Exploring Travel

7. listopadu 2018 10:48

USA - praktické rady a tipy pro levnější dovolenou

Poradím, pomůžu a řeknu jaké mám zkušenosti ....

USA - pokud ji chceš mít levnější, ale ne kočovat ve stanech!

- Letenku si kupte v akci několik měsíců předem. Můžete se jen s letenkou dostat na krásných 10000 tis. Na poslední chvíli jsou opravdu drahé.

- Musíte mít zaplacenou ESTU. Na tu nezapomeňte.

- Ubytování je v sezóně dražší a přímo na místě těžší k sehnání. Mějte to zařízené předem, klidně i několik měsíců. (Já jsem to měla 5 měsíců předem). Je to hlavně levnější a na místě opravdu málokde seženete volné pokoje a ještě i za rozumnou cenu.

- Při 4 lidech - vezměte 1 pokoj co má 2 king postele. Jsou velké a dva se tam krásně vyspíte.

- Pronájem auta - jednoduché pravidlo. Čím víc vás pojede, tím jsou menší náklady. Nejlépe se jezdí ve 4 lidech. Samozřejmě, pokud chcete např. auto Mustang Cabrio, tak nemůžete počítat s nízkou cenou ani spotřebou.

- Na parky si kup ANNUAL PASS. Je to na rok, na 2 jména. Buď si od někoho koupíš přes internet za poloviční cenu s jedním jménem. Nebo si koupíš novou a po příjezdu ji ty pak dál někomu prodáš. Stojí $80.

- Pokud máte rádi muzea, galerie a další atrakce pro turisty. Poohlédněte se po turistickém pasu/ kartičce. Vyjde to ve levněji, než je všechny platit zvlášt. Samozřejmě jen pokud jich chcete navšívit co nejvíce, tak se vám to pak vyplatí.

- Využívejte velkoobchodu jako je např. Walmart, SuperTarget a pod. My jsme je využili a hlavně si koupili menší chladící box na led. Opravdu doporučuji ho mít! Led seženete na každém rohu. Nakoupili jsme si nějaké sýry, salámy a podobně.. V parcích je mnohdy problém se najíst a levnější a rychlejší je mít své jídlo sebou. Nějakou bagetu si uděláte sami a jen za pár kaček. Víte s čím to máte a tak toho prostě využijte. Nehledě na to, pokud jedete v sezóně, budete rádi za chlazené pití.

- Na pořádnou americkou snídani si ale zajděte. Alespoň jednou. Jsou opravdu luxusní, velké a ty jsem tam zbožňovala.

- Jinak jídlo je nejlevnější ve fast-foodech. My jsme hodně ve městech využívali Subway. Ten mi příjde rozhodně lepší než  McDonalds, Burger King, KFC, Taco Bell a podobně. Ale každý máme nějaké chutě.

- Pokud si plánujete nějaké představení, extra vstupy do zábavního parku SIX FLAGS, Universal Studios Hollywood a podobně. Kupujte je předem přes internet. Jste větší skupina? Mějte skupinové vstupy. Koukejte opět předem po akčních cenách a výhodách které nabízí. Na tom všem, se dá taky ušetřit. Abyjste to nemuseli pak na místě kupovat dražší.

- Mějte adaptér do zásuvky, tzv. zásuvku typu A nebo B s napětím 110 V. Pokud ho zapomenete, tak nezoufejte. Hlavně ho nekupujte na letišti, ale pak v jednom z těch velkých ,,supermarketů,, kde je za hubičku.

- Power banku určitě sebou. To je věc, která by neměla chybět v žádném kufru.

- Pozor na věkovou hranici. Od 21 let smíte pít alkohol a řídit půjčené auto (je ale za větší příplatek). Na řízení půjčeného auta, pokud se to ještě nezměnilo. Je věková hranice, že nad 25 let to máte bez dalšího placení navíc.


Doufám, že jsem na nic nezapomněla a shrnula jsem to do jednoho článku. Kdybyjste měli dotazy, stačí mi napsat a ráda vám poradím.


Desatero před cestou do USA - rady a důležité informace

Mít dobrý plán cesty je podle mě velmi důležité. Bez plánu cesty, ať už projet západní pobřeží nebo východ USA, bych já sama osobně nejela. Ale samozřejmě jsou i lidi, kteří nemají rádi velké plány předem a raději si udělají jiné dobrodružství a rozmyslí si to až na místě.

1) Zajistěte si platný biometrický pas.

2) Koupit letenku do USA (ti co letí poprvé, nejdřív koupit letenku a pak vyplnit ESTU, protože tam musíte vyplnit od kdy do kdy tam letíme).

3) Vyplňte elektronickou registraci ESTA - https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

4) Zařídit si ubytování.

5) Pronájem auta (pokud budete takto cestovat), potřebujete mít mezinárodní řidičský průkaz (stojí 50,- a je na 1 rok).

6) Cestovní pojištění. Při mé zkušenosti se mi opravdu vyplatilo ho mít! Nepodceňujte ho.

7) Roaming – mrkněte jestli ho máte zapnutý na cestu.

Určitě mějte stáhnuté offline mapy v telefoně. Já mám osvědčenou aplikaci Sygic a vždy si stáhnu mapy státu kam jedu.

8) Platební karta, zkontrolujte si platnost platební karty, výši limitů a možnost plateb v zahraničí. (Hodně se zmiňuje, že musíte mít kreditní kartu. Není to pravda, jen někde může být problém, že to debit kartu nevezme. Já cestuji po celém světě a používám bez problému jen debit kartu).

9) Na letišti v USA. Jak vyplnit formulář a jak úspěšně projít pohovorem s imigračním, najdete na několika stránkách na internetu. Je dobré být připraven, pokud si v angličtině nejste moc jistí.

10) Ke všemu mějte kopie.


Děkuji, že jste semnou strávili několik minut vašeho času a že vám tyto rady a tipy příjdou vhod.


Dost už bylo čtení. Teď si dáme kousek po západu USA v necelých 6 minutách:


Přidej se do komunity cestovatelů! Vytvoř si mapu svých cest. Sdílej své zkušenosti s ostatními.

Připoj se

Super článek.

K bodu 8. bych doplnil, že je dobré mít debetku, která je embosovaná, pak většinou není s platbou problém a kreditka skutečně není třeba. Zato s electron debetní kartou problém může nastat. (myšleno obecně, ne jen pro US).

Pro přidání komentáře se přihlaš