Lucie Zdráhalová

24. prosince 2017 7:58

Ni hao: jižní Taiwan

Když přijedeš na jih Taiwanu jakoby ses se rázem ocitli v jiné zemi. Je to tady úplně jiný než na severu. Lidi tu vypadají úplně jinak - většina domorodých obyvatel totiž žije právě na jihu nebo v horských oblastech Taiwanu a vypadají méně jako Japonci/Číňané a více jako Filipínci. Příroda je tu jako v tropickým pralese a všude krásné písčité pláže! Je to prostě malý tropický ráj.

Galerie

Kenting

Našim cílovým místem při cestě na jih bylo město Kenting, které se nachází v oblasti Kenting National Park. Bydleli jsme v Howard Beach Resort přímo u pláže a z postele jsme měli výhled přímo na moře! Prostě nádherný resort se spoustou dobrého jídla, takže určitě doporučuji. Jelikož jsme však docela akční, moc jsme se u bazénku ani na pláži neohřáli a snažili jsme se vymyslet co nejvíce aktivit v okolí. Pokud se tady podíváš rozhodně bys měl vyzkoušet:

Šnorchluj, potápěj se nebo vyzkoušej surf!

Tak tohle byl fakt parádní zážitek. Jako správní "potápěči začátečníci" jsme si koupili v místním obchodě brýle pod vodu a vydali se šnorchlovat k oblasti Wanlitong, kde jsme byli jako jediní turisté v obležení šnorchlujících asiatů. Petr jako správný vůdce výpravy všechno nastudoval dopředu a na místě jsme už jen obdivovali všechny barevné rybky pod vodou. Za Petrova neustálého "bacha na tuhle nesahej nebo umřeš" "ježiši vidíš toho obrovskýho ježka, ten je taky jedovatej" se z téhle malé šnorchlovačky stalo fakt dobrodružství spojené se skoro bojem o přežití. Jo a tahle oblast je prý na Taiwanu jako dělaná pro surfování - nám na to už ale nezbyl čas :(

Jen tak se chvíli válej na pláži a blbni ve vlnách

Písčité pláže, palmičky, koktejly a pohoda. Na tohle přesně je jih Taiwanu stvořený. Vyzkoušeli jsme Little Bay, kterou jsme měli hned před hotelem. Překvapilo mě, že Taiwance neuvidíte slunit se na lehátkách, ale spíše schované na plastových židličkách pod slunečníkem. Jedna z nejlepších pláží byla rozhodně White Sand Beach s obrovskými vlnami, které nás vyplavovali zpět na pláž (při týhle zábavě se Asiati fakt nevěřícně koukali). No a jako perlička rozhodně stojí za to vidět Nawan beach, pláž s výhledem na atomovou elektrárnu stojící fakt dost blízko.

Vydej se na výšlap do Národního parku

Stezek je v tomhle parku fakt fůra! Úplně nejlehčí je zajet do Turistického centra a nechat si poradit, která stezka je v jakou dobu ideální (některé stezky bývají po tajfunech nebo bouřích poničené) a vždy dobře naladění Taiwanci ti moc rádi pomůžou. My jsme se na průzkum vydali do Kenting Forest Recreation Area. Je to obrovský areál se spoustou atrakcí jako jsou jeskyně, údolí s liánami, skleník se sukulenty <3 a spousta dalšího. Byla to docela klidná procházka, když jsme ale uslyšeli v křoví opodál něco chrochtat, ještě rádi jsme přidali do kroku. Jo a bacha na pavouky a stonožky!

Objev nejjižnější bod Taiwanu

Tohle místo je jednoznačně nejkrásnější při západu slunce. Maják Eluanbi, procházka v malé džungli a vyhlídka na oceán u nejjižnějšího bodu Taiwanu - prostě romantika!

Ochutnávej na nočním trhu

Co víc dodat, my s Petrem jsme pravidelně vycházeli i na dvě večeře na Kenting Main street, kde bylo více jak 100 stánků a otevírali každý den cca v 17 hodin. Bylo to fakt těžký, ale myslím, že jsme bojovali statečně a ochutnali všechny dobroty nočních trhů - krevety, párečky, kuřecí kousky, chobotničky a vlastně všechno o čem jsem psala v tomhle článku: 13 věcí, které potřebuješ na Taiwanu ochutnat.

Obdivuj krásy moře v akvárku

K závěru našich cest po jihu jsme objevili tohle super akvárko National Museum of Marine Biology and Aquarium, které je rozdělené do 3 samostatných pavilonů Vody Taiwanu, Korálové království a Světové moře. V první sekci uvidíš všechny druhy zvířátek, na které můžeš narazit v sladkovodních i mořských vodách Taiwanu. Mají tu taky interaktivní akvárko (pokud jsi viděli třeba Hledá se Dory, víš o čem mluvím), kde si děti můžou na některé z mořských potvůrek sáhnout.

Mě osobně nejvíce bavil pavilon Korálového království, kde můžete vidět Nema v sasance nebo třeba tunel s výhledem na žraloky. Taky tu mají gigantické akvárko s neustále se usmívajícími Běluhami severskými (kdo neviděl, nepochopí jak moc může být tunu vážící zvířátko roztomilé). Zajímavá je taky výstava Starověkého oceánu, kde si můžeš projít vývojem Země, vznikem prvních oceánů a vyzkoušet si 3D kino, kde uvidíš tehdejší obyvatele oceánů. No a ve Světových mořích můžeš vidět např. pavilon, kde je zhruba 5 stupňů a všude okolo cupitají roztomilí tučňáčci. 


Celý cestopis a fotogalerii najdeš Tady

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš