Exploring Travel

10. srpna 2019 16:11

Kuala Lumpur - třpytivý luxus a bída na jednom místě

Denní itinerář. Malajsie nemusí být tak drahá

26.1. 2019

Přílet do Kuala Lumpur

Přiletěly jsme až večer. Bezpečnostními kontrolami jsme rychle proběhly. Ani jsme se nenadály a seděly v taxíku směr centrum, do našeho hotelu. Cesta trvala hodinu a půl. Letiště je 60 km daleko, ale navigační schopnosti našeho řidiče nás připravily minimálně o půl hodiny času navíc v autě. Ubytovaly jsme se, opáchly a skočily rovnou do postele.


27.1. 2019

Seznámení s místní dopravou a prohlídka centra

Hromadná doprava je tady velmi jednoduchá jejich metro/vlak má osm linek. Velice rychle se v tom zorientujete a jezdíte za super nízkou cenu. Pokud máte v mobilu data, nainstalujte si aplikaci grap. Taxi je tady hrozně levné (aplikace Grap) a když jedete ve více lidech, je nakonec levnější než hromadná doprava. Jako první co jsme navštívily byla překrásná mešita Jamek Mosque of Kuala Lumpur. Tady vás zahalí od hlavy až k patě do jejich hábitu a pak můžete celý komplex projít a prozkoumat. Dalším opravdu krásným místem byl Sultan Abdul Samad. Tady se sice dovnitř nedostanete, přesto vám to nabídne krásnou architekturu budovy.

mešita Jamek Mosque
Sultan Abdul Samad

V blízkosti je Central Market, který určitě neminete. Najdete tady úplně všechno. Od jídla, oblečení až po elektroniku. Kousek dál najdete Guan Di Temple, do kterého vás opět nepustí. Ale z venku vidíte tak nádhernou stavbu, že se z toho tají dech.

Do Sri Mahamariamman Temple si musíte vyzout boty a schovat kolena. Jinak vás dovnitř nepustí. Velkou zvláštností bylo, že místní lidé uprostřed chrámu počítají peníze, málo jich rozhodně nebylo.

KLCC Park a Petronas Twin Towers je snad to nejhlavnější, které musíte vidět a udělat si známou fotku z podhledu.

Petronas Twin Towers

Zakončení tohoto dne jsme pojaly trochu víc z výšky a skočily si do bazénu na střeše našeho hotelu. Výhled a krásně osvětlené město bylo užasné.


28.1. 2019

Zase ty opice

Jelikož jsme z předešlého dne stihly celé centrum města, tak jsme měly pro tento den naplánovaný výlet mimo. A to na chrám Batu Caves. Tady jsme si opět dojely metrem. Hned jak jsme vylezly na ulici, na nás dýchl pravý malajzijský život. Smrad a všude nepořádek kam se podíváte. No hrůza. Po asi 5 min. když jsme došly k chrámu, byl už vzduch a čistota mnohem lepší. Objevil se nám mezi stánkami úplně jiný svět a samožrejmě i naše oblíbené opice. Tento chrám má neuvěřitelně vysokou zlatou sochu a krásně barevné schody vedoucí do skály. Cestou vás doprovází místní opice. Jsou vychované a milé. Nato kolik šlo lidí s pet lahví nebo něčím blískavým, po nikom tady neskákaly a jen koukaly. Hodně lidí si zde dělá selfie a žádná opice na nikoho neskočila. Opravdu je tady velice chválím. Jakmile jsme se vyškrábaly nahoru, dýchl na nás opět smrad. Tentokrát za to mohly slepice a holubi. Těch tam bylo opravdu hodně. Co nejrychleji jsme to prošly až do konce a pelášily nazpátek.

Batu Caves

Večer jsme měly setkání s kamarádem. Vzal nás na streetfood night a pak opodál do ulice, kde je bar vedle baru. Dali si pár piv, drinků a skvěle se bavili. Poznaly jsme, jak je super mít sebou na chvíli chlapa a jak je to pro nás holky alespoň na chvíli víc komfortní. Tolik nás místní muži neoslovovaly a víc jsme si užily klidu.

Streetfood night


29.1. 2019

Relax den a večerní dvojčata

Tento den jsme vstávaly až kolem poledne. Byl to opravdu relax den, nic nedělání a odpočinek v posteli. Podvečer jsme ještě skočily do Central Marketu a něco si nakoupily. Pak se přesunuly k Petronas Twin Towers na večerní fotku a na fontánovou show.

Pak jsme šly opět na streetfood night a vyzkoušeli všechno možné. Hlavně ryby a konečně jsem ochutnala langustu. Byla výborná. Zakončily jsme to opět kousek ve vedlejší ulici v jednom z baru.


30.1. 2019

Opouštíme Kuala Lumpur

Dopoledne balení a na rozloučenou jsem si ještě skočila do bazénu v našem hotelu na 37 patře.


Video zde:


Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš