1. Jeden výlet – několik evropských měst najednou

Na první pohled se může zdát, že Flightics je jeden z mnoha vyhledávačů letenek. Z části je to pravda. Umí stejné věci jako ostatní, ale přidává k nim jednu velmi velmi zajímavou funkci a to jsou „Eurotripy.” Co to vlastně je?

Prostě si řeknete, že nechcete procestovat jenom jedno město během výletu po Evropě. Flightics vám umožní vytvořit cestu tak, že začnete například v Praze, ze které poletíte na pár dnů do Benátek, pak pro změnu do Paříže s návratem do Prahy. Místo toho, abyste si spoje hledali ručně, najde vám je automaticky na pár kliknutí.

2. Jak si najít vlastní eurotrip?

Pokud máte alespoň minimální zkušenosti s vyhledáváním, nebudete mít problém. Ve vyhledávači si zakliknete „Eurotripy” a pak už jen zadáváte odkud kam a hlavně přes co poletíte. Kombinovat můžete až do šesti zastávek (měst), ale to již je opravdu extrém. Většinou využijete 2 až 3.

3. Zadávejte, co vás napadne – celé země, města,...

Zadávat můžete klidně několik zemí, což pro vás může být zajímavé, pokud bydlíte třeba v Brně. Znamená to, že můžete letět z Prahy a vrátit se do Vídně a ušetřit tím hodně peněz. Zadávat můžete samozřejmě i jednotlivá města. Jen si dejte pozor, vše se zadává v Anglickém jazyce. Takže „Benátky” budou „Venezia”. Snad destinace vývojáři brzy lokalizují do češtiny.

4. Jak najít nejlevnější letenky? Zvolte široký interval

Toto pravidlo platí obecně u veškerého hledání letenek viz článek jak najít nejlevnější letenky, ale jen málo vyhledávačů je schopných nabídnout adekvátní funkci. Flightics naštěstí patří mezi ně. Takže, když vám jde především o cenu, nastavte si velmi široký interval odletu. Nastavit si také můžete počet dní, kolik chcete zůstat v jednotlivých městech v průběhu vašeho eurotripu.

5. Na pořadí nezáleží, ale na přestupech ano

Pokud zaškrtnete volbu „Nezáleží na pořadí zastávek”, vyhledávač je seřadí tak, aby pro vás byly co nejvýhodnější. Samozřejmě začátek a konec cesty zůstává na svém místě. Pak ještě doporučujeme maximální počet přestupů změnit z jednoho na nula. Navýší vám to sice cenu a trochu omezí možnosti, ale alespoň nebudete muset čekat dlouhé hodiny na letištích. Takto letíte přímo po městech vašeho eurotripu.

6. Eurotrip vychází levněji

Je to jednoduchá matematika, eurotrip mezi několika městy vychází skoro pokaždé výrazně levněji, než kdybyste do nich letěli separátně. Podívejte, cena 2672 Kč za eurotrip Praha – Benátky – Paříž – Praha je opravdu pecka. Jedinou nevýhodu snad může být to, že si musíte vzít minimálně 5–7 dnů dovolenou, aby cesta měla smysl a zbytečně jste nespěchali.

7. Když nevíte kam, inspirujte se

Ještě se vrátíme k Flightics – kombinací je mnoho a tak se cítíte trochu jako v cukrárně, nevíte co si vybrat dřív. Pomůže podívat se na „Inspirační zeď” na hlavní stránce Flightics. Jsou tam již předvolené eurotripy. Každý si tam najde to svoje. Podívejte se na nejoblíbenější kombinaci letenek dle uživatelů Flightics.

  Výhody
 
Přehledný design
 
Rychlost hledání
 
Možnosti nastavení eurotripů
  Nevýhody
 
Jen pro Evropu
 
Zadávání letišť v agličtině
 
Jméno vyhledávače se špatně pamatuje

Flightics nás příjemně překvapil. I přes množství funkcí je velmi přehledný a hledání je velmi snadné. Drobný nedostatek vidíme v tom, že hledat můžete jen anglické názvy měst nebo zemí a pak také to, že se jméno vyhledávače špatně pamatuje. Každopádně držíme tomuto sympatickému projektu palce. Teď už jen vybrat, kam poletíme. Nám se momentálně nejvíce libí kombinace Španělska a Portugalska.

Pokud se chystáte mimo hranice Evropy, přečtěte si nás článek Jak najít levné letenky na Skyscanner anebo se rovnou mrkněte na všechny akční letenky od Pelikána. Pro ty z vás, kteří jsou v hledání letenek úplně noví tu máme článek Jak na levné letenky. Vše důležité je shrnuto na jednom místě.