Exploring Travel

27. listopadu 2019 10:48

Do Řecka nejen za gyrosem s tzatzikami

Santorini - Zakynthos - Athény

Galerie

Santorini

Santorini neboli Théra je Řecký ostrov v Egejském moři. Na celém ostrově je černý a červený písek / kamínky a moře je za mě docela chladné. Popravdě vlezla jsem do ní jen 2 krát.

Pokud už tady budete, půjčte si auto, skůtr nebo čtyřkolku a udělejte si výlet po ostrově. Je malý a dá se krásně za den objet.

My navštívili významné archeologické naleziště Akrotiri, též nazývané jako Řecké Pompeje. Určitě stojí za to, ho nevynechat.

Red Beach má opravdu červený písek. Údajně je zde zákaz koupání a přesto uvidíte nějaké plavce. Na odpolední svačinku a krásný výhled je toto místo jako stvořené.

Nádherné stavby, kostely s modrými kopulemi, bechberoucí panoramata, malebné uličky, oslí cestička i lanovku - to vše najdete v hlavním městě Fira.

Na romantický západ slunce na závěr jezdí každý do Oia. Očekávejte tady velký nával turistů a určitě si přibalte teplé oblečení.


Zakynthos

Zakynthos je ostrov v západní části Řecka a leží v Jónském moři. Ostrov je velký a nejlépe ho obeplujete po moři. Moře bylo pro mě opět dost chladné a spíš jsem chytala bronz než se čvachtala.

Aspoň my si tentokrát nepůjčili auto ale zaplatili si výletní loď kolem celého ostrova. Na hodně krásné pláže, se jinak než po moři nedostanete. Našli jsme si polský zájezd a tak nikdo neměl potíž rozumět, co nám paní průvodkyně po čas plavby vykládala.

Zastávky na koupání byly u zátoky Shiza, u Xygie a hlavní Navagia (pláž s vrakem lodi). Nádherné scenérie jsou i na Blue Caves neboli Modré jeskyně. Moře hraje tolika sytými barvami, až si říkaté, kdo to domaloval.

Tady vás chci však upozornit na nádhernou pirátskou loď. Je sice krásná, hraje tam super hudba, avšak ty davy lidí vás odradí. Já jsem měla štěstí, poslechla rodiče a vybrali si polský zájezd s normální lodí. Naše loď nebyla plně obsazena a na každé místo jsme dojeli 30 min před tou pirátskou lodí. No obrázek před a po na pláži Navagia řekne své.Athény

Je to hlavní město Řecka a jeho historie spadá až někam po 3. tisíciletí před naším letopočtem.

Pokud letíte přes Athény, zastavte se alespoň na dva dny. Nádherné město, historie kolem vás a večerní vyhlídka na Akropoli je nepopsatelná.

Tady jsme zvolili jako dopravu autobus City Sightseeing. Tento autobus má tři trasy. Athens - město, červená, Piraeus - přístav, zelená a Beach Riviera - fialová s oranžovou, kde se projedete na druhou část Athén a plácnete s sebou na pláž.

My měli všechny tři okruhy na dva dny a viděli i zažily všechno včetně koupačky v moři.


Celkové shrnutí. Gyros a tzatziki mají vážne the best!

Celý tento výlet nám trval 11 dní a jelo se konec září 2019. Zažili jsme a viděli toho opravdu hodně a v přepočtu nás to vyšlo cca 15.000 Kč (letenky, ubytování, taxi, výlety a atrakce). Jídlo v tom nepočítám, to má každý individuálně.

Děkuji za pozornost.

Ráda jsem vám předala pár dalších informací a příště se můžete těšit na Srí Lanku.

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš