Veronika Vaníčková

17. září 2018 9:51

Itálie - Levně a rychle - "na PUNK"

Jaká je nejčastější odpověď na otázku "Proč necestuješ, když po tom toužíš?" . "Nemám čas nebo peníze." Jak tedy cestovat s minimem času a téměř bez peněz?¨ Česko -Lago di Garda - Verona - Benátky - Česko 5 dní 30 Euro / osobu se vším všudy! Nesčetné množství zážitků.

Galerie Mapa

Tři dny v ráji, pět dní na cestě a 650 korun!

Máchovo jezero? Ale kdepak. Tohle byl náš výlet do Itálie.

Plán byl jasný - splnit si tři  "place to go" - aréna ve Veroně, jezero Garda a proslulé Benátky. Jak se tam ale dostat? Co jíst? Kde spát? Nad tím jsme mávli rukou, sbalili krosnu, trochu jídla na cestu a jelo se.

Jak se jelo? No přeci STOPEM! Nejednalo se o mou první zkušenost a co Vám budu - stopování je jedna z nejskvělejších možností jak se dostat z místa A do místa B . Nejen, že je to zadarmo, ale poznáte veliké množství super lidí, kteří Vám ukáží jejich zemi, nabídnou jídlo, přespání, nebo se jen společně zasmějete. Poznáte jejich kulturu, příběhy a díky tomu se stanou součástí Vaší cesty.

 

1. Den

Startovali jsme v devět ráno na severu ČR v rodném Liberci a začalo dlouhé ale příjemné stopování směrem Itálie. Do Itálie k našemu prvnímu cíli jsme se dostali cca na 10 stopů druhý den .

Noc jsme se rozhodli přečkat poblíž pumpy před Innsbruckem, což je zhruba 30 minut autem od Italských hranic. Přespávali jsme v lesíku ve spacáku a hamace. Ráno nás ale čekal krásný výhled. Posuďte sami.

Výhled z našeho přespávacího místa před Innsbruckem.

2. Den

Hned po probuzení jsme s dovolením místních dělníků, vykonali ranní hygienu v jejich buňce a vydali se na cestu. Nechali jsme se odvézt na jinou benzinku, kde nám Německý stopař pomohl chytit stop přímo na Gardu.

Do městečka Riva del Garda jsme dorazili před dvanáctou hodinou.

Pohled na jezero nám doslova vyrazil dech, neuvěřitelně průhledná voda, obrovské okolní hory a naprosto okouzlující atmosféra. 

Nádherný výhled na jezero.

Vydali jsme se na jeden z místních treků, který vede podél jezera v horách. Zastavili v okouzlující restauraci Ponalealto Belvedere na víno. Mohu jen doporučit - ceny ač turistické, tak přijatelné a za ten krásný výhled to na vínko, nebo občerstvení opravdu stojí - no posuďte sami.

 

Posilněni vínem jsme se rozhodli absolvovat bláznivou cestu "pro experty". Nebo alespoň tak to stálo na cedulích. Vypadala strmě a kamenitě, ale ne neschůdně. Již z horní fotky můžete vidět, že jsme měli naprosto profesionální horské oblečení. 

Hodinu jsme se snažili nespadnout a neskutálet se po té kamenité strmé cestě dolu do jezera. No řekla bych Vám ať to rozhodně nikdy nezkoušíte, ale místo kam jsme došli za ten risk opravdu stálo. Zurčení vodopádu a pohled na průzračnou lagunu pod ním. A jako bonus? Nikdo nikde.

"Tajný" vodopád s lagunou. Příjemné, ale velmi ledové koupání.

 Rozhodli jsme se jít vykoupat pod vodopád a když jsme dorazili co nejblíž to šlo, čekalo nás další překvapení. Opuštěný hotel. Pro milovníky urbexu jako jsem já? Ráj. Neradi však porušujeme zákony a tak jsme navštívili jen "Terasu" tohoto krásného hotýlku a dopřáli si krátké nakouknutí do dveří vedoucích dovnitř.

Z naprosto dokonalého místa nás ale vyhnal déšť a tak jsme vyrazili směr Verona.

Mým hlavním cílem ve Veroně bylo spatřit arénu. Nikdy jsem žádnou neviděla.

 Prošli jsme městem a došli do samého srdce - k oné aréně. Třikrát jsme ji kvůli mě obešli a já měla oči navrch hlavy. Pro mě naprosto skvělý zážitek. Centrum Verony je velice krásné a dýchá z něj veliká část historie. Zdrželi jsme se tu ale jen na procházku po centru.

Arena ve Veroně

 Poté si dáváme lehký snack a vzhledem k deštivému počasí míříme tak trochu na PUNK přespat na nádraží. Ne že bychom neměli na ubytování, ale raději si za 52 euro dopřejeme kvalitně plná bříška, než jednu noc v hotelu - navíc nám nevadí vkročit do nekomfortní zóny a tak trochu si zkusit jaké to je přespat ve veřejné budově. Usínáme na posledním nástupišti v  čekací boudě.

3. den

Ráno se probouzíme s první přijíždějícím vlakem. Balíme se a odcházíme stopovat směrem na náš poslední cíl - Benátky. Po trochu neúspěšném stopování se vydáváme směr Miláno - abychom se v půlce cesty nechali vyhodit a stopovali zpět na Benátky - úspěšně.

Vjíždíme do ráje. A já naprosto nechápu, jak to tady někdo může nemít rád. Davy turistů - ano. Ale to kouzlo? To u mě přebilo všechny turisty do jednoho.

Procházíme uličkami - co nejvíce se vyhýbáme hlavním tepnám a tak se na většině míst ocitáme sami. 

Zásoby jídla už nemáme a tak zalezeme do malinkaté pizzerie, kde si za zlomek ceny okolních restaurací dáváme výbornou pizzu a setkáváme se tu s neuvěřitelnou paní z Kanady , která nás dvě hodiny baví svými příběhy ze života v JůEsEj a v zemi javorového sirupu.


Zůstáváme na dechberoucí západ slunce a nasáváme atmosféru tohoto kouzelného města na vodě. 

 Když slunce zapadne vydáváme se z města stopem přes most - hledat místo na spaní. Přijíždíme do nedalekého městečka Marghera a jdeme pěšky k jedinému zelenému místu poblíž - Parc San Giuliano. S nadějí, že si tu někde v temné koutku pověsíme hamaky a půjdeme po náročném dni spát. Přála bych vám vidět můj výraz, když jsme přišli na místo a ocitli se uprostřed Benátského Octoberfestu . No z každé zoufalé situace se má vytěžit to nejlepší a tak jsme si alespoň poslechli místní hudbu a zatančili si s místními. 

4. den

Festival naštěstí ve dvě ráno končil a tak jsme se ubrali do zákoutí parku zavěsit hamaky a přespat. Ranní příjemné  probuzení nám ještě vylepšil nedaleký venkovní kočičí útulek a tak jsme něco málo přispěli do venkovní kasičky, pomazlili kočičky a vydali se na cestu domů.

Vracíme se přes Veronu a pokračujeme na Lago Di Garda, kde se s jezerem naposledy loučíme koupačkou.

Přespáváme opět v Rakousku v lese poblíž benzinky a pátý den dorážíme navečer domů.


To vše za 30 Euro na jednoho.  A za co jsme utráceli? Jídlo a víno, nic jiného nebylo k poznávání kouzelného severu Itálie třeba.
Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš