1. Cestování je snazší, než si myslíte


Zdroj obrázku: Forrest Cavale

I když to nevypadá, tak je to ta nejsnadnější věc v životě, kterou můžete dělat. Stačí udělat první krok a vyrazit na cestu.

2. Letenky jsou nejlevnější v historii


Zdroj obrázku: Anthony Delanoix

Dostat se pod 10 000 Kč do New Yorku nebo Bangkoku není vůbec žádný problém. Díky konkurenci mezi dopravci a levné ropě se nikdy nelétalo takto levně. Podívejte se na článek jak na letenky, ukáže vám, jak na to.

3. Žijete daným okamžikem


Zdroj obrázku: Joshua Earle

Největší výhoda cestování na vlastní pěst je absolutní svoboda. Libí se vám někde? Prostě tam zůstanete. Nic nemusíte, ale můžete všechno.

4. Cestování vám otevře oči


Zdroj obrázku: Jaromír Kavan

V televizních zprávách to nezaznívá moc často, ale svět je opravdu dobré místo k životu a při cestování zjistíte, že Česká republika patří mezi země, kde se žije úplně nejlépe.

5. Cestování je nejlepší investice


Zdroj obrázku: Justin Luebke

Schválně, na co nejvíce vzpomínáte? Určitě mezí tím vším jsou největší zážitky z cest. Ani ten nejdrzejší zloděj vám je nemůže vzít, to se u iPhonů říct nedá.

6. Posouvejte svoje hranice


Zdroj obrázku: Thomas Somme

Na lyžích se říká: „Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti”. Je to stejné i v normálním životě. Jakmile neposouváte hranice, nic nového nepřijde. Při cestování posouváte hranice každým dnem.

7. Poznáváte nové kultury


Zdroj obrázku: Debashis Biswas

Poznávejte nové kultury a zahodíte veškeré předsudky. Zjistíte, že lidé na celém světě řeší naprosto stejné problémy jako my v České republice, jen s tím rozdílem, že vás budou zvát častěji na čaj.

8. Ochutnáváte místní kuchyni


Zdroj obrázku: James Sutton

Zemi nejlépe poznáte podle jídla. Vyhněte se turistickým restauracím. Najděte si nějakou, která je plná místních lidí. Bude vám tam více chutnat a bude určitě levnější. Podívejte se na článek o 20 zemích, kam vyrazit za jídlem.

9. Cvičíte jazyk


Zdroj obrázku: 金金 陶

Procvičíte si angličtinu a když ani ona nestačí, tak si procvičíte řeč rukama a nohama. Budete překvapeni, jak to jde snadno a co všechno jste si touto řečí schopni zařídit.

10. Detaily jsou nepodstatné

Postupem času přijdete na to, jak malicherné problémy v běžném životě řešíte. Zjistíte, že ti nejvíce usměvaví lidé jsou ti, kteří mají hluboko do kapsy. Neřeší nepodstatné detaily a užívají si života, jaký je.

11. Zjistíte, kdo jste


Zdroj obrázku: Lionello DelPiccolo

Pročistí vám hlavu. Jestli se v životě hledáte, vyražte na cesty. Zaručeně se na nich ztratíte, ale na konci vždy najdete sama sebe.

12. Když ne teď, tak kdy jindy?


Zdroj obrázku: Mika Matin

Člověk je velmi nadaný tvor ve vytváření výmluv typu: „Až dostuduji, až si najdu práci, až si splatím hypotéku,...”. Při každém vyřčeném “AŽ” vám život utíká mezi prsty. Buďte jednou jako Kazma a zkuste na vše říkat YES.

13. Rychle se měnící svět


Zdroj obrázku: Daniel H. Tong

Svět se mění šílenou rychlostí. Místa, která před pár lety nebyla skoro vůbec dotčena turismem, jsou nyní plná turistů. V místech, kde bylo v minulosti plno turistů, jsou nyní s bezpečností na štíru. Není na co čekat. Vyražte hned. V budoucnu to třeba už nepůjde.

14. Potkáte nové přátele


Zdroj obrázku: Levi Guzman

Na cestách se potkáte s desítkami nových lidí. U některých budete mít pocit, že se znáte celé věky, a to jste se potkali teprve ráno. Když máte něco v hlavě, svěřte se jim. Poradí vám bez předsudků a posunou vás vpřed.

Tip: Jestli máte hluboko do kapsy, tak vám přijde vhod článek nejlevnější a nejdražší země světa. Uděláte si hezký obrázek toho, kolik tak +- utratíte. Mrkněte také na seznam bezvízových zemí. To by se vám také mohlo hodit.