Jana Vlčková

11. února 2020 15:32

Sicílie na 4,5 dne s Ryanem duben 2019

Sicilii jsme navštívily v dubnu, kdy vše krásně kvetlo a za 4,5 dne jsme stihly navštívit hlavní místa severní a západní Sicílie. Je to místo, kam se chceme uritě vrátit a dále prozkoumat východ a jih. Jako 2 ženy jsme se cítily bezpečně i v Palermu. Tolik překrásných sakrálních staveb na tak malém kousku země je málokde vidět. Byla místa jako třeba Monreale nebo v Palermu Arcidiecéze palermská, k

Galerie

Stručný itinerář na 4,5 dne s Ryanem

Přílet Trapani, busem z letiště za 4,50 € do centra Trapani, tam hned blízko rodinná autopůjčovna www.trapaninside.it (majitel Massimo Baudo najdete na FB)- Via Osorio 10, bez kreditky, full pojištění bez spoluúčasti za 170,-€ na 4 dny, na letišti bylo vše dražší. Velká spokojenost, poradí se vším a nic neřeší. Z Trapani hned odjezd do Erice (stojí to za to), zastávka v Castellammare del Golfo, hrad, pláž, dále pokračujeme do Palerma- ubytování sice v ošklivé čtvrti, ale 5 min od centra- 2+1 byt s koupelnou, perfektně zařízený, vybavená kuchyn i s jídlem, které jsme mohly sníst, spousta map k dispozici, za konečný úklid jsme daly 20,-€, což nebylo nikde napsáno, ale nevadilo to, vše ostatní vyvážilo těch 20€. Parkovat se dalo kdekoliv před domem. Majitelka bytu je Maďarka, mluví anglicky a je velmi milá. Tulip Lotus Appartamenti a Palermo, 12 €/os/noc, www.tulipelotus.altervista.org. V Palermu po památkách, výlet do Mondela a předposlední den přesun do Trapani. Cestou návštěva Monreale (nádhera) a Segesty. Příjezd do Trapani, vrácení auta a ubytování www.abita-appartamenti.com- hotýlek v centru- pokoj s kuchyní a příslušenstvím, slušné, čisté, kuchyně hůře vybavená, na jednu noc perfektní. 1 noc pro 2 osoby 913,- Kč s odvozem zdarma na letiště. Prohlídka Trapani a ráno odlet domů.

Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

AHOJ

Jmenuji se Jonathan Demme, jsem z Francie, budu vás stručně informovat, jakmile to od vás uslyším, budu se s vámi chtít probrat, ale ne tady v cestoletu napište mi na (jonathandemmi@gmail.com)
S pozdravem
Jonathan Demme

Pro přidání komentáře se přihlaš