Lucie Zdráhalová

5. října 2017 19:24

Můj první ledovec

V srpnu jsme společně s @petrludwig vyrazili na víkend do Alp. Jelikož jsem na horách byla naposled asi v páté třídě na Lysé hoře, která je oproti Alpám jenom menší kopeček, hrozně jsem se těšila a byla zvědavá na opravdový Hory! A musím říct, že moje první Alpy byly naprosto parádní - křišťálově průzračná jezera, nádherný lesy a nad nimi ledovce. A co všechno jsme stihli?

Můj první ledovec

Mapa

V srpnu jsme společně s @petrludwig vyrazili na víkend do Alp. Jelikož jsem na horách byla naposled asi v páté třídě na Lysé hoře, která je oproti Alpám jenom menší kopeček, hrozně jsem se těšila a byla zvědavá na opravdový Hory! A musím říct, že moje první Alpy byly naprosto parádní - křišťálově průzračná jezera, nádherný lesy a nad nimi ledovce. A co všechno jsme stihli? 

1. Křišťálová jezera

První den jsme se vydali na průzkum jezer Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee, které jsou asi půl hodiny vzdálené od Hallstattu. Trasa kolem jezer je nenáročná a dá se zvládnout asi za hodinku až dvě a na jejím konci Vás čeká nezapomenutelný pohled na ledovec tyčící se nad jezerem. Musím říct, že za mě to bylo jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy viděla. Nádherná čistá příroda, průzračná voda a naprostý klid. Ideální místo na meditaci.

​​

2. Mezi horou a jezerem

Až do konce 19. století jste se do Hallstattu nedostali jinak než na lodí nebo úzkou horskou stezkou. Mezi hladinou a kopci se táhne pás městečka poskládaného z domů, dřevěných chat a dvou kostelních věží. Scéna malebného městečka Hallstatt zrcadlícího se v stejnojmenném jezeře vypadá jak z pohádky nejen z dálky. Samotná procházka uličkami okolo domů s balkóny zdobenými květinami je pastvou pro oči. Za sebe bych rozhodně doporučila restauraci Seehotel Gruner Baum, kde jsme si dali večeři přímo venku u jezera. 

​​

3. "Procházka" na Simonyhütte

Pod záminkou krátkého výšlapu mě Petr vytáhl na Dachstein Krippenstein-Seilbahnen, tedy lanovku, která vás postupně vyveze až do výšky 1 738 m., kde se nachází Gjaid Alm (malá restaurace a hotel) a odkud začala naše výprava. Když jsem po téhle téměř 4 hodinové "procházce" zdolala několik skal a vyšplhala se k basecampu Simonyhütte pod ledovcem ve výšce 2 203 m. myslela jsem, že se rozbrečím štěstím. Náročná trasa opravdu stojí za to. Ten pocit malého vítězství a překonání se, když jste na vrcholku hory je k nezaplacení.

​​

A jaké jsou vaše oblíbené místa v Alpách? :)

Více fotek najdete ZDE

www.tinytraveldiary.com

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš