Nick Nick

10. listopadu 2017 11:02

Sri Lanka - země krásná i škaredá

Zdravím vás všechny co si rádi čtete mé příspěvky z mých cest a dobrodružství po světě. Nyní jsem ve Vietnamu a už jsem mimo naši zemi dobré dva měsíce.

Galerie Mapa

Z toho jsem trávil měsíc na Sri Lance a rád bych se teď podělil o své dojmy. Od Sri Lanky jsem měl před svou návštěvou velmi vysoká očekávání a i navzdory epidemii horečky Dengue, která v zemi řádí, jsem se do těchto končin vydal.

Cejlon, jak se ještě dnes Sri Lance říká jsem procestoval téměř celý a mám v sobě spoustu rozporuplných pocitů. Po ostrově jsem se pohyboval převážně vlaky, které byly u nás k vidění tak před 70 lety avšak jedná se o skvělý a autentický zážitek, autobusy, jejichž řidiči byli pravděpodobně sebevrazi a samozřejmě všudy přítomnými tuk tuky. U tuk tuku se na chvíli zastavím, neboť toto vozítko, nebo spíše jeho řidiči jsou něco, co mě neskutečně rozčilovalo. Pokud jste bílí, Lidé v této zemi vás nevidí jako člověka, nýbrž jako chodící dolar a když na vás po 55 za jednu hodinu řve přes celou ulici ,,hej srrr tuktuk du ju wona tuktuk?? Tak vás to pěkně rozhodí, nebo alespoň já jsem s toho měl nervy v kýblu a kolikrát jsem mu řekl jestli si myslí, že na 50 metrů chůze potřebuji ten jeho zas**** tuktuk a když už, tak že mám pusu a umím si říct.

Co se tyče jídla, tak jako milovník palivých věci a kari jsem se tam velmi těšil. Po 14 dnech kdy se můj jídelníček skládal výhradně jen z curry a zeleniny už jsem měl všeho plné zuby. Na Sri Lance jsem totiž měsíc byl vegetariánem, neboť maso se tam jist nedá. V rice&curry s kuřecím jsou pomleté i kosti, a když mi první den při konzumaci večeře mezi zuby křoupnul kuřecí zobák, tak jsem se na maso vykašlal na celý měsíc.

V čem však tato země boduje je její příroda. Krásné pralesy, čajové plantáže, rýžová pole...to vše viděno z vlaku a byl to neskutečný zážitek. Je to však krásné do té doby, než když vidíte z okénka letící flašku, pytel s odpadky atd...lidé jsou zde neskutečná prasata, nemají ani základní hygienické návyky a kamarádi jsou do te doby dokud si myslí, že z vás dostanou peníze.

Ze Srí Lanky jsem odjížděl velmi zklamaný, možná to bylo dáno tím, že jsem tam byl až moc dlouho. Myslím si že 10-14 dni je bohatě dostačujících. Po delší době začne člověk vnímat všechen ten binec, smrad atd... Nicméně pro člověka co se usadí v nějakém hotelu poblíž pláže, které mohou být na Sri Lance opravdu nádherné, může tato destinace představovat ideální čas jak strávit dovolenou v teple, když je v Evropě zima. Cenově je zde velmi levně a když jsem se naučil orientovat, tak jsem obědval za 14 korun. Hlavně Abych zažehnul nudu jsem tam dokonce 14 dní pracoval na recepci v ubytování 2 minuty od pláže. Dostal jsem jídlo, ubytování a ještě nějaké drobné a to za 3-4 hodiny práce denně. Díky tomu byly mé měsíční náklady velmi nízké a to okolo 6000 Kč (podotýkám ze 3000 spolkl alkohol a cigara, to jsou jediné věci, které jsou zde drahé). Jízdenka přes celý ostrov vlakem přijde na nějakých 30-60 Kč. Dokonce jsem měl i fakt pěkné ubytování za 70 Kč na noc. Člověk se musí zorientovat a pokud by chtěl může si s 10 000 žít hodně pěkným životem. Avšak již z více zdrojů jsem četl, že návštěvníci této země se dělí na dvě skupiny jedni co se sem nikdy nevrátí a druzí co se tam vrací neustále. Já však budu patřit do té první skupiny. Taková Malajsie nebo Thajsko kde jsem byl po Sri Lance, to mne uchvátilo mnohem víc. Sri Lanka si mne navzdory nádherným plážím a přírodě nezískala. 

Galerie

Mapa

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš