Markéta Chromíková

13. července 2017 18:57

Na oběd do Bergama

Na oběd do Bergama, Ryanair, Wizzair, Městská doprava, Cena výletu, Radost ze života na jiné cestě ................................

Praha - Bergamo, Ryanair, při online check in doba celkového odbavení 3 min.

Mapa

Jsme životní neposedové. Cokoli u cest trvá déle, než dobu nezbytně nutnou v nás vyvolává pocity marnosti, zmaru a ztráty času před objevováním nových a silnějších zážitků.

Proto jsme se rozhodli, že si cestování trochu urychlíme a pojedeme na kvantitu. Jistě mnoho lidí tuto výstřednost nepochopí, ale život už je takový a nejhorší je „smrt z vyděšení“.

Na oběd do Bergama

V době možností létat low costově už taková cesta opravdu neznamená rozmar zhýralého boháče, ale je to jeden z mnoha možných náhledů na různé formy cestování.

Ryanair

Ve středu 12.7.2017 dopoledne jsme opustili se společností Ryanair pražské Letiště Václava Havla a po jedné hodině a pěti minutách jsme přistáli v italském Bergamu. Letenky na tento let stály pro oba kolem 1.400 Kč. Společnost je opravdu nízkorozpočtová a šetří na všem, kde se dá, ale seděli jsme. Let je krátký žádný komfort netřeba a to jsme netušili, že Ryanair není ještě úplné dno.

Bergamo

Bergamo je malebné město, které vřele doporučuji všem, kdo nemají rádi ostrý ruch velkoměsta. Pohyb po městě v MHD je vskutku snadný a velmi intuitivní. Jízdenka s platností 24 hod stojí 5E a můžete drandit, jak se vám zlíbí. Koupíte jí na letišti v turistickém infu vpravo od příletů. Od letiště do centra trvá jízda zhruba 15 minut. Autobus odjíždí ze stanoviště 1 (vlevo od východu z letiště). Jízdenka platí i na městské lanovky, kterými se Bargamo pyšní. Lanovkou do Old Townu vyjedete zhruba za 5 minut, následně Vás čeká malebná procházka po historické části města ve stínu katedrály, v úzkých dlážděných uličkách. Další částí lanovky můžete vyjet až na vrchol kopce, kde se tyčí středověký hrad. Na lanovku se z autobusu přestupuje na stanici Funicolare.

V Old townu je několik málo restaurací nabízejících klasické ne moc předražené tak (jak by člověk na tomto místě čekal) italské pokrmy.

Oběd v Bergamu

Po sestoupení lanovkou zpět jsme se prošli poklidnou vládní, bankovní čtvrtí do centra města, kde jsme vyhledali restauraci s co největším počtem ne-turistů, tudíž místních úředníků a dali si oběd. Oběd pro oba (špagety bologna a Insalata di polpo e patate (Salát z chobotnice a brambor) ) vyšel na 17E.

Wizzair

Po kvalitním obědě jsme se krátce prošli centrem města a autobusem č.1 vyrazili zpět na letiště. Zpět nás vezla společnost Wizzair což je skutečný hladolet a dle našich zatím malých zkušenostech s nízkorozpočtovými společnostmi je to dno. Přestože jsme nevelkého vzrůstu, místa na nohy je opravdu pomálu a lituju vysokých lidí, kteří touto společností letí např. do Tel Avivu, kam tito létají. Středověká tortura v růžových barvách s logem Wizzair. Co by ale člověk za necelých 1.200 Kč pro oba chtěl.

V půl osmé jsme byli zpět.

Celkové náklady:

• Letenky 95E

• Oběd 17E

• Čtverec pizzy 6,5E

• Autobus 5E

Celkem za "oběd v Bergamu": 123,5 EUR = cca 3,400 Kč (ceny letenek jsou ceníkové)

Cena zážitku: trvalá a nevyčíslitelná

(praktická rada: při online odbavení jste u nástupního gateu od MHD vyřízeni do 5ti minut, pokud nevezete třeba ruční granát)

Příště se chystáme na Haggis do Edinburgu (skotský národní pokrm který se připravuje z ovčích vnitřností, tuku, cibule, ovesných vloček a koření. Směs těchto ingrediencí se vaří v ovčím žaludku. Hotový haggis se podává s brambory či tuřínem).

Markéta a Marek Chromiky

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš