Exploring Travel

6. května 2019 15:26

Dubaj - velkoměsto mrakodrapů aneb jak nám v safari upadla pneumatika z rafku.

První zastávka na tripu po Asii 2019

30.12. 2018

Přílet do města mrakodrapů!

Dubaj není moc levné město, s čím jsme počítaly. Avšak taxíky nás mile překvapily, nejsou tak drahé. Po příletu jsme si vystály menší frontu a jely do našeho hotelu, který se nachází v centru nedaleko od Burj Khalifa. Přijely jsme po 21 hodině, a tak jsme šly jen na procházku. V Dubaj Mall jsme směnily peníze a hlavně si nakoupily vodu a nějaké jídlo.

Pokud tady budete, jistě se večer zastavte u The Dubai Fountai, kde si užijete krásnou podívanou na hrající fontánu, doplněnou světelnými scenériemi a příjemnou hudbou.

Jaké máme ubytování a proč?

Ubytovány jsme v hotelu Vida Downtown po dobu 3 nocí a máme v ceně snídaně. Ty jsou opravdu honosné a laťku jsme si daly, na začátek naší dovolené, poměrně dost vysoko. Tak uvidíme, co nás překvapí dále.

Máme tady naprosto úžasnou televizi. Proč? Zapíná se sama od sebe, několikrát za den, obzvlášť v noci je to velice příjemné. Bohužel z elektriky vytáhnout nešla.

Mezi naše hlavní požadavky patřila silvestrovská párty pořádána hotelem. Tento hotel nabízí několik typů balíčků. My si vybraly all inclusive (i s alkoholem) a živou hudbou.

31.12. 2018

Silvestrovská noc!

V dopoledních hodinách jsme si zašly do obchodního centra Dubaj Mall. Nakoupily magnetky na lednice a pár pohledů, které jsme rovnou napsaly a poslaly našim nejbližším. Pro mě nezvyklá aktivita, která se možná stane do budoucna tradicí.

Po návratu na hotel jsme si trochu zdřímly a navečer se začaly připravovat na silvestrovkou párty!

Jak jsem už dřive zmínila, měly jsme all inclusive párty. Jídlo předčilo naše očekávání. Jako hlavní chod jsme měly 4 druhy masa. Z příloh jsme si mohly vybrat mezi několika druhy salátů a pečiva. Mezi nabízeným jídlem se velice vyjímala široká škála mořských plodů. Sladké dobroty nechyběly, obzvlášť čokoládový dort jsme si velmi oblíbily.

Na start večera jsme zvolily sekt a následně pokračovaly vínem a cosmopolitanem. Chvíli před půlnocí jsme vyšly pár kroků od hotelu, abychom shlédly podívanou na proslulý velkolepý ohňostroj z budovy Burj Khalifa. Pak jsme se jen připojily k ostatním hostům a tančily až do rána.

1.1. 2019

Kocovina + Burj Khalifa a výlet na safari do pouště!

Po ránu jsme měly menší bolehlav a žaludek na vodě ale pár brufenů a vydatná snídaně byla skvělým posilnělním pro začátek dne.

Kolem poledne jsme šly na krásnou vyhlídku Burj Khalifa- nejvyšší budovu v Dubaji. Jen varuji, dejte si opravdu na čas. Dostat se nahoru, vám zabere přes hodinu, ale nám to zabralo hodinu 10 min, než jsme se dostaly k výtahu, který nás vyvezl do 124 patra. (I když máte předem vstup na určitou dobu, stojíte velké fronty po pípnutí lístku). Jsou tady nějaké priority line pro rychlý vstup, takže pokud chcete rychleji projít, využijte ho. Na zpáteční výtah si taky počkáte, ne však tak dlouho, jak nahoru. My jsme byly bohužel v časové tísni. Abychom stihly výlet na safari do pouště, tak jsem poprosila dvě mladé evropanky, stojící v přední části fronty, aby nám pomohly a pustily k sobě. Byly velice milé a nápomocné. Jely jsme džípem Land Cruiser v sedmi lidech. Když jsme dorazili na okraj safari, řidič popustil vzduch v peumatikách a vydali jsme se na šílenou adrenalinovou jízdu pouští. Chvilkami jsme pokřikovali strachem, abychom se nepřevrátily nebo nezůstali zahrabaní v písku. Bohužel i toto se tady stává. Po této jízdě nás řidič měl přepravit do pouštního kempu, kde nás pak čekal program a hody v podobě rautu. Kousek před cílem se nám stala menší nehoda. Původně jsme si mysleli, že máme jen píchlou pneumatiku. Škoda byla větší, slezla nám pneumatika z ráfku. Řidič byl naprosto skvělý a pohotový. Našel nám rychle novou alternativu dopravy, abychom nepřišli o slíbený program. Po příjezdu do areálu, jsme moc z toho co vidíme nadšení nebyly. Představte si obrovský ohraničený prostor v safari, přes 1000 lidí na jednom místě a to jsme teda nečekaly. Myslely jsme, že to bude menší skupina lidí u velkého stolu, budeme hodovat a sledovat program. Jídlo bylo dost pálivé, nebylo moc chutné a program byl bohužel slabší. Popravdě, největším zážitkem tohoto výletu byla adrenalinová jízda a nádherný západ slunce v poušti. Velkým bonusem tohoto dne je i tato fotka, kterou jsme si obě okamžitě zamilovaly a můžete ji vidět jako uvodní tohoto článek.

2.1.2019

Rozloučení s Dubají!

Protože naše letadlo odlétalo až večer, byly jsme až do odpoledne na hotelu. Potom šly na procházku a vyrazily na letiště.

Dubaj jsme měli jen kvůli oslavě Nového roku a překrásného ohňostroje. Byla to jen první malá zastávka našeho skoro 2 měsičního tripu.

Další zastávka je Singapur!
Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš