu jehla se vyklepala z plisku a soupatko s ni  nehejbe. Nasazuji a jede jako vítr. Vše nakladam oblekam se a loučím.  Odjíždím kolem moře opet směr jih. Motor jede dobře i v tom velkém horku. Projíždím Ulcinj rušné letovisko dávám špagety a jedu do kempu k mori. Přichází hoch s tim, že mne na motorce  předjížděl. Tak se domlouváme všiml jsem si ho je ze Slovenska. Vedle obyťák z Ostravska tak začíná příjemný večer. Přichází další Slovák takřka za tmy stavim stan a on si mne fotí s bleskem a posílá to na Slovensko. Končím v křesílku u bydliku zasoben českým pivem. Povídáme do  noci moc prijemne setkání.

 

118.8 km

29.2   km/h

4.03.21

4,5 l

 

 

2016 07 18 

 

 

Ráno vstávám za svítání a sedm opustím kemp. Jedu do Albánie. U pekárny dávám koblihu a na hranice . Celnici mi pošlou z druhe strany, tak vidím do budky otevřeným oknem, kterým mi pak odbavuje. Kancelář vybydlena okénko k odbavujicim autům zavřene.  Cernohorec  mu tam hází pasy a on vzdy tukne do počítače pak si hraje s telefonem a zase tukne odejde vrátí se a znovu. Tak vznika fronta. Chce se mi zbavit tak vytahuje muj pas a odbavuje.Pokracuji do města Shkodra. Projíždím  centrem docela rušno všichni jedou  ale i zastavuji klidne v levém pruhu do toho chodci  na kole a  skútrech v protisměru a do toho se projde nebo si lehne  pes. Docela si na tento systém zvykam a zapadam do koloběhu. Největší bordel je na kruhacich tam jede každý uplne všude. Po chodnících rozložene zboží textil boty pračky mrazaky zelenina slepice ve dveřích na futru povesene  maso.Proste kromě aut uplne všechno co te napadne. Objizdim Skadarske jezero a  vracím se do Černé hory. Dokruzuji jezero a horami se dostávám k moři. Pokracuji podel moře až k trajektu přes Kotor.  Zastavuji v kempu a zítra budu u moře. 

 

203.7 km

30,5   km/h

6.40.00

2 l

 

 

2016 07 20

 

 

Vstávám na pátou a balim.  V půl sedme  opustím kemp a jedu na trajekt. Za 2 EUR mi převáží na druhou  stranu  Kotoru. Nasedám a valim pryc. Na  hranicích do Chorvatska opět zdržení. Projíždím nad Dubrovníkem fotím  a mažu dál. Jedu jedu jedu nic Makarska  ve Splitu truchu honička jsem dost pomalý a když zprava se připojí tríproudá silnice plna rychlých  aut a já  jsem najednou v nejrychlejší pruhu a potrebiji do pravého je to  docela zážitek. Dnes končím v kempu za  Primostenem.  Mam  toho docela  dost, ale posunul jsem se hodně  na sever.

 

337,2 km

32,6   km/h

10.22.53

3 l

 

 

2016 07 21

 

 

Ráno žádný spěch.  Posnidam u moře a jdu balit.  Přichází nemec  se kterým jsem včera a ráno prohodil par slov, že až budu  odjíždět tak se musím u jeho karavanu stavit na kafe. Mám  naloženo jdu k němu a vedle holandan mi  podává expreso nemec nabízí křeslo tak si podávám ruku i s manželkami a dětmi. Povídáme prohlíží fotky ukazujeme si  na  mapě. Holandan  mne zve k němu  do Amsterdamu ,  že  bydlení a garáž bude pro  mne připravena. Na cestu ještě dostávám petku studeného vody odmítám a odjíždím. Do  Vodice kousek hledám starého kámoše Edu. Chvíli bloudim zástavbou, ale najdu. Otvírá paní volá Edo a ten se nestačí divit. Asi patnáct let jsme  se  neviděli. Jdeme na kafe ukazuje  mi opraveny brod ( loď ) ptá se na mojí manželku a na Pepu.  Loučíme se a já jedu  do Zadaru na trajekt. Zastavuji v malém kempu v  Bibinje. Majitel mi přináší plastove křesílko a velkou sklenici červeného.  Děla si ho sám hrozny kupuje v Makedonii.  Sedím s nim a jeho rodinou celý  večer povidame a těch  sklenic bylo mnoho  dalších. V noci  se jdu podivat  kolem moře a uleham vedle Lucifera nachce se mi ráno balit stan 

 

117,8 km

30,8   km/h

3.49.03

3 l

 

 

2016 07 22

 

 

Ráno v pohodě nemusím balit  stan.  Opuštim kemp po  cestě kupuji snídani a pivo na trajekt. Zastavuji před mytnici helmu na řídítka bundu na tašky a tlačím ke  kase. Koukne na mne a řiká osoba a bicykl. Tak jsem si to myslel taky, 

Takže za 13 EUR to  jde. Opět nekonecne dlouhých 7 hodin. Kolem poledne se paluba vyprazdnuje je velke vedro. Loď je  klimatizovana, ale po vylodění jsem po deseti minutach totalne propoceny. V Lošinji dávám špagety a pivo a jedu najít nějaký  kemp. 

 

49,9 km

25,3 km/h

1.38.22

2 l

 

 

2016 07 23

 

 

Dnes se nikam nejede.  Je pracovni den. Delam velke prádlo protoze nemam nic čistého. Zítra neděle čas odpočinku. Silnice budou stejnĕ plne aut tak se tam nebudu motat. Projíždět Terstem v neděli k večeru není taky  asi dobry nápad .

 

 

2016 07 25

 

 

Ráno  budíček na půl pátou. Balím a jedu k trajektu  na Istrii. U trajektu pokecáme s Italem a jeho paní nslodime se  a pokracujeme při kafi  na lodi. V deset hodin začínám přejezd Istrie.  Jedu vnitrozemím po kopcích s výhledem do dalekého  kraje. Pak sjizdim  do nížiny spousta políček a cesta pěkně ubiha až přijde opět výjezd  který se naklání nahoru a nahoru motor už nemůže, tak zastavuji a dávám na stojánek, ale moped  na  stojánku pozadu sjíždí zpět  dolu. Tady se  nerozjedu ani  se  studenym motorem.

Tak tlačím do kopce je velké vedro žádný stín. Pomalu stoupám na kopec. Konečně jsem tam. Lucifer vychlazený, já přehřátý nasedám a jedu dál. Po asi hodině mi zastavuje silná bouřka. Jdu do konoby a obědvám pak si dávám kafe a čekám až to přejde. Po dešti pokračuji dál. Projíždím do Slovinska a valím dál na sever krásným údolím podél italské hranice. Začíná se stmívat tak první jízda se světlem. Končím před městem Bovec. Stavím u apartmanu, ale je plno. Tak majitele vedu k Luciferovi a říkám že  moc nesvítí. Ukazuje mi místo za seníkem at si postavím stan. Domlouváme se nic stavět nebudu a vyspim se v seníku. Dává mi chlazené pivo a říká rano v 6 bude na terase kafe pošlu ti tam psa a on tě vzbudí

 

315,9 km

32,7   km/h

9.38.12

6 l

 

 

2016 07 26

 

 

Rano něco málo balím, jdu na terasu dostávám panaka a kafe. Říká, když ty takový nenormální, tak ja tě tu musel nechat. Za  Bovcem opět velké stoupaní. V prusmyku hranice a vjíždím do Italie. Sjíždím dolu k jezeru a docela klidnou silnicí do Villachu.  Pokracuji pod dálnicí. Jen malá chybička a jedu do jiného údolí. Tak se vracim a na sever. Silnice se začíná zvedat, tak napřed za 3 pak za2 a pak za 1. Kopec vyjíždím s třemi chladicími zastávkami.

Za průsmykem sjíždím dolu a v St. Michael tankuji a řeším co bude. S velkým respektem vyrážím k Obertauernu a přemýšlím když to nedám kudy pryč. Stoupání není tak hrozné a prusmyk  přejiždím.  Začíná pršet a za mnou už leje. Projiždím  Eben a točím do solné komory. Přijíždím k jezerum je tu dost mokro po dešti. Stavím v kempu a majitel mi nutí stavet stan do rozmočené trávy. Pod přístřeškem na betoně spát nesmím. Jen co postavím tak leje. No rakouský sedlák tak co chceme.

 

303,2 km

31,3   km/h

9.40.29

4 l

 

 

2016  07  27

 

 

Brzy rano balím a odjíždím jedu rakouskem na Passau. Jedu si koupit nové hledí k Luisovi. Před obchodem je několik motorkářů a někteří mají i česká čísla. Zastavuji u nich se slovy a konečne nejaky český klan. Divně koukají, ptám se odkud to valíte? a oni, že z jihu Čech, tak říkam aha  tak kam to valíte?

oni na Gardu. Asi jsem blbě koukal tak se ptá zda neznám Gardu. Opětuje dotaz a jak ty jsi se sem dostal. Tak říkám těžko ty kopce v Alpách mi daly jedu z Albanie. Chvile ticha a následuje odpověď. No tos mi teda nasral ted mám zkaženou celou dovolenou. Obhlíží Lucifera se slovy tos mi tak rozhodil, že nevim ani na co se te mám zeptat.. Kupuji hledí a jedu do Čech. Za deště dojíždím ke kámošovi Petrovi ze Šumavy. Večer jdeme na pivo.

 

233,3 km

34,8   km/h

6.41.45

4 l

 

 

2016   07 28

 

 

Po snídani jedeme na ryby. Je tam klid a pohoda. Za chvili tři kapry a jedeme zpět. Nakladám a jedu. Petr radí benzin kup dole u pumpy mají ho nejleší.

Zastavuji u pumpy natankuji a přijíždí tři velké motorky pak další a ještě třetí parta. Dáváme se do řeči tak taky moc nechápe. Pak se seznamujeme a on je to Pepa Sršen se svými motožáky. Volá je k nám ukazuje mi jako blázna z Albanie. Dáváme foto a odjíždím. Po cestě je ještě stavuji u kamaráda Mirka  prohlíží naloženého Lucifera prohodíme pár slov a dojíždím poslední 3 km domů

 

144,3 km

35,2   km/ h

4.05.38

4 l

 

 

ZÁVĚR

 

 

Cesta na jih 2016 se vydařila. Nějaké drobné problémy byly a v tom horku se z malé závady stává docela velká. Nemám žádné závazky ke sponzorům, tak jen konstatování a praxe. Stan Pingin po dvaceti letech super nepropršel ani v bouřkách ( tenkrát šitý u Náchoda, soudobé výrobky nemám tak nemohu posoudit) Olej Mogul TSF je výborný i ve velkém vedru jen problém, že musím vézt olej na celou cestu, ale zahraniční značkové oleje po loňsku již pokoušet nebudu. Kapalina do pneumatik ULTRASEL absulutně nefunguje vyhozené peníze píchnul jsem ve velkém horku za jizdy a duše potom nejde zalepit ( prodejce mi doporučil a prodal směs do horského kola a mopedu. Na kole jsem píchnul dvakrát a naplněné duše vyhodil. Myslel jsem ,že problém byl v teplotě. Horské kolo se tak nehřeje, ale na mopedu jsem k velkému překvapení píchnul za jízdy na naloženém mopedu při okolní teplotě nad 40C) Vlaječky od „igelitoveporno“ jsou super, po cestě hodně obdivované a pro mne velký obdiv, že něco dostanu poštou s fakturou a pak zaplatím. S tím jsem se setkal v tomto desetiletí jen dvakrát a vždy mi to vyrazilo dech.

 

Poruchy:

redukce na svíčce se vytrhávala ze závitu ( opakovaně na nových svíčkách)

povolil se tlumič vyfuku a zasunoval se na koleno (opakovaně)

polvolená hlava po cca 2.000 km + preventivní výměna pistních kroužků

defekt zadního kola s antipichovou kapalinou za jízdy

při dešti a po nefungoval cyklocomputer cca 3 dny

vyklepaný šroubek z benzinového kohoutu.

 

 

Ujeté km celkem : 3660 km

Tankováno :    68 l

Spotřeba : 1.86 l/km

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš