Týna Vašíčková

23. března 2018 11:25

Francouzský stopařský deník: 2) La Gacilly, Clisson, HELLFEST

Jak nás Asterix přivezl do voňavé vesničky, kde se vyrábí Yves Rocher, a jak jsme zažili den plný prachu a hudby na Hellfestu.

Galerie Mapa

20.6.2014 PÁTEK: PAŘÍŽ - LA GACILLY

• Spíme na zemi na našich karimatkách ve spacácích, ale je to zadarmo, a byt v centru - to se počítá. V 10 vstáváme, Štěpán Týnu romanticky probouzí rázným úderem paže za krk. :D Kecáme s Kanaďanem, co tu večer nebyl - už tu prý couchsurfuje nějaký ten měsíc v kuse, dáváme si společně kafíčko.

• S opuštěním Paříže máme problémy, vyrazíme sice správným směrem na Nantes, ale Sebastianova rada, kterou se nás snažil nasměrovat na stop, nevychází. Nakonec vzdáváme nekonečnou namáhavou chůzi s krosnami a dojedeme načerno busem až k Messy. Navíc slunce pálí a za včerejší pobyt už jsme zrůžověli až až. Za parkem s jezírkem objevujeme super místo na stopa - po chviličce (do 5 minut) nám zastaví luxusní Nissan s Francouzem, který nás bere až do La Gacilly, po cestě na Nantes (kam jsme původně měli v plánu dojet).

• Říká nám, že je to vesnička, kde se vyrábí kosmetika Yves Rocher. Vezeme se s ním přes 300 km. Tvrdí o sobě, že je Gal a my mu to věříme - vypadá jako Asterix. Volá kvůli nám své známé, co tam pracuje v kempu, ať nezavírá a počká, až nás přiveze - takže se tam v klidu ubytujeme. Pak všichni odjíždí domů sledovat fotbal.

21.6.2014 SOBOTA: LA GACILLY - CLISSON

• Dáváme si vynikající crépes (= paličinky) a žena u vedlejšího stolu si prozpěvuje. Zpočátku nám to připadá divné (představte si, kdyby se takhle choval někdo v ČR - měli byste ho za blázna), ale zvykáme si a říkáme - proč ne, nakonec je to milé, když mají lidi okolo dobrou náladu, než aby se mračili. Poté vyrážíme na procházku a obdivujeme malebnost místních uliček a vesnických domků z typického šedého kamene. Právě tu po celém městečku probíhá výstava fotografií.

Stopujeme na Redon, zastaví nám auto se dvěma chlápky, co neumí ani slovo anglicky. Pak docela dlouho čekáme (asi 20 minut). Další auto nás posune na dálnici za Redon, kde nás nabírají sympatičtí manželé s dcerou, co umí anglicky dobře, konečně si popovídáme. Pouští nám typické bretaňské písně, které nás brzy začnou hodně štvát - zní to hodně britsky/skotsky, hlavní slovo mají dudy a je to zběsilé. Vysazují nás za Nantes k odbočce na Clisson.

• Tam nám zastaví pár, co jede taky na Hellfest, prý se těší na Aerosmith. Vysazují nás v nějaké vesničce v domnění, že to je Clisson. Nic netušíc sundaváme krosny a chvíli se bezprizorně rozhlížíme, načež se pro nás vrací s tím, že se spletli. :)

• Jak se blížíme ke Clissonu, nevěříme vlastním očím - auta jsou zaparkovaná VŠUDE a to absurdními způsoby, např. mohutná řada uprostřed silnice. Je jich strašně moc (holt 150 000 návštěvníků udělá své), jsme fakt rádi, že to nebudeme muset řešit.

• Policie tomu jen bezradně přihlíží.

• V Lídlu pořizujeme francouzská vína a stan stavíme provizorně na valu. Jsme sice z kopce, je to ale lepší než přervaný camp, a taky mnohem blíž ke vstupu do areálu - proto tam zůstáváme i další den (a nejsme jediní - bohužel, v noci je docela kravál, ale se špunty se to dá).


22.6.2014 NEDĚLE: HELL FEST

• Festival křtíme na Helldust, prach víří všude, bez slunečních brýlí nejdou prakticky otevřít oči. Jsme rádi, že nestanujeme v kempu, protože všechny stany mají jednotnou hnědou barvu - jsou pokryté prachem. Je hodně sucho a vedro, ale celý festival je jinak bravurně zvládnutý - na to, jaké neuvěřitelné množství návštěvníků se tu pohybuje, se nikde netvoří fronty a vše běží, jak má. Líbí se nám tu.

• Jsme nadšeni z Ulcerate, při nichž Týna dokonce málem omdlévá (z vedra a dusna ve stanu). Pak Dordeduh, pauza na prohlídku místního hradu a na procházku do města, a konečně Emperor, kvůli kterým to Štěpán celé zpunktoval. Slyšet francouzské fanoušky "drsňáky" skandovat EMPECHOCH! EMPECHOCH! s jejich šílenou výslovností je na nás trochu moc :D


Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš