1. Honest Guide – upřímný turistický průvodce po Praze

No dobře, Honest Guide je pořad spíše pro turisty, kteří se do Prahy teprve chystají. Upřímně si těžko umíme představit, jak to dělat lépe. Všechny díly jsou svižné, výstižné a vtipné. Tak snad to kluci rozjedou více a budou objíždět celý svět. Jo a i když jste pražáci, tak na to mrkněte, některé tipy vás zaručeně překvapí.

 

 

2. Tomáš Poláček – nejlepší cestovatelské články v Čechách

Líbí se nám, jak Tomáš popisuje své pocity. Vždy nám přijde, jako bychom tam byli s ním. Jeho články jsou tím nejlepším, co si u nás o cestování můžete přečíst. Možná to bude tím, že je to vynikající novinář. Každopádně přečtěte si jeho články z cesty po Africe. Líčí jí pěkně syrově.

Tip: Tomášovi dechberoucí příběhy ze stopování Afrikou.

3. Dreamingandwandering – fotky přírody, ze kterých až oči přechází

Pravděpodobně jeden z nejlepších českých cestovatelských účtů na Instagramu. Nádhernější fotografie z přírody najdete pouze stěží. Budete jimi tak fascinovaní, že i ta srdíčka zapomenete dávat.

4. Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka – nejlepší cestovatelská poradna na Facebooku

Každým dnem větší a větší skupina. Někdy v únoru tu bylo 55 000 a nyní se číslo blíží už ke 100 000. Díky obrovskému počtu uživatelů dostanete odpověď během pár minut, to se vám nikde jinde nestane. Na druhou stranu tam také bohužel narazíte na spoustu nesmyslných příspěvků. Prostě něco za něco. 

Tip: Pokud máte blog o cestování, může ho dobře na cestovatelské skupině zpopularizovat.

5. Ladislav Zibura – inteligentně vtipná cestovatelská superstar

Zařazení Ladislava Zibury do našeho výběru možná někoho nadzvednu ze židle, protože ho je plný internet a není sám, plný internet je i ostatních profi cestovatelů. Jen Láďa Zibura to dělá trochu jinak. Píše příběhy o tom co vidí a pokaždé do toho zamotá nějaké vtipné poselství. Vy se pak s pousmáním zamyslíte.

6. Azair – nejlepší vyhledávač letenek po Evropě

Možná je trochu zvláštní zařadit do našeho výběru vyhledávač letenek, ale nedá se jinak. Kluci z Azair prostě dobře dělají svojí práci a ani k tomu nepotřebují žádný mediální humbuk kolem. Letenky za pár stovek do Evropy zde vždy určitě najdete. Snad svojí působnost budou dál rozšiřovat.

Tip: Napsali jsme podrobný návod, jak hledat levné letenky po Evropě. Za minutku víte vše.

7. Edunomad – putování za učením na divoko

Adéla Kupcová aka Edunomad je svá, jde na to úplně jinak než ostatní. Místo toho, aby jen tak nazdařbůh cestovala po světě jako my ostatní, tak vždy chce své cesty posunout trochu dál. Snaží se vzdělávat od místních. Nedávno pobývala v Zimbabwe a zažila neskutečné zážitky. Jo a je to odbornice na Indonésii – viz. její indonézský cestopis.

8. Travel Bible – proroci českého cestování

Travel Bible je opravdová klasika. Kdo z cestovatelů by jí neznal. Kluci se snaží lidem cestování zjednodušit a přinášet zajímavé tipy. Podporují i zajímavé cestovatelské projekty okolo. Jsme moc rádi, že si všimli i nás. Jo a běžte s nimi na pivo, je to vždy velká legrace.

9. Low Cost race – bláznivý závod Evropou skoro bez peněz

Proč jsme ho zařadili do naší hitparády za rok 2017? Tím hlavním důvodem je fakt, že kluci z Low Cost race umí motivovat lidi k cestování a ukazují, že k tomu vlastně nejsou potřeba žádné peníze. Vše je pouze a jenom v našich hlavách.

Tip: Pro ty, kteří tápou, co to vlastně je, tak se mrkněte na cestopis ze závodu, je tam vše vysvětleno.

10. iKoktejl – inspirující oddechové články o cestování

iKoktejl je internetová verze legendárního cestovatelského časopisu Koktejl. Je plná inspirativních článků, které vás donutí zapínat vyhledávače letenek. Jejich Instagram je také boží, na začátku byl pro nás velkou inspirací.

11. Nové cestopisy na Cestoletu – zveřejnění cestopisů nebylo nikdy jednoduší

Asi bychom sem neměli zařazovat naše cestopisy, ale prostě si nemůžeme pomoc. Jsme z nich tak nadšení. Teď stačí cestopis už jen napsat, vybrat fotky a zveřejnit. O všechny ty technické věci se postaráme my. Mrkněte na přehledný návod jak napsat cestopis.

Tip: Potřebujete inspiraci? Podívejte se na již napsané cestopisy. Je úplně na vás, jak to pojmete, zveřejníme úplně každý.

Zapomněli jsme na někoho? Máte tip na dobrý cestovatelský blog nebo na nějakou utajenou cestovatelskou hvězdu, která potřebuje trochu nakopnout? Dejte nám vědět, něco s tím uděláme.