Exploring Travel

12. června 2018 12:23

Jsou SEYCHELLES opravdu podle obrázku co nám google ukazuje?

Vánoce na SEYCHELLES (22.12. 2016 - 1.1. 2017) Propršený celý týden a sluníčko jen poslední dva dny..

Tentokrát se v mém cestopisu vydáme do malé předražené země Seychelly pro ,,zazobance,,. Opravdu bych to takto nazvala. Není to země, kde si přijedete a myslíte si, že byste zde moc neutratili. Jen taxík je snad 10x dražší jak u nás. O ubytování ani nemluvím a jídlo to taky no comment. Pokud zde plánujete dovolenou, chce to mít našetřený větší peníz.

Jeli jsme sem hlavně oslavit Vánoce. Pro mě to bylo poprvé, co jsem trávila Vánoce tak trochu jinak. Vše nám bohužel zkazilo počasí. První den sice nepršelo, ale bylo dost zataženo. I přesto se dalo dost dobře spálit. Takové ty rady, jak se máme mazat i ve stínu, jsou pravdivé :). Opravdu ne nadarmo se to říká.. Obrázek mluví za vše.

Co se týče ubytování, tak to jsme měli u známého. Teď je tam už delší dobu a má to jistě už pořádně zavedené. Jak to tam vypadalo pak uvidíte ve videu. Je to samozřejmě Čech a má tam několik vil. Od jedné největší vily, kde Vás může být víc i s dalšími lidmi po vily co jsou samostatné s několika ložnicemi, kuchyni i vlastním bazénem. Má to tam moc hezké a přímo u pláže. Kontakt zde:

Villa kontakt - Martin Novota, +420 734 496 262, reservation@chateau-elysium.com

Hlavním jídlem je tam ryba. Ta byla každý den na večeři. Pro mě to byl boj, protože ryby s kostmi nejím. Bude to znít šíleně, ale mám z nich strach že mi uvízne v krku a zbytek si už domyslete.

Seychelly moc velké nejsou. Opět ve videu uvidíte nějakou i ne tolik hlavní ulici. Jezdí se tam po levé straně a doprava je celkem poklidná.

Jelikož je už druhý den a jsou Vánoce, je čas jít nakoupit do města čerstvé ryby, zeleninu a různě vše co by se dalo na stůl. Cukroví oni neznají, místo toho jsme nakoupili různé sladkosti. Bramborový salát jak my známe? Ten tam neuděláte.. Tak místo majonézy jen jogurt a bylo. Opravdu od té doby bramborový salát mám nejradši právě na tento způsob. Je lehký, tolik organismus nezatíží a sníte toho mnohem víc.

Nesmíme zapomenout ozdobit stůl a pomalu čekat i na další hosty, co zde byli ubytovaní a trávili s námi Štědrý večer.

 

Vánoce se vydařily. Pupky jsme měli plné a dárky rozdané. Být lepší počasí a kdyby už nepřicházela silná bouřka, byli bychom možná přímo na pláži.. Ale bylo to takto a bylo bezvadně.

Další dny bohužel dost pršelo. Na konci cestopisu si pak můžete pustit video co jsem natočila a podle vln můžete vidět, že opravdu nekecám a zažili jsme tento ostrov jinak.

Šnorchlování v tu dobu nemělo vůbec smysl, voda byla kalná a byly vysoké vlny. Všechny vodní atrakce, např. skútr i padák, vše bylo zavřeno. Dny jsme většinu trávili ve vile, u filmu, u vína..

Předposlední den se počasí konečně zlepšilo a my se vypravili na výlet. Zaplatili jsme si výlet lodí na okolní menší ostrovy. Světe div se, co se ale stalo když jsme přijížděli k lodi? Co jiného než, že se pořádně rozpršelo a my si říkali, že tohle snad není pravda, že by to už stačilo.. Až se déšť trošku umoudřil, tak jsme vyrazili. Už nám přálo víc štěstí a dokonce na chvíli vysvitlo i slunko. Bohužel jen na chvíli.

 

Samozřejmě se Vánoce na ostrově nesmí obejít bez vánočních fotek na pláži .... 

U jednoho z ostrovů nám zastavili na pokus o šnorchlování, což opět uvidíte ve videu. Není to nejhorší, ale ani nejlepší. V Thajsku bylo šnorchlování lepší, ale nejvíc se těším na šnorchlování na Bali.

Při cestě zpátky ke břehu jsme měli ale opravdu děsivý zážitek. Já měla smrt v očích. Natočené to nemám, protože bych přišla o telefon. Ale pěkně od začátku co se stalo.. Jelikož stále byly docela velké vlny a na tom výletě nás jelo několik lodí, tak se samozřejmě udělalo o několik dost velkých vln navíc. Ale to byste nevěřili jak to s náma lítalo ze strany na stranu. Všechny stoly i sedačky lítaly nad náma na patře po celé lodi, div že nevyskočily do vody. Opravdu jsem nás viděla převržené a jak se snažíme z pod lodě v té vodě dostat pryč, ale silný proud a těžká loď nás táhne ke dnu. Hrozné obrázky v očích v tu dobu máte, to mi věřte.

Kdo sem jede má v očích krásné pláže, nádhernou přírodu, moře plné barevných ryb. My bohužel žádnou takovou krásu podle obrázku neviděli. Vše, co vidíte na fotkách a ve videu, je nefalšovaná realita.

Poslední den však vysvitlo slunko úplně. Kousek od našeho ubytování měli takovou farmu želv. Konečně jsem měla možnost si je jít natočit a dokonce i nakrmit. Jen varuji, bylo kolem nich dost mušek a byla sem tak doštípaná, že příště si ty selfie a krmení dost rozmyslím.. Jak vidíte podle obrázku, nejsou to ty malé želvy co známe ze zverimexu. 

Jelikož bylo opravdu hezky a vlny byly o dost menší, mohlo se jít konečně koupat a jít dovádět a skotačit do vody. Taky jsem vyzkoušela krátký surf a jak mi to parádně šlo, uvidíte na konci videa. Tenhle poslední slunečný den nám tu dovolenou opravdu rozzářil. Nejlepší zážitek bylo dovádění na surfu včetně 3 litrů slané vody v sobě..

Cesta zpátky domů přes Abu Dhabi byla taky zážitek sám o sobě. Nejdříve ze Seychelles nám letadlo letělo o několik hodin později, což bylo jasné, že nám spoj z Abu Dhabi uletí. Mě to však nevadilo, protože jsem si Abu Dhabi za 5 hodin projela a poznala tak další město a dala další špendlík do své mapy kolem světa.

Tím se pro dnešek s Vámi rozloučím a užijte si video Seychelly a hned pod ním pokud Vás zajímá jak to vypadá v Abu Dhabi, tak si určitě pusťte.


Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš