Monika Vitásková

6. dubna 2019 0:44

Thajsko aneb dva měsíce v zemi tisíce chrámů

Vydali jsem se na několika měsíční cestu po jihovýchodní Asii a náš zařátek byl jasný - Thajsko. Vánoce a Silvestr na pláži byli jasně dané a dál už jsme objevovali Thajsko jak jen to šlo, celkem jsme zde strávili dva měsíce a rozhodně jsme neviděli vše!

Galerie

Konečně v Thajsku. 

Dlouho plánovaný výlet do Asie začal v Thajsku – v hlavním městě Bangkoku. Od prvních chvil nám bylo jasné, že si tuto zemi buďto totálně zamilujeme nebo budeme chtít honem rychle pryč. Ano. Zamilovali jsme si ji. I když to zpočátku tak nevyadalo, protože přejezdy v prvních dvou týdnech nás přesvědčili o tom, že by nás mírumilovně vypadající Thajci s pěknou grácií oškubali o všechny naše peníze. Nicméně, jsme se ze svých prvotních začátečnických chybiček a zaškobrtnutí ponaučili, nabrali nové síly a Thajsko si užili na maximum.

A že jsme toho stihli opravdu hodně! Z Bangkoku jsme se díky mému nápadu vydali strávit Vánoce na pláži na ostrově Koh Pha Ngan. Rozhodně jsme se neúčastnili věhlasně známých Full Moon Party, ale radši si půjčili motorku, projeli téměř celý ostrov a objevovali pláže. A protože si Monička naplánovala Silvestr na ostrově Koh Jum, který skoro ani místní neznali (to bylo hodně divný), přicházeli první obavy… jak se tam dostat, jak to tam bude vypadat a bude se nám tam líbit? Doprava nás stála tolik peněz, že jsme měli sto chutí vykašlat se na celou Asii, ale po vydání veškeré energie jsme se na mini ostrov dostali. Ubytování bylo sice strohé, ale to nám nepřišlo jako problém, spíš „pohostinnost“ pana majitele a neskutečně vysoké ceny byly naším největším problémem. Ostrov nám opravdu nepadl do oka, malou útěchou byla česká rodinka, se kterou jsme zde strávili dva dny a po jejich odjezdu a vydařeném neoslavení Nového roku jsme se vydali zpátky na pevninu. Konečně.

Chtěli jsme objevovat nádherné thajské národní parky, ale opět se ukázal náš „vždy přítomný kámoš“ déšť a trochu nám kazil plány. Asi nás to ani nepřekvapilo, protože náš před asijskou jízdou pěkně vyprovodil z Nového Zélandu. Dali jsme si týden oddych v nejmenší chatičce na spaní, co jsem kdy viděla, a potom nastal čas na přesun do Kambodži, protože víza už nám pomalu ale jistě dobíhala do finiše.

To ale nebylo vše co jsme ze země tisíce chrámů viděli, vrátili jsme se sem zpátky z Vietnamu a to rovnou na sever do města Chiang Mai. Zde jsme strávili poslední měsíc našeho asijského dobrodružství, celý měsíc jsme cestovali na motorce a zažili nejlepší zážitek z celé Asie a tím bylo setkání s majestátními slony v Dumbo Elephant Spa. 


Jedno víme určitě – rozhodně jsme zde nebyli naposledy!


Galerie

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš