Vyhledávač se jmenuje Azair a jen tak pro zajímavost, stojí za ním Češi. Na první pohled vypadá složitě, ale když si s ním chvíli pohrajete nebo si přečtete náš návod, jak Azair ovládat, tak letenku najdete rychlostí blesku. Mimo jiné vás naučíme, jak se hledají letenky, když ani nemáte jasno, kam vlastně chcete letět.

1. Jak na levné letenky do Londýna

Hlavní stránka vyhledávače Azair nevypadá úplně přátelsky. Každopádně se jí nenechte odradit. Ovládá se až překvapivě snadno. Stačí pár minut na rozkoukání. Na úvod začneme s jednou z nejoblíbenějších tras a to je Praha – Londýn.

2. Lepší cena je při hledání z více letišť najednou

Jednou z hlavních výhod Azair je možnost hledání hned z několika letišť najednou. Občas se prostě vyplatí si zajet trochu dál. Tady konkrétně hledáme letenku z Prahy do oblíbeného Londýna a tam mají letišť hned několik.

Klikněte na ,,Přidejte letiště poblíž” a vyberte si svoje letiště. Podobně to jde i u Prahy. Zobrazí se vám například Brno, Wroclav, Norimberk,... - záleží z jakého kouta republiky jste a které letiště máte nejblíže.

3. Nejlevnější letenky až na rok dopředu

Jeden z nejdůležitějších předpokladů k úspěšnému lovu na levné letenky je časová flexibilita. Abyste nemuseli zuřivě klikat, stačí si vybrat funkci ,,Chci letět nejlevněji mezi daty” a pak si už jen nastavíte časové rozmezí s minimálním a maximálním počtem dnů. Chce to trochu cviku, ale stojí to za to. Ceny letenek se vám odvděčí.

4. Letenky do Londýna za 500 Kč

Po všem tom nastavování na vás vyskočí tabulka nalezených letů. Jak se sami můžete přesvědčit, ceny jsou proklatě nízko. Jeden z důvodů, proč tomu tak je, jsou přílety a odlety v úterý nebo ve středu. Jak píšeme v článku jak na letenky, právě tyto dny jsou pro létání úplně nejlevnější. Zas se ale moc nehodí pracujícím lidem. Nevěšte hlavu, letenky na prodloužený víkend se tu dají také najít.

5. Nejlevnější letenky na prodloužený víkend

Stačí kliknout na ,,Pokročilé parametry vyhledávání” a nastavit odlet například na čtvrtek a pátek a s návratem v neděli. Nezapomeňte určit i počet dnů, který v destinaci chcete chcete zůstat.

6. Prodloužený víkend v Londýně – letenky za 1000 Kč

Nyní vám již vyjedou pouze letenky na dané časové období s odletem ve čtvrtek nebo v pátek s návratem v neděli. Je vidět, že jsou letenky trochu dražší, ale zas na druhou stranu si nemusíte čerpat drahocennou dovolenou.

7. Jak levně k moři?

Tato funkce se hodí třeba v létě, kdy chcete levně vyrazit k moři. Prostě napíšete „pobře...” a pak na vás začnou vyjíždět nejlevnější nabídky. Stejně tak můžete mít náladu třeba na „Severní Itálii” nebo „Kanárské ostrovy.” Je toho víc, tak si hrajte, stojí to za to.

8. Když vám je jedno, kam chcete letět...

A když máte přesně ten pocit, že prostě někam chcete letět a úplně nevíte kam. Tak si jednoduše zaklikněte políčko ,,Je mi jedno, kam poletím” a necháte Azair prohledat ty nejlevnější možné letenky úplně kamkoliv.

9. Letenky kamkoliv za nejlepší ceny

Do místa odletu se dají samozřejmě nastavit letiště kolem Prahy. Letenky pak budou ještě o to levnější a jak můžete vidět, některé letenky jsou doslova za směšné částky. Tato funkce se hodí především pro ty, kteří mají trochu dobrodružnější povahu.

  Výhody
 
Snadné nastavení letenek na prodloužený víkend
 
Hledání letenky kamkoliv za nejnižší ceny
 
Zadávání několika letišť najednou
  Nevýhody
 
Letenky pouze nízkonákladových aerolinií
 
Kupování letenek většinou po segmentech
 
Ovládání je ze začátku trochu složitější

K úplné dokonalosti vyhledávače Azair chybí rozšíření letenek na celý svět. Hodí se především na letenky po Evropě s nízkonákladovými aeroliniemi. Dále výborně zvládá lety po Blízkém východě a Asii. Pro lepší orientaci se podívejte na mapu světa, kde je Azair silný. Ostatní letenky zde pořádně bohužel nenajdete, to musíte zavítat ke klasickým vyhledávačům typu Skyscanner nebo Momondo.

A na úplný závěr drobné upozornění. Často na stránkách Azair naleznete letenky s přestupem. Protože se nejlevněji kupují letenky jednotlivě, dejte si pozor na čas mezi přestupy. Nízkonákladové aerolinie na sebe nečekají, tak ať nejste nemile překvapeni. Přestup volte vždy minimálně 4 až 5 hodin dlouhý. Čas čekání navíc vám určitě přijde vhod, když se jeden z prvních letů zpozdí. Délku přestupu můžete samozřejmě nastavit v pokročilých parametrech.