Anna Munter

6. dubna 2018 13:50

Snášenlivost, Souk a Sahara

Napsala jsem o nejdůležitějších zkušenostech, které jsem měla v Maroku

Galerie Mapa

Lonely Planet je můj nejoblíbenější průvodce. Před cestou ráda čtu informace o zemi. Tady jsou nějaké informace o Maroku:

1. Král je Mohammed VI.

2. Měna je „Dirham (Dh)“

3. „Balak“ znamená „pozor“

4. Slavní spisovatelé jsou Fatima Mernissi a Tahar Ben Jelloun (už to znám, protože jsem četla nějaké knihy na universitě. Byly super!)

5. Číslo na sanitku je „15“

6. Film „Prince of Persia“ se točil v Maroku

7. 99% lidí jsou muslimové

8. 100.000 cizinců bydlí v Maroku

9. Půl populace je mladší než 25 let

10. Berbeři mysli, že zlato je spatné, tak nemají moc zlaté berberské šperky

Ale informace z Lonely Planet je jenom začátek. Je důležitá taky má zkušenost. Po cestě mám tři hlavni zkušenosti:

Snášenlivost:

Měla jsem šok, protože Maroko je nejtolerantnější země, kde jsem byla. Je tam velká židovská komunita. Když jsem bydlela v Malajsii, bylo tam nelegální cestovat s izraelským pasem, takže nevědí, jestli by Židi legálně mohli žít v muslimské zemi. Ale to není pravda v Maroku. Je pravda, že hodně židů odešlo po vytvoření Izraele, ale ne v druhé světové válce. Král chránil židy protože byli také z Maroka. Samozřejmě je to podle průvodce... Taky je zajímavé, že jsme měli (já, máma a bratr) tři průvodce a každý průvodce byl jiný: jeden byl Arab, jeden byl Berber a jeden byl směs Berber a Arab. Každý řekl jeho příběh, ale to, co jsme slyšeli od všech je, že milují život v Maroku a chtěli sdílet svou zemi s cizinci.

Souk:

Souk (trh) byl moc zajímavý, protože je jako chaos. Řekla jsem příteli „To není nic pro tebe. Je to jako Tiger, ale horší.“ On nemá rád obchod Tiger. Tam jsou obchody všude a musíte smlouvat, co chcete. Máma je v tom nejlepší. Musíte investovat čas a pak být ochotni odejít. Je to trochu stresující, ale taky jsem se cítila klidná. Nicméně, , nemohla jsem to dělat každý den! Možná je to protože je to jiné a proto to mám ráda.

Sahara:

Jela jsem na velbloudu na Sahaře a kopla jsem ho do tváře. Náhoda! 

Velbloudi nejsou moc milí a taky nejsou moc pohodlní, ale myslím, že to byla skvělá zkušenost, protože jsem viděla krásný východ a západ slunce. A taky jsme šli do berberského tábora. Je tam hodně japonských turistů, takže jsme hovořili o Japonsku hodně. Nebo jeden Kanaďan si vzpomněl na náhodné věci, které udělal při návštěvě Japonska. Taky je moc skvěly v 1:00 ráno, když mě maminka probudila, protože potřebovala použít koupelnu, která byla přes tábor. Venku bylo chladno a ticho a když jsme se podívali nahoru, abysme viděli všechny hvězdy. To bylo magické

Maroko je velká a komplikovaná země a je tam moc věci, ale psala jsem o věcech, které jsou důležité pro mě. Nejsem Češka, tak možná píšu jednoduše o komplikovaných tématech, takže mi můžete napsat komentář. 

Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš