Tentokrát jsme si vzali na paškál jeden z největších vyhledávačů letenek na světě – Skyscanner. Hodí se na vyhledávání letenek tradičních dopravců především po světě. Připravili jsme pro vás podrobný návod. Jestli vás ale zajímají hlavně levné letenky po Evropě, tak mrkněte na článek jak hledat levné letenky po Evropě.

1. Snadné hledání – zvládne to každý

Díky tomu, že Skyscanner je jeden z největších vyhledávačů letenek na světě, je jeho ovládání snadné. Stačí vyplnit odkud, kam a kdy chcete letět. Pak zvolte „Vyhledat lety” a je to. Samozřejmě krom obyčejného hledání toho zvládne víc...

2. Nastavte si letenku na míru

Po potvrzení vyhledávání se zobrazí obrazovka, na které si vyberete tu nejvíce vyhovující letenku. Pokud sháníte nejlevnější letenky, zaškrtněte „Nejlevnější jako první”. Další kategorie se jmenují „Nejlepší” a „Nejrychlejší jako první”. V levém sloupci si můžete vyfiltrovat letiště, časy odletů, délku cesty nebo počet přestupů.

3. Srovnávač Heureka v letenkách

Skyscanner hledá u různých prodejců letenek. Přestavte si ho něco jako Heureku, která srovnává obchody typu Alza nebo Czech Computer. Srovná vám produkt u jednotlivých prodejců a vy si vyberete ten pro vás nejlepší. Občas je ale lepší si kupovat věcí přímo od „výrobce” (aerolinky).

4. Přesměrování na prodejce letenek

Poté co si vyberete prodejce, Skyscanner vás přesměruje na jeho stránky. Přesměrovací stránka vypadá takto. Nákup pak provedete přímo u prodejce. Vzpomeňte si na již zmíněnou Heureku, princip je stejný.

5. Nejlevnější měsíc pro vaší cestu

Jestli vám jde hlavně o cenu, je dobré využít funkce „Nejlevnější měsíc”. Skyscanner vám nabídne období, ve kterém je letenka nejlevnější.

6. Kalendář nejlevnějších letenek

Vyběhne vám graf nebo kalendář, kde si přehledně najdete ty nejlepší ceny. Bohužel tato funkce nefunguje úplně na sto procent. Každopádně je dobré ji znát. Postup nákupu je poté úplně stejný.

7. Nekončete tam, kde jste začínali

Pokud plánujete větší cestu, kde se zdrojová a cílová destinace může lišit, využijte funkce „Více měst”. Vyskočí pak na vás možnost „Přidat další let”. Pak si můžete přidat letů kolik chcete. Například u cest po jihovýchodní Asii je to dobrý pomocník.

8. Nejlevnější lety najdete rychle na mapě

Na prvním printscreenu si můžete všimnout malého nápisu „Mapa” v pravém rohu. Klikněte na něj a vyskočí na vás mapa letišť po světě. Zadejte místo odletu a poté klikněte na jedno z letišť. Zelená jsou letiště, kam se dostanete bez přestupu a červená s přestupem. Hrajte si s počtem nocí a hledejte ty nejlevnější lety.

  Výhody
 
Srovnávač Heureka mezi prodejci letenek
 
Přehledné a jednoduché vyhledávání
 
Jeden z největších vyhledávačů letenek
  Nevýhody
 
Slabší při hledání letenek nízkonákladových dopravců
 
Některé funkce ne vždy spolehlivě fungují
 
Omezená flexibilita při zadávání dnů odletů

Skyscanner se nejlépe hodí pro vyhledávání letenek tradičních dopravců a na lety mimo Evropu. Ovládání je velmi snadné. Stačí chvíle a víte jak na to. Na druhou stranu se zde obtížněji hledají letenky z více míst najednou a funkce nejlevnější letenky v průběhu několika dnů tu pořádně není. Když chcete najít nejlevnější letenku v daném časovém období, přečtěte si náš článek jak hledat letenky mimo Evropu.