Lucie Zdráhalová

8. října 2017 17:36

Poprvé v Asii

Japonsko! A samotné Tokyo bylo moje první setkání s Asií - 9070 km od domova. A že to byla láska na první pohled? Asii, její kultuře, historii a kuchyni je těžké odolat. Pokud se tam taky chystáte rozhodla jsem se podělit se o 9 míst v Tokyu a blízkém okolí, které na mě udělaly největší dojem.Jste připraveni?

Poprvé v Asii

Mapa

P.S. Všechny fotky a další články najdete na mém webu zde 

1. Město budoucnosti

Šindžuku-ku je hlavní obchodní a administrativní centrum Tokya a pro mě představuje dokonalý a moderní urbanismus města. Koncentrace lidí žijících na 1 km čtverečním je neuvěřitelná - 17 140 lidí. Čekala jsem, že to bude nejvíc punková věc, kterou zažiju. Brzo jsem ale zjistila, že Japonci a jejich kultura je velmi svázaná obrovským množstvím pravidel, ať už jde o držení madla eskalátoru nebo poslušného řazení se do front a stovek dalších.

​​

2. Red-light v Tokyu

Tak jako má Amstr svoji red-light tak i Tokyo má svoji lechtivou čtvrť jménem Kabukicho. Kabuchicho je čtvrť, ve které v noci nepotkáte jediného policistu. Je to místo plné barů, hospod, heren, sexshopů, hodinových hotelů. Prostituce jako taková je zde zakázaná, mnohem častější je Mizu-shobai – tradiční lehce erotická zábava a flirt s japonskými hosteskami.

​​

3. Piss Alley

V návaznosti na noční kulturu rozhodně stojí za zmínku ulička zvaná Piss Alley. Jde o úzkou dlouhou uličku lemovanou malými hospůdkami a restauracemi. O autentický zážitek se postará právě velikost jednotlivých podniků do kterých se vejde sotva 5 lidí, takže se Vám lehce může stát, že na večeři budete čekat ve frontě před restaurací. Ale to čekání se opravdu vyplatí.


4. Nejdražší tuňák světa

Nedaleko centra Ginzy se otevírá každé ráno rybí trh Tsukiji shijō. Běžný den tu začíná aukcí ryb a při té novoroční byl prodán nejdražší tuňák světa za několik milionů korun. Pro neobchodníky se trhy otevírají okolo 9 hodiny ranní a na Vás jako fotografy se moc vlídně koukat nebudou!

Největší výhodu rybího trhu je to, že až dostanete hlad můžete si asi v 30 přilehlých restauracích dopřát sushi z ryb, které byly vyloveny pár hodin zpět. Za mě nejodvážnějším experimentem byl sladký mochi dezert plněný sladkými fazolemi s jahodou (jo, zní to fakt divně, ale nic lepšího jsem nikdy nejedla).

​​


5. Tradiční tvář Tokya – Asakusa

Asakusa pro mě byla tradiční tváří Tokya. Celému místu dominuje nejstarší tokyjský chrám Senso-ji. Za mě byla Asakusa jednou z klidnějších čtvrtí, ve které jsme potkávali daleko více místních než turistů a také jsem viděla svoji první gejšu. A jako dárek jsem si odvezla domů vlastní kimono.

 

6. Tokyjský nebeský strom

Tokyo Skytree je telekomunikační věž s vyhlídkou, která je vysoká skoro 640m. A samotná rozhledna se nachází v 450m. Když vyjedete nahoru, počítejte s tím, že asi tak do 3 sekund se dostaví ten „wow“ pocit. Světélkující mraveniště, kam jen dohlédnete ve mně vyvolalo pocit, že člověk je opravdu jen rybkou v moři.
​​

7. Přímořské chrámové město

Pokud se Vám podaří dostat z nástrah a pastí rozlehlého nádraží Shinjuku jste na správné cestě k výletu do nedalekého městečka Kamakura. Kamakura byla v minulosti hlavním městem země a dodneška zůstala centrem buddhismu v  Japonsku. Z celé Kamakury mě nejvíce zaujal chrám Hasedera s desítkami malých sošek buddhů (modlících se za mrtvé děti) a bronzová socha Buddhy z 13. století.

V samotném městečku jsme také objevili restauraci se soba nudlemi. Pokud Vám doteď nestačila rozdílnost kultur, rozhodně si na soba zajděte. V celé restauraci neuměl anglicky vůbec nikdo, jídlo jsme si tedy objednali stejné jako měli sousedé u vedlejšího stolu a zábava mohla začít. Při jezení je typické hlasité srkání a mlaskání! Fakt dlouho mi trvalo než jsem si to začala užívat.

​​

8. Yokohama

Při zpáteční cestě z Kamakury jsme si udělali rychlou zastávku ve městě Yokohama. Původně rybářské městečko je dnes druhým největším městem Japonska. Při naší návštěvě jsme se stihli vyvézt na Landmark tower, které se nachází v oblasti Minato Mirai (nákupní okrsek postavený na půdě navezené do moře). Landmark tower Vám hlavně v noci může nabídnout úžasný pohled na celý záliv.

​​

9. Módní trendy v Harajuku

Při představě, že žijete v metropoli, kde kromě Vás žije dalších 40 milionů lidí rozhodně nechcete skončit jako šedá myš v davu. Harajuku pro mě bylo přesně tím místem, kde se každý člověk snaží odlišit a kde být svůj, jedinečný a originální je vítáno. Pokud tedy chcete přivézt k nám do Česka nové bláznivé módní trendy rozhodně zajděte do Harajuku.

A pokud to rozdýcháte, rozhodně mi přivezte to úžasné tričko se šíleným jednorožcem a karate kočičkou. A jako malou food tečku na závěr doporučuji interiérově dokonalou restauraci Sakura-tei. Vlastně to není jen restaurace, ale taky galerie a můžete si tu připravit vlastní Okonomyaki. Prostě Harajuku!

​​

​​

Závěrem?

→ Japonci jsou ultra milí lidé

→ Rozhodně nejezte a nesmrkejte na ulici - pro japonce je to faux pas

→ Rozhodně si nepolévejte rýži omáčkou, fakt ne (zkusila jsem to)

Japonsko bych doporučila každému, kdo chce na chvíli utéct všem zaběhnutným stereotypům, protože tady v Japonsku není nic stejného jako v Evropě, dokonce ani zvuk na semaforu.

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš