10. Montserrat

Asi 40 km jihozápadně od Barcelony se nachází horský masiv, kde leží 1000 let staré opatství a klášter. Je to místo, které se rozhodně vyplatí navštívit, ty výhledy při cestě na vrchol za to prostě stojí. Na výlet si nechte celý den.

Tip: Nejlépe se do Barcelony dostanete letecky. Ty nejlevnější letenky do Barcelony od Pelikána pro ČR a její okolí začínají již na 1200 Kč

9. Camp Nou

Návštěva stadionu Camp Nou je povinná snad pro úplně všechny. Dokonce i pro ty, kteří se ve fotbalu moc nevyznají. Vždyť samotný stadion je fascinující stavba, je schopný pojmout až 99000 lidí. Když se vám povede ulovit lístek na zápas legendárního týmu F.C. Barcelona, bude to zážitek na celý život. O tom, že jste viděli Messiho, budete vyprávět svým vnoučatům.

Tip: Splňte sen sobě nebo svým blízkým a vypravte se na zápas legendární F.C. Barcelony. Ceny začínají již na 12000 Kč za lístek a letenku.

8. Picasso Museum

Naleznete zde více než 4000 děl, což z muzea dělá jednoho z největších sběratelů děl Pabla Picassa na světě. Sbírka reflektuje malířův celoživotní vztah k Barceloně a je umístěná do pěti středověkých paláců v barcelonské čtvrti La Ribera.

Tip: Ceny hostelů v Barceloně začínají na 300 Kč. Nám přijde zajímavý hostel Room018BCN, který má od uživatelů hodnocení 8,4 z 10. Cena začíná na 330 Kč.

7. Montjuïc

Montjuïc je kopec na jihozápadě města, kde se odehrávala velká část olympijských her v roce 1992. Hned naproti majestátní budově Národního Paláce najdete slavnou fontánu Màgica. Ta byla postavena roku 1929 a především večer je na ní skvělá podívaná.

Tip: Pokud vy nebo vaši příbuzní neovládají cizí jazyky nebo se vám cestu nechce vůbec řešit, tak by vás mohly zajímat zájezdy do Barcelony s průvodcem s cenou již od 13490 Kč.

6. Casa Batlló

Architekturu budovy navrhl slavný Gaudí. Je to tak trochu bláznivý mix barev, stavebního materiálu a vlastně úplně všeho, co tou dobou měli při ruce. Najdete tu dokonce i obrovskou cibuli, která má připomínat mešitu a také spoustu dalších lehce šílených soch. Jinak se tu prý moc dobře nežilo, v budově není skoro nic rovně.

Tip: Připravte se, že průměrná cena za jídlo v restauraci je kolem 270 Kč. Podívejte se i na náklady za kafe, pivo nebo MHD. Společně s ročním počasím a zkušenostmi uživatelů Cestoletu je najdete v rychlém přehledu města.

5. Park Güell

V Barceloně se dá říct „za vším hledej Gaudího”. I v parku Güell měl prsty. Byl architektem domů, které tu stojí a na které je jeden z nejikoničtějších výhledů ve městě. Park Güell rozhodně nesmíte vynechat.

Tip: Pokud důležitějším faktorem při výběru ubytování je komfort než cena, doporučíme ubytování Pensió Cerdanya v samotném centru Barcelony. Hodnocení je 9,2 z 10 a cena začíná na 2100 Kč pro dvě osoby.

4. La Barceloneta

La Bareceloneta je zaručeně ta nejznámější pláž v Barceloně. Na 1,1 km dlouhé písčité pláži potkáte místní, jak si zlepšují fyzičku běháním. V průběhu léta se sem chodí na drink do legendárních plážových barů, kde najdete příjemný mix turistů a místních obyvatel.

Tip: Airbnb začíná v Barceloně na 300 Kč pro dvě osoby a na opačné straně šplhá do závratných výšin. Každý si vybere to svoje, některé apartmány jsou úplné skvosty.

3. Casa Milà

Je těžké uvěřit, že Casa Milà byla postavena mezi roky 1906 a 1910, i nyní vypadá neskutečně moderně. Archtektem nebyl nikdo jiný než Antoni Gaudi. Nejlepší pohled si užijete ze střechy budovy. Uvnitř si můžete prohlédnout Gaudího práce.

Získat Work and Holiday víza pro Austrálii je celkem boj. Musíte splnit skoro dvě desítky podmínek.
Zdroj obrázku: Florencia Potter

Tip: Balíčky na prodloužený víkend (4-5dnů) v Barceloně včetně letenek a ubytování začínají již na 4570 Kč za 4 hvězdičkový hotel Garbi Millenni.

2. La Rambla

La Rambla je zaručeně nejznámější ulicí ve městě, táhne se od Plaça de Catalunya až k přístavu a procházka po ní se vyplatí jak ve dne, tak i v noci. Přes den prozkoumáte přilehlé kavárničky a ochutnáte dobroty v místních restauracích a v noci si užijete pouliční umělce a hromadu stánků prodávajících všechno možné.

Tip: Máte více času a chcete toho vidět více za cenu jedné letenky? Vypravte se najednou do Barcelony a Milana od 1700 Kč.

1. La Sagrada Familia

La Sagrada Familia je něco, co nesmíte rozhodně vynechat. Začala se stavět roku 1882 a staví se až do dnešních dnů. Opět architekt Gaudí má prsty v návrhu budovy. Katedrála je úžasným mixem gotiky, 18 různě vysokých věží a biblických postav. Počítejte s davy turistů.

Tip: Chtěli byste vyrazit, ale absolutně nemáte čas na plánování? Využijte služby nové služby od myTripi. Vše naplánují za vás – od letenek až po ubytování. Sestaví i rozpočet + vám vypracují podrobný itinerář. Na vás už zbude jen odletět a užít si dovolenou.