Vít Daněk

18. dubna 2018 9:00

La Málaga trip

Španělsko nás opět nezklamalo a těžko se nám s Málagou loučí....Jak teda bylo? Co navštívit a co vidět? To Vám trochu přiblížím na následujících řádcích....

Galerie Mapa

Sedíme s mojí slečnou Míšou v letadle, směr stará dobrá Bratislava a já si v hlavě přemítám, jak tady bylo parádně a jak se mi nechce zpět do zachmuřeného Česka a do zajetých kolejí každodenního streotypu.

Do Málagy jsme vyrazili na podzim kdy u nás začalo být pěkně hnusně a mě se úplně nechtěla končit sezona, letenky jsem koupil na punk ani nevím za kolik....

Když jsem bookoval letenky, říkal jsem si že na konci září už nebude takové horko a že to bude ideál na ježdění a taky na nějakou tu turistiku v okolí. Po vystoupení z letadla po přistání jsem zjistil , že nějaký můj pocit a aplikace na počasí jsou pěkně na hovno a z 26 °C co mělo být, se vyklubalo 33 °C. Trošku jsem si zanadával, že jsme nemuseli brát zbytečné mikiny a bundy na večerní chladno, jak mi bylo doma několikrát připomenuté. Ale tak jistota je jistota a mikiny jsme si pro jistotu ani jednou neoblékli.

Po příletu klasická čekačka na kufry a přesun do Malaga Centro Alameda. Pro přesun z letiště jsme si koupili lístek vlakem za 1.60 €. Je to rychlejší a levnější než aero busem, který jede nějakých 40 minut a stojí cca 5 €. Vlak jezdí každých 20 minut a je to 4 zastávky a celkem rychlovka.

Po zastávce v centru nastalo lehké bloudění na naše super ubytování kvůli místní mega opravě kdoví čeho. Naštěstí google maps mají "celkem dobrou" navigačku a po hodině, 6 cigaretách a puchýřech na rukách jsme došli do našeho sdíleného baráku s názvem Rafaella guest house. Po prohlídce ve Španělštině od místní hostitelky, které jsem rozumněl asi tak "OLA" a něco o bianco ručnících a prostěradlech jsme vyrazili na obhlídku okolí.

Zde musím velice vyzdvihnout Míšu a její schopnost najít ubytování 7 minut od Skateparku Rubena Alcantary (největší skatepark šikoroko daleko) a 10 minut od centra za pár korun. Jsou věci mezi nebem a zemí, které je lepší přenechat ženám. Toto je jedna z nich, jelikož já mám většinou ubytování v paži a spal bych klidně ve stanu někde za městem.

Následovala rychlo prohlídka města, navštívení místní Merkadony (obchodu s celkem supr čupr jídlem) na nakoupení zásob a hlavně pivek v akci za 0,22€. Potom následovalo po mém neustálém naléhání taky kontrola parku kvůli zjištění co a jak.

Skatepark je prostě neuvěřitelný. Doporučuji navštívit i nesportovcům mají tu docela levné a luxusní burgery a nebo můžete navštívit o ulici vedle luxusní ulici plnou kaváren. Na ježdění jsem většinou vybíral ranní hodiny, protože tam skoro nikdo nebyl a dalo se zajezdit fakt parádně a potom jít v klidu na výlety a poznávačky.

Další den jsme dali výlet na místní zásadní památky. Pevnost ALCAZABA, historické centro, korida. Všechno zase v top horku a spocenosti. Co víc si přát?

Večer jsme šli na park. Domluva většinou probíhala ve stylu španglish-czechiš little english, než jsme si vzájemně porozumněli a já zjistil že lopata je "PALA" a voda "AQUA". Po této lekci španělštiny jsem si připadal skoro jako rodilý mluvčí a neměl s ničím problém. Co je problém je Angličtina, za celou dobu jsme si anglicky pokecali pouze se 3 lidma. Takže pokud sem vyrazíte určitě se vybavte aspoň základníma slovíčkama. Každopádně díky pomáhání na skateparku jsem si vysloužil vstupy zadarmo, což se celkem dalo a ušetřil jsem denně 3.50€. 

Další den byl ve znamení zevlování - to znamenalo výlet do městečka Fuengirola. Tady najdete nejdelší promenádu v Evropě, která má okolo 8 kilometrů. Je tady taky místní hrad s parádním výhledem na okolí a dolů se můžete povozit na extrémním lanu přes řeku. Výlet je to za pár korun, 2.40 € stojí jízdenka vlakem a ceny jsou na plážích taky celkem fér...

Dál bylo v plánu návštěva Torremolinos. Převážně kvůli skokům, které tady jsou opravdu perfektní. Ale nadchne i krásné historické centrum a ulice evropských stromů, kde má každý stát z Evropské unie svůj strom a náš je myslím že nejhezčí a taky má nejpohodlnější lavičku.

Proběhl den pohody a válečky u pláže a návštěva botanického parku. Ve středu taky lehce zapršelo což se stalo prej po 3 měsících sucha.

Čtvrtek a další ranní pojezd na parku. Dávali jsme session s jedním starším anglánem ze kterého se nakonec vyklubal fotograf pro nějaký web. Jezdíme si a v tom přijede ještě starší týpek, podává mi ruku s úsměvem na tváři a větou "Hi Im Ruben. Where are you from?". Trošku v šoku mu říkám jméno a Republika Checa a rozjíždí se hodinový pojezd snů s Rubenem Alcantarou ( pro neznalé je to jako kdyby jste potkali ve fitku Arnolda Schwarzeneggera)  Sem tam se něco vyfotí, prohodí pár hecujících hlášek a celkově je to ježdění na pohodu. Možná taky trochu splněný sen a zážitek na celý život. Takový den si zapamatuješ.

Tímto jsem měl splněné asi všechno. Rozložil kolo, nabalil do báglu, dala se procházka do centra a šlo brzo spat. Jelikož nás ráno čekalo vstávání na ranní let. Tímto taky děkujeme dementním číňanům za skvělé nevyspání a poslouchání jejich úžasné a určitě i zábavné reality show, které si užíval celý barák. Tomu se říká real share house. Ráno už proběhlo všechno na pohodu a se slzou v oku jsme přistáli v zimě.

Pro kolo cestovatele víc spotů na ježdění a video na: http://www.madeover.cz/cs/la-malaga-trip/

Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš