Exploring Travel

17. prosince 2019 17:35

Madagaskar - velký okruh

Co vidět a zažít na Madagaskaru?

Dostat se na Madagaskar? Letenky jsou bohužel nejdražší ale život tam, je však hodně levný.

Žije tady 18 domorodých kmenů. Najdete tady 112 lemutů. Viděli jsme 12 druhů a se třemi byla možnost se i pomazlit.

Chameleonu se nemůžu dopočítat, ne všechny jména mám napsané. Ale přibližně 15 druhů z 80 co tady žije jsme viděli. Jsou tady krokodýli Nylští.


1. Den

Přistáváme v exotickém hlavním městě Madagaskaru, v Antananarivo.

Jelikož je pozdní odpoledne, šli jsme se ubytovat. Pak vyrazili na malou procházku městem a dokonale poznali místní obyvatele. Dětmi i dospělými se to kolem nás jen hemžilo. Bohužel očekávejte, že se na vás vrhnou jako supi a budou hledat jakoukoliv možnost k získání cennosti. Buďte proto bystří a nechoďte sami. Hlavně večer nevolte procházky uličkami, vezměte si raději taxi.

Po příchodu na hotelu nás čekala výborná večeře o třech chodech. Kromě skvělého jídla, vám k jídlu hraje místní muž na klavír a dělá tak ještě příjemnější atmosféru.

Nocleh v Antananarivo, hotel Le Palissandre.


2. Den

Místní přelet nad Obratníkem kozorožce do města jménem Toliara.

Brzy ráno jsme vyrazili na letiště, ale náš let byl změněn. Nepanikařte, tady je to úplně normální. Někdy zruší let s odletem až na druhý den. Nebo jako v našem případě, jsme nejdřív letěli do Tolanaro a pak až do Toliara. Určitě co doporučím, je se kousek od letiště podívat na krokodýlí farmu. Najdete tady největší šelmu Madagaskaru jménem Fosa, pak chameleony největší jménem Parson, Elefant ears, Short horn panther, Lateralis. Také různé druhy ptáků a navíc jsme měli štěstí na dva druhy lemurů. Lemur Šedý a Coquerel’s.

Byl čas oběda a kde jinde než tady vyzkoušet krododýlí maso. Bylo měkoučké, šťavnaté a dobře stravitelné, toto maso je z ocasu krododýla a má větší kost. Bohužel je to tak, ale zbytek dostanou k jídlu jeho kamarádi.

Na večeři máme vždy na výběr prědkrm nebo polévku, pak hlavní chod a dezert. Po večeři jsme si dali pár her mariáše a tak uzavřeli krásný den.

Nocleh v IFATY, hotel Nautilus.


3. Den

Dopolední šesti kilometrová procházka po pláži zakončená výborným obědem. Před hotelem nás poté čekal místní povoz tažený jejich kravami/ zeby. S nimi jsme jeli do nedaleké želví farmy Sokake, mají tady přes pět tisíc želv, spider a tortoyse. Poté se přejelo do RENIALA na typické Madagarské stromy Baobab. Procházka byla při západu sluníčka, kterou jsme měli zakončenou překvapením. Jakým? Uprostřed toho lesa byl připravený stůl s místním alkoholem a místním jídlem sambosou. K tomu nám místní hráli na vlastnoručně vyrobené kytary (gabus) a zpívali jejich oblíbené Malgašské písně. Dobře se bavili, zatančili a já podruhé ve svém životě plakala radostí a dojetím. Poté jsme se vrátili na hotel na pozdní večeři a pak si zahráli karetní hru milostný dopis, kterou doporučuji.

Nocleh v IFATY, hotel Nautilus.


4. Den

Jedeme na rybářských loďkách kmene Vezu. Je to super zážitek, jak se nechat ošplýchat mořskými vlnami a vidět jak umí jednoduše řídit a ovládat loďku. Po tomto výletě vám z ranního lovení ryb nějaké ugrilují a připraví piknik.

Celý tento den byl relaxační, takže ani masáž nechyběla. Pak klasika tří chodová večeře a večerní pobavení s kartami, kde moje taktiky už vůbec nevychází.

Nocleh v IFATY, hohtel Nautilus.


5. Den

Přejezd do Ranohira.

Cestou míjíme první městečko TULEAR, kde vidíme jak rikše tahají bosí malgaši. Zahlédli jsme i spoustu pomalovaných hrobek kmene Bara. Jejich zvláštností je, že ten člověk co je zde pochován, má kresbami vyjádřené, co dělal ve svém životě a doplněné lebkami zebu, jak byl bohatý. Poslední zastávka byla v městečku ILAKAKA, které je velmi bohaté díky těžbě drahokamů a polodrahokamů. Neodolala jsem a taky si jeden kousek z turmalínu koupila a nechala udělat z něj prstýnek. Na druhý den byl hotový.

Nocleh v RANOHIRA, hotel Satrana.


6. Den

ISALO - Jurský park je nejnavštěvovanějším národním parkem tohoto ostrova. Najdeme tu hrobky kmene Bara, který je bantusského původu. A když budeme mít štěstí, tak i nějaký druh lemurů. Žije tady 7 druhů.

Procházka není velmi náročná, jen si připravte přikrývky hlavy a opalovací krémy. Jde se velkým kaňonem nad ním ale i v něm. Po cestě jsme se zastavili osvěžit do oázy Piscine Natural a potom měli štěstí na divoké lemury jménem Kata a Verreaux’s.

Na konci tohoto výletu, byl pro nás připravený stůl v přírodě s výtečným obědem.

Nocleh v RANOHIRA, hotel Satrana.


7. Den

Tento den byl hodně dlouhý na přejezd. První zastávka byla v ANJA, kde je přírodní rezervace pro lemury Kata. Viděli jsme několik rodin včetně narozených malých lemurů.

Další zastávka v městě AMBALAVAO,bylo možno vidět jak se vyrábí tradičný papír + opodál u jedné rodiny i ruční výrobu hedvábí. Jejich krásně barevné šátky nás zaujaly a málem je všechny vykoupili.

Nocleh FIANARANTSOA, hotel Zomatal.


8. Den

Opět dlouhý přesun, přes království kmene Betsileo. Město AMBOSITRA je centrem dřevořezbářství. Najdete tady nejkrásnější výrobky z dřeva a taky za super ceny. Tady není moc co povídat, potřebovali jsme se dostat dál.

Nocleh v ANTSIRABE, hotel Blumeria.


9. Den

Ráno po snídani jsme měli připravené překvapení. Čekala na nás ručně tahaná rikša, která nás dopravila na pár míst v městěčku. Mají tady dva druhy pousse-pousse (rikše), ručně tahací nebo na kole tahací. Pro mě největší zážitek bylo při této jízdě nakupovat. Kolem vás běhají místní ženy s tričky, řetízky, obrazy a dalšími výrobky. Ať těhotné i s miminky na zádech, se vám snaží něco prodat. Před námi byla dlouhá cesta. V polovině jsme zastavili v Ambositra, kde ještě „středověkou“ metodou vyrábí hliníkové hrnce, které jsou známé na celém ostrově.

Nocleh v PÉRINET, hotel Andaside.


10. Den

Národní park ANDASIBE- MANTADIA.

Dnes je naším cílem džungle východu. Na Madagaskaru není nic jedovaté a tak se v džungli nemusíme bát. Každopádně máme vždy pronajatého profesionálního průvodce, který nám pomáhá zvířata najít.

A co jsme všechno viděli? Lemury šedé, hnědé, největšího jménem Indri a noční Wool. Určitě doporučuji jít hned z rána. My měli jsme i štěstí na velkou rodinku lemurů Indri, která byla přímo nad našimi hlavami. Zdravili se s ostními lemury a jejich ranní pozdravy jdou slyšet na několik kilometrů daleko. Opravdu krásný zážitek to vidět a slyšet.

Potom jsme se přesunuli na ostrov lemurů, kde po nás skákali druhy Kata, Hnědý-red, Diademed, Ruffed- red a Ruffed- black and wite. Znovu neuvěřitelý zážitek, kdy si s lemury hrajete a můžete si je pohladit.

Abychom si dostanečně užili této džungle, nesmí chybět noční procházka na další druhy lemurů a jiné zvířata, které potkáte jen v noci. Našli jsme tři noční druhy chameleonů- Banded, Noised a Brockesia. Potom měli neuvěřitelné štěstí na druhého nejmenšího lemura Goodmańs mouse a opodál i krásně sedícího na stromě lemura Wooly. Což bylo skvělé a my ho viděli v plné kráse.

Nocleh v PÉRINET, hotel Andaside.


11. Den

Přesun do hlavního města ANTANANARIVO. Po cestě byla přestávka do chameleoní rezervace. Mají tady opravdu hodně druhů- Parson, Panther, Oustaleiti, Longest, Crystifer, Vrricausus, Brevicornus. Chovají i žáby- Tomato, Manthellabaroni a Golden. Madagarské hady, Leaf tailed - uroplatus, Brokesia supercelearis.

Poslední nocleh na Madagaskaru v Antananarivo, hotel Le Palissandre.


Děkuji za pozornost a na další vyprávění se můžete těšit již brzy. Projedu východní Ameriku + výletní lodí po Karibiku.


Trailer Madagaskar:


Celá verze:Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš