Anna Munter

5. října 2017 23:46

Londýnský deník

To je moje londýnská deník z výletu do Londýna. Učím se česky tak, řekněte mi, jestli uvidíte nějaké gramatické chyby! Doufám, že se vám líbí moje cestopis!

Londýn

Mapa

9. září 2017

Letěla jsem do Londýna z Ameriky. Přijela jsem v 14:00, ale čekala jsem na letišti a pak na vlak, tak jsem přijela do bytu v 17:00! Mely jsme super byt v Brixtonu. Moje dobra kamarádka G* už byla tam, tak mluvily jsme trochu, pak jsem se sprchala a šly jsme do hospody na pivo. Jedly jsme v italské restauraci Bravi Ragazzi. Ale myslím, že pila jsem hodně proseckou, a proto byla jsem trochu opilá. Ale spala jsem dobře!

10. září 2017

Kamarádka a já jsme šly do Bricklane Market a jedly jsme super skvěly mezinárodni jídlo! A pak pily jsme dobrou kávu a byly jsme dívaly jsme se na obchody. Bylo to klidný den. Koupila jsem tričko a potom nějaký muž se mě zeptala, jestli bych chtěla modelka, protože on je holič a hledá modelky který mají krátký vlasy pro trénink. Tak ve čtvrtek půjdu k holčí zdarma! Nakonec G* a já jedly jsme večeři doma a povídaly jsme si.

11. září 2017

Je pondělí, G* má práce, tak jsem byla sama dneska. Nejdřív jsem koupila SIM tak mám data! Pak jsem přišla s autobusem na Russell Square a jsem šla do British Museum které, je opravdu, jedno z nejlepších muzeí na světě. Nezajímavější výstava byl Egyptské výstava protože byl mumie se jmenuje „Zrzava“ protože má červený vlasy. Ona vypadá jako originál! Po muzeu jsem šla do nástupiště 9 ¾ na nádraží King’s Cross. Je tam moc lidi! Ted jsem v Prêt- à-Manger, piju kávu a píšu nějaký blbosti. ;)

12. září 2017

Dneska jsem dělala Sandeman’s Free Walking Tour a to bylo moc zajímavý! Můj průvodce byl Angus a on studoval jako herec, tak může mluvit nahlas a je moc dramaticky! On my říkal hodně zajímavější věcí, ale nejzajímavější byl příběh o tom alkoholiky muži jmenuje se Fagin (jiny Fagan než na knihu Oliver Twist!) který vnikl do Buckingham Palace dva krát a jedl sušenky a mluvil s královna! Ted jsem v restauraci Eat. a jedla jsem Mac n‘ Cheese a brzo jdu k holicí!

13. září 2017

Teď jsem v Malajské restauraci Roti King (to je blízko stanice Euston) a budu jist roti canai, nasi lemak a teh limau. Miluju malajské jídlo a nemůžu to najit v Praze tak jsem moc moc veselá!

Později...

Dělala jsem Sandeman’s Grim Reapers Tour a bylo to spatně protože průvodce nebyl moc zajímaví na informace. Ale jsem učila že Jack the Ripper vytáhl oběti dělohy. Fuj!

14. září 2017

Jsem v vlak na cestě na Warner Bros Theater Tour pro Harryho Pottera! To město je uvnitř Londýna a zabere moc času jet do Warner Bros.

Později...

Šla jsem do Warner Bros Studios a chytím se zrcadlící o poprvé dívala jsem na filmy. Učila jsem moc o filmech a dívala jsem filmové sobory, rekvizity (jako hůlky!) a kostýmy. A chodila jsem na Příčina ulice! To bylo skvěly. Nechudla jsem Butterbeer protože mela strach že to byl spatně. To bylo důležité vědět, jakže existují lidé na světě, který dělají nejkrásnější věci.

15. září 2017

Tento ráno byla jsem na Tate Modern tak nevěděla jsem že je to bomba v metru. Mela jsem sok když maminka a přítel mě volala pro zeptat jestli bych byla v pořádku. Po volání byla jsem smutna tak procházela jsem se kolem St. Paul’s Cathederal a zeptala jsem se existenčních otázek. Chtěla bych jet domů.

16. září 2017

Byla jsem v Holiday Inn na Russell Square kvůli nějak dni zdarma pro coaching. To byl instituce Animas a bylo od 10:30 do 15:30. Nemám moc ráda protože myslím že ten hlavni muž byl trochu arogantní. A taky nemám to ráda protože byl to pocit nějaký konkurence mezi coaching a psychoterapií. To bylo spatně den. Potom šla jsem doma a běhala jsem a pak dívala jsem čtyři díly na seriál „Ozark“ s kamarádkou (je to super seriál!)

17. září 2017

Dneska byl neděli a G* a já jsme šly do Peckham. Ale předtím, to byl chaos protože zapomínaly jsme klíč uvnitř v byte! Takže zavolala hostitel (to je Airbnb) ale protože ona byla na dovolenou zavolaly jsme taky kamarádka hostitelů a organizovala se sejit na večer. Tak jsme šly do Peckham a jedly jsme brunch v Peddlers a pak šly do Crafty Fox Market. Byl tam hudba a jídlo a nějaká řemesla. Pila pivo na terasa a byl to klidné. Na večer, se sešla kamarádka hostitelů pro další klíč. Ted jsem uvnitř byt!

18. září 2017

Dneska jsem jedla v restauraci Slug and Lettuce. Nevím proč, jenom mám ráda jméno. To byl fajn ale není moc dobrý hamburgery. Škoda. :P Potom šla jsem na River Cruise (to je lodě na Thames) fotila jsem moc ale myslím ze Londýn je lepší do pešky. Večer, kamaráda a já jsme šly do Oxford Street protože ona chtěla koupit dárky pro kolegy. Pak jsme objednaly čínsky jídlo a dívaly jsme poslední díl na Ozarks!

19. září 2017

Byla jsem ještě jeden tour: Sandeman’s Old City Tour. Dívala jsem jeden holič na Fleet Street se jmenuje Demon Barber of Fleet Street. Průvodce říkal že předtím obchod před kadeřnic byl pečivo a prodali masové koláče! Ale ještě ne. Bohužel! Pak jsem šla doma a dívala jsem G* který vařila kolace pro kolegy na poslední den v prací.

20. září 2017

Dneska poslala jsem kartou mamince protože ona má narozeniny a pak koupila jsem holínky v secondhandu. G* a já jsme jedly palačinky v kamerunský restauraci Katakata a pak jsme šly do kina Ritzy na film Victoria a Abdul.

21. září 2017

G* a já jsme šly do Tooting ulice protože ona slyšel je to slavný. Byl to Afrikánsky trh tamhle a koukaly jsme věci. Pak jsme jedly fish and chips a šly jsme do Oxford Street na procházka. Pak vařila jsem co máme na lednice.

22. září 2017

Poslední den v Londýně. G* odešla brzo tak já jsem uklízela byte a odešla v 10:30. Mela jsem moc věcí a hodně času tak jsem šla do ještě jeden secondhandu a koupila jsem kabelku. Pak jsem šla do Victoria’s Station a dala jsem kufr na komoru a prokázala jsem a strakatila jsem se trochu. Ale nakonec jsem šla s Gatwick Express do letiště Gatwick. Koupila jsem nějaký dárky pro přítel a kamarády a cekala jsem na letadlo. Na letadlo byl rozlučka se svobodou a jeden muž za rozlučka sedli se před mnou a on smrdí jako whisky. Fuj! Na letiště v Praze to bylo vtipné protože pul Angličany jsou ve fronte „EU“ a pul jsou ve fonte „All other passports“. To bylo smutné, ale také vtipné. 


A pak, konec! 

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš