Monika Židlická

14. ledna 2022 22:53

MATYLDA NA CESTÁCH - TENTOKRÁT NA KANÁRECH (0)

Neplánovaná vánoční cesta na Tenerife a La Gomeru - aneb Kanárské ostrovy kapku netradičně. Během 14 dnů projdeme několik treků, objevíme spoustu krásných, často opuštěných míst a několik málo známých urbexů. Naše toulání je zpracováno jako cestopisný deník do 14 částí. Více o nás na F.B. Matylda na cestách :)

Galerie Mapa

ÚVODNÍ ČAST:

Trochu neplánovaně kupujeme začátkem podzimu letenky na ostrovy za naším rodinným kamarádem Sváčou. Využíváme nebývale levných letenek, díky konkurenčnímu Eurowings, protože vypadnout někam přes vánoční svátky a zkrátit si tím dlouhou zimu je naše každoročně lákavá představa. Tentokrát tak zůstávají naše vozidla doma a my se budeme spoléhat pouze na náš výkonný pohon a auto Sváči, které budeme mít celou dobu k dispozici.

Máme v plánu prozkoumat Tenerife s vedlejším ostrůvkem La Gomera a jsme rozhodnuti prošmejdit úplně všechno co bude v našem dosahu... tak jako vždycky. Nějaké plány na začátek sice máme, ale hodně domlouváme až na místě.

První část trávíme na La Gomeře, kde je možných spousta krásných treků, skrze hluboké vavřínové pralesy v opuštěném a divokém vnitrozemí. Druhou část zůstáváme na Tenerife, kde máme základnu u našeho kamaráda nedaleko Los Cristianos.

Přivážíme sluníčko a celých našich 14 dnů je tak krásně azurových a teplých - a to dokonce i na severní straně ostrova, kde to v tomhle období zase tak obvyklé není. I přesto máme plány nabité natolik, že se nakonec ani jednou nekoupeme a oceán si užíváme jen ze břehu. Vracíme se totiž každý den na naši základnu až večer za tmy a to už je na koupání zima. Nijak tím ale netrpíme, protože letošní toulání Řeckem bylo naopak moře a koupání abnormálně plné.

https://www.facebook.com/matyldanacestach

https://www.zonerama.com/matyldanacestachGalerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš