Monika Židlická

14. ledna 2022 23:21

MATYLDA NA CESTÁCH - TENTOKRÁT NA KANÁRECH (1)

1. DEN - ODLET - TENERIFE - LA LAGUNA

Galerie

1. DEN - ODLET - TENERIFE - LA LAGUNA

Letenky máme koupené na odlet v 6h ráno, takže na letiště se musíme vypravit sakra brzy. Veze nás Petr od Terky a tak to spojujeme s jejich přespáním u nás a vodnicovým večírkem na rozloučenou. Z batohů máme umotané slušivé kokony a vměstnat do těch několika litrů všechno na 14 dnů, včetně kempovací výbavy, byla oproti našemu autobalení slušná výzva... se kterou si ale, při představě že to budeme vláčet na zádech, rychle poradíme.

Přilétáme na Tenerife před polednem a vítá nás nejen Sváča, ale i krásné teplo a sluníčko. Hned z letiště děláme maličkou zajížďku k moři u Las Galletas a hned potom už házíme věci domů a vyrážíme sehnat plynovou bombu a nějaký proviant na zítřejší trekovou část po La Gomeře.

Využíváme náš směr a zajíždíme se podívat na východ ostrova do městečka San Cristóbal de La Laguna, které stojí za vidění. Městečko nemá s podobou ničeho co známe, vůbec nic společného a jeho uličky s nízkými, barevnými domy a spoustou dřevěných vyřezávaných balkonků, se podobají spíš Jižní Americe. Procházíme si jeho ještě vánočně vyzdobené uličky a nasáváme krásně klidnou pohodu, která tu je.

Domů se vracíme až večer a na terásce ještě dáváme dohromady konečný plán dnů na vedlejším ostrově, kam nás už zítra převeze trajekt.

https://www.facebook.com/matyldanacestach

https://www.zonerama.com/matyldanacestach


Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš