Tatiana Dolník

12. prosince 2021 16:10

návštěva Afriky z pohledu osmileté holky

Odjet na prázdniny do Afriky, kde jsme zažili safari, navštívili masajskou vesnici a vylezli na sopku v pravé poledne? Tohle všechno z pohledu osmileté holky.

Galerie

To víte, snad každá osmileté holka ma rada zvířata, a proto jsem byla neskutečně nadšená, když jsme letěli do Keni. 

Cesta do Nairobi

Začalo to dlouhou cestou z Prahy do Nairobi (hlavni město Keni). Cesta trvala zhruba 10 hodin a 40 minut a to pro male dítě je fakt dlouhá doba. Na letišti jsme si koupili malý zapisnicky, do kterých jsme si psali naše zážitky z cesty.

Safari

Z Nairobi jsme letěli do Masai Mara, kde jsme měli jezdit na safari. Cesta trvala asi hodinu za kterou jsme se dost nasmáli. V letadle nejsou záchod, takže doporučuji si zajít před odletem. Jak jsme přistáli, tak jsme jeli na místo, kde jsme přespávali. Tam jsme odložili věci a jeli jsme hned na naše první safari. Viděli jsme spoustu zvířat např. zebry, lvi, žirafy a dokonce jsme viděli i nosorožce bílého. Nas průvodce nás vzal i na nevyznačenou cestu, abychom viděli gepardici s jejími šesti mláďaty.  

Masajské vesnice

Když jsme dorazili do masajské vesnice, tak nás masajove mile přivítali. Muži na sobe měli červený oděv a spoustu šperků. Ptali jsme se proč nosí červenou a na to nám řekli, ze to mají jako ochranu proti lvum. Přislo mi to dost zvláštni, ale věřila jsem jim to. Měli tam nějakou soutěž, kde jste měli vyskočit, co nejvýš. Toho se zúčastnil můj tata i bratr. Pote náčelník masaju dal tátovi na hlavu masajskou "korunu" vytvořenou ze lvi kuze. Potom nás vzali do jejich domečku, které jsou tvořené směsi bahna, trávy, hnoje a popela (usušené, jinak by to nedrželo). Ukázali nám taky, jak rozdělat oheň pomocí slámy a sloních výkalů. Poté jsme poslouchali ženy a děti zpívat. Při odchodu mi věnovali ze dřeva vyřezanou postavičku zebry a pomůcky na rozdělávání ohně. 

Mount Longonot

Udělali jsme si výlet na Mount Longonot. To je stratovulkán, to znamená, že to je sopka, kterou pokrývá spousta vrstev ztvrdlé lávy. Poslední erupce proběhla roku 1863. Je v nadmořské výšce 2560 metrů. Leží v národním parku Mount Longonot. Cesta od vstupu do parku až k sopce je dlouhá 3,1 km a cesta okolo okraje sopky je dlouhá 7,2 km.  Cesta trvá 4-5 hodin s přestávkami. Myslím si, že jsme to šli déle, protože jsme měli fakt hodně přestávek. To bylo asi tím, že jsme to celé šli v pravé poledne, kdy nejvíce praží slunce. Byla to velmi náročná cesta, protože tam kromě obrovského vedra byly i celkem strmé části cesty. Ale nakonec jsme to zvládli a byli jsme na sebe pyšní za to, že jsme vylezli na sopku.

Hells Gate

Také jsme si udělali výlet do národního parku Hells Gate. Park byl založen roku 1984. Je tam teplé a suché klima. Park je v nadmořské výšce 1900 metrů. V parku je soutěska Hell’s Gate lemovaná červenými skály. Když jsem byla menší, tak mě to moc nezaujalo, ale je to fakt krásné místo. Někdy tam tekla i troška vody, díky které jsem tam potom uklouzla a byla jsem celá zelená, ale to je vedlejší.

Tohle byl jedem z nejlepších zážitků. Bylo mi osm, proto mě více zaujaly zvířata než sopky atd. Ale rozhodně bych to chtěla zažít znovu. Náš průvodce na safari říkal, že je možný, že roku 2045 už tu ty zvířata nebudou, takže jsme měli štěstí, že jsme mohli jet. Všechny fotky, co vidíte jsou naše. :)

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš