Adam Pospíšil

29. prosince 2017 1:11

Etna: Jak jsem zdolal nejvyšší činnou sopku Evropy

Není to tak dlouho co jsem se rozhodl, že navštívím Vesuv, když jsem ale navštívil Vesuv, proč ne rovnou i Etnu? Ano, také jsem žádný důvod nenašel a tak jsem se vydal na tuhle cestu, zcela nepřipraven, se slušnou kocovinou v teniskách a jeanách na začátku listopadu.

Galerie Mapa

Etnu není radno podceňovat, já to udělal a nebyla to žádná sranda, příprava 0, jediná příprava byla jak je to vysoko, daleko a google maps. Tak jsem vyrazil, doporučení na začátek, myslete na převýšení, nejsem žádný pořádný turista a ani vysokohorský nadšenec. 


Na Etnu se dostanete poměrně jednoduše a to údajně busem z Catanie, já zvolil trochu pohodlnější cestu a to kabrioletem i v listopadu je v pohodě mít střechu dole a ty výhledy jsou nádherný. 
Autem jsem se dostal k lanovce, která Vás za 13€ vyveze do 2.500mnmv. odkud už jedině autobus za 50€ (s výkladem a údajně Vám ukážou i lávu), jelikož noc předtím jsem podobnou částku propil, rozhodl jsem se jít pěšky a taky... přece nejsem bábovka. 

Pěšky se jde moc hezky a poměrně to utíká, dokud se nedostanete k ceduli 2820mnmv, kde už se trochu hůře dýchá, poté minete ceduli za kterou se nesmí chodit, rychle se rozhlédnout, nikde nikdo, jdeme dál. 

Na samotný vrchol se nedostanete, předním byla opět cedule se zákazem vstupu, u ní již ale stála skupina opravdu zkušeně vypadajících vulkanologů, kteří měli pěkné helmy, hůlky a dokonce i pohorky. 

Výhled je tam nádherný, pokud zrovna není zataženo (což jsem měl) ale i tak výhled na tu černou pustinu je úchvatný. Taky tam pěkně fouká tak bacha :) 

https://www.youtube.com/watch?v=lCGW8N4IUBU

Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš