Island bohužel ale také patří k nejdražším zemím vůbec. Kdy vyrazit? V zimě s trochou štěstí uvidíte polární záři a ušetříte za ubytování. Na druhou stranu v létě téměř nezapadá slunce, takže můžete obdivovat krásy Islandu takřka 24 hodin v kuse. Nejpraktičtější je půjčit si přímo na ostrově auto a procestovat s ním zákoutí této krásné země. 

1. Rezivějící kráter Kerið

Součástí 6500 let starého kráteru je jezero, jehož hloubka se pohybuje mezi 7 a 14 metry. Pokles hladiny v jezeře Kerid způsobuje zvýšení hladiny v asi 50km vzdáleném jezeře v Búrfellu a naopak. 

2. Vodopád Litlanesfoss

Asi třicetimetrový vodopád Litlanesfoss si proráží cestu mezi opravdu mimozemsky vypadajícími čedičovými sloupci vzniklými sopečnou aktivitou. Jen několik set metrů od něj se nachází třetí nejvyšší vodopád na Islandu, Hengifoss. 

3. Islandské ovce

Islanďané zbožnují ovce. V celé zemi jich žije přibližně třikrát tolik, jako Islanďanů samotných

4. Vlčí boby

Vlčí bob je v České republice klasifikován jako invazivní druh. Ani na Islandu nejde o původní druh, rostlina pochází ze Severní ameriky. 

5. Kostel Hofskirkja

Kostel postavený v roce 1884 je údajně posledním kostelem na Islandu, jehož střecha je pokryta travnatým porostem. Především v 18. století to ale byl běžný způsob jak dlouho zachovat v budově teplo.