Exploring Travel

21. října 2018 11:57

TOP 2 aquaparky v Německu?

Je lepší Therme Erding nebo Tropical Island?

Therme Erding nedaleko Mnichova

Největší termální lázně s aquaparkem, saunovým světem v Evropě a velikým tobogánovým světem Galaxy v Evropě.

Navštívila jsem ho před rokem (2017) a dovezla jsem si nádherný vzpomínkový celý den plný žážitků a radosti.

Svět Galaxy: má 27 různě spletených tobogánů, různé náročnosti. Opravdu se zde vyřádítě na dlouhou dobu. Doporučuji jít sem hned po otevření, později jsou velké fronty. Pak opět až později, ke konci otvírací doby tohoto galaxy světa, kdy už tady lidí neblbne.

Saunový ráj: má 27 různých saun a v určitých časech si pro návštěvníky připravili infuze s esenciálními oleji, ceremoniály zpěvu misky nebo slané peelingy.

Thermen-Paradies a Vital-Oase: jsou hlavně pro relax, odpočinek, ale taky je zde několik restaurací a bufetů. Najdete tady několik termálních bazénu. Kromě mnoha vodních atrakcí nabízí každý den pestrý program zdraví a krásy jako je vitalizující vodní gymnastika, uklidňující masky na obličej a čisticí tělové křoviny. Toto je zahrnuto v ceně.

Celkový dojem je opravdu parádní. Jeden den na kompletní prozkoumání a vyřádění je ideální. Tento park všemi deseti doporučuji a když už zde budete, tak si dejte o den navíc a udělejte si výlet do Mnichova. Přeci jen je to už kousíček.

Ve videu krásně uvidíte, jak se v aquaparku nesmí natáčet a hlavně na těch tobogánech :) PS: je to VLOG!Tropical Island nedaleko Berlína

Je umělým tropickým letoviskem v Braniborsku v Německu otevřeným 24 hodin denně.

Byla jsem tady nedávno (2018) a bohužel moc chvály ode mě teď neuslyšíte. Bylo to druhý den po velkých prázdninách a tak místo krásného tropického místa se zvuky ptáků a deštných pralesů, jsme poslouchali divočinu vrtaček, zbíječek a dalších různých strojů. Vstupné bylo klasické jako o prázdninách, což mi přišlo dost na hlavu! Měl to být pohodový a relax den, ale místo toho jsme odjížděli už po 5 hodinách a dost naštvané. Na internetu samozřejmě nepsali, že se něco předělává a tak jsme tomu neměli jak předejít. Kdyby aspoň ta cena byla snížená! Takže pokud sem chcete jet, rozhodně v sezóně během prázdnin - to je 100% šance, že nic nebudou předělávat.

Ráj na tobogány jako v Therme Erdingu tady rozhodně nečekejte. Mají jen 3 obyčejné skluzavky. Saunový svět je moc krásný a ten jediný z těch pár hodin pobytu stál alespoň za něco. Ceremoniály a nějaké navíc akce tady taky nečekejte. V jedné sauně bylo něco napsáno, ale byla při našem pobytu zavřená. V normálním provozu bude jistě otevřená.

K vidění zde máte i několik zvířat. Nachází se tu hotely navržené v různých stylech nebo stany pro přespání přímo v areálu. Tohle mě tady zaujalo a bylo to moc hezké zpestření. Upozorňuji, noclehy jsou hodně drahé a na spaní je tu moc špatný vzduch. Nechtěla bych tady nocovat (alespoň za mě).

Velmi mile mě překvapila poměrně velká část Tropino club – která je určena dětem. Je zde brouzdaliště, dětské tobogány, velká prolézačka, lego kostičky, autíčka a další atrakce.

Přikládám krátké video, jak to zde vypadá...

Celkové shrnutí, který aquapark je lepší, je víceméně jasný! :)

Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se
Zatím žádné komentáře
Pro přidání komentáře se přihlaš