1. Autobusem do Bratislavy – ceny a délka jízdy pro spoje z Prahy, Brna a Ostravy se společností Regiojet, Flixbus a Turancar
 2. Vlak do Bratislavy – ceny a délka jízdy pro spoje z Prahy, Brna a Ostravy se společností ČD a Regiojet
 3. Letadlem do Bratislavy – vyplatí se?
 4. Autem do Bratislavy – placené i neplacené parkování poblíž letiště v Bratislavě
 5. Z centra Bratislavy na letiště – postup, jak se dostat z centra města na letiště

Díky neustále se rozrůstajícímu počtu linek nízkonákladových společností je bratislavské letiště čím dál zajímavější pro létání po Evropě. Letenky v některých případech bývají výrazně levnější než z Prahy, a to především na Maltu, Ukrajinu, do Makedonie či Bulharska.

Na bratislavském letiště jsou dva terminály. Tím první je terminál A pro lety do zemí schengenského prostoru a B pro lety mimo něj. Určitě se tu neztratíte, letiště je poměrně kompaktní a přehledné.

V našem průvodci spojů z ČR na letiště v Bratislavě jsme se podívali na všechny možnosti. Srovnali jsme dobu a ceny dopravy autobusem, vlakem a autem, a to včetně parkování na letišti nebo poblíž. Plus jsme nevynechali ani veřejnou dopravu po Bratislavě. Zjistíte, že leckdy letenky z Bratislavy mají smysl, i když žijete kolem Prahy.

1. Autobusem do Bratislavy – srovnání cen společností Regiojet, Flixbus a Turancar

Autobusové spojení do Bratislavy bývá většinou nepatrně levnější než spojení vlakem. Autobusy jezdí několikrát za den. Počítejte, že ne vždy dorazíte na čas, a to hlavně v případě, když jedete z Prahy. Dálnice D1 umí díky svým nehodám a následným kolonám cestu výrazně zdržet. Vždy mějte dostatečnou časovou rezervu.

Regiojet

Autobusy RegioJet jezdí z Prahy i z Brna do Bratislavy několikrát za den. Spoje z Ostravy jsou vždy s přestupem v Brně. Výhodou je, že na většině spojů firmy RegioJet můžete počítat se stevardy a servisem zdarma ve formě kávy, časopisů a interaktivní obrazovky.

Zastávky v Bratislavě: Všechny spoje směřují na zastávku Bratislava, Autobusová stanica Nivy

Výhody: Stevard/ka, televize, časopisy, nápoje, internet

 • Praha – 4 až 5x za den od 299 Kč; délka jízdy 4,5 hodiny
 • Brno – 4 až 5x za den od 149 Kč; délka jízdy 1,5 hodiny; ze zastávky Hotel Grand
 • Ostrava – 1 až 3x za den od 349 Kč; délka jízdy 5,5 až 6,5 hodin s jedním přestupem v Brně; dále jsou dostupné kombinace vlaku (z Ostravy do Brna) a autobusu (z Brna do Bratislavy) – cena je i doba jízdy je podobná 

Ceny pro autobusové spoje směřující z Prahy do Bratislavy na Autobusová stanica Nivy s cenami na 30 dní dopředu.

FlixBus

Společnost FlixBus nabízí bezkonkurenčně nejvíce spojů za den. Ceny jízdenek jsou nepatrně výhodnější než u společnosti RegioJet. Na druhou stranu zde nemůžete počítat s péčí stevarda. Káva je k zakoupení u řidiče. Po celou cestu je dispozici internet zdarma.

Zastávky v Bratislavě: Všechny spoje směřují na zastávku Bratislava, Autobusová stanica Nivy

Výhody: internet

 • Praha – 11x za den od 249 Kč; délka jízdy 4,5 hodiny
  • V Praze je dle spoje možné nastoupit na ÚAN Florenc, Hlavním nádraží nebo metru Roztyly
 • Brno – 11x za den od 119 Kč; délka jízdy 1,5 až 2 hodiny; ze zastávky Hotel Grand
 • Ostrava – 4x za den od 428 Kč; délka jízdy 7,5 až 8,5 hodin s jedním přestupem ve Vídni

Turancar

Jeden z největších slovenských autobusových dopravců nabízí dva spoje za den, jak z Prahy tak i z Brna. Ceny jsou nepatrně vyšší než u konkurence.

Výhody: internet, voda zdarma, el. zásuvky

 • Praha – 2x za den od 358 Kč; délka jízdy 4,5 hodiny
 • Brno – 2x za den od 230 Kč; délka jízdy 1,5 hodiny; ze zastávky ÚAN Zvonařka

2. Vlakem do Bratislavy – srovnání ČD a Regiojetu

Další možností, jak se dostat do Bratislavy, je vlak. Ten bývá většinou pohodlnější a hlavně spolehlivější, především pro cesty z Prahy. Nikdy nevíte, kdy se ucpe D1. Srovnali jsme ceny dvou dopravců – Českých drah a RegioJet. Obě společnosti jezdí na zastávku Bratislava, Hlavná stanica.

České dráhy

České dráhy vypravují až 10 přímých spojů denně z Prahy i z Brna. V zásadě se dá říct, že můžete jet takřka kdykoliv. Výhodné jsou především pro obyvatele Ostravy a okolí, protože nabízí dva spoje do Bratislavy bez přestupu a několik dalších s krátkým přestupem v Břeclavi. Takto rychlé spojení z Ostravy konkurence nenabízí.

 • Praha – 10x za den; od 316 Kč; délka jízdy 4 hodiny
 • Brno – 10x za den; od 158 Kč; délka jízdy 1,5 hodiny
 • Ostrava – 2x za den; od 263 Kč; délka jízdy 3 hodiny + několik spojů s jedním přestupem v Břeclavi za podobnou cenu a dobu jízdy

Ceny pro vlakové spoje směřující na Bratislava Hlavná stanica a vlakové na hlavní nádraží s cenami 30 dní dopředu.

Regiojet

Společnost RegioJet denně vypravuje z Prahy a z Brna 4 přímé spoje. Ceny bývají nepatrně vyšší než u konkurence. Počítat můžete s vodou zdarma u nejlevnějších jízdenek. Pokud si drobně připlatíte, tak dostanete vlastní obrazovku a palubní servis v ceně jízdenky.

Nevýhodou RegioJetu je ne zrovna ideální nabídka spojů z Ostravy. Proto jsme je do výčtu ani nezařadili.

 • Praha – 4x za den; od 369 Kč; délka jízdy 4 hodiny
 • Brno – 4x za den; od 129 Kč; délka jízdy 1,5 hodiny

3. Letadlem do Bratislavy – vyplatí se to?

Až do nedávna byly v nabídce přímé lety společnosti ČSA z Prahy do Bratislavy. Ty jsou ale v současnosti zrušeny. Jediným způsobem, jak se do Bratislavy dostat jsou lety s přestupem nejčastěji v Bergamu. To v žádném případě nedává smysl jak časově, tak i finančně. Takže na cesty letadlem do Bratislavy zapomeňte.

4. Autem – parkování na letišti v Bratislavě

Nejprve začneme parkováním přímo na letišti. Parkování na 6-7 dnů na 40 €. Více informací přímo na webu bratislavského letiště. Dále dle webu Parkvia.com je nejlevnější placené parkování poblíž bratislavského letiště cenu 38 €. V ceně je převoz přímo na letiště.

Pokud se byste chtěli za parkování ušetřit je poblíž letiště hned několik možností. Tou první jsou garáže obchodního centra Avion (červená barva na mapě), kde je prý poblíž myčky aut největší klid. Další možností je ulice Pestovatelská (fialová barva na mapě) nedaleko budovy Hejky.

Poslední možností je parkování v ulici Mesačná (zelená barva), která je od letiště vzdálená pouhé dvě zastávky autobusem 61. U všech těchto možností počítejte s tím, že auto vystavujete většímu riziku než na hlídaných placených parkovištích.

Cena slovenské dálniční známky

Na rozdíl od našich dálničních známek jsou ty slovenské v elektronické podobě. Dají se zakoupit nejen na obvyklých prodejních místech, ale také v přes internet. Cena za 10 denní dálniční známku je 10 €, za 30 denní 14 € a za celoroční 50 €.

A na kolik zhruba vyjde cena pohonných hmot při cestě na bratislavské letiště?

 • Praha – 340 km; cca 800 Kč; délka jízdy cca 3 až 3,5 hodiny
 • Brno – 144 km; cca 340 Kč; délka jízdy cca 1,5 hodiny
 • Ostrava – 305 km; cca 700 Kč; délka jízdy cca 3 hodiny

5. Jak se dostat z centra Bratislavy na letiště

Je to jednoduché. V rámci MHD na letiště jezdí přes den dvě linky, a to číslo 61 a 96. Linka 61 začíná na vlakové zastávce Bratislava, Hlavná stanica, kam dojedete vlakem. Na cestě budete 30 minut.

Bohužel na zastávku Bratislava, Autobusovou stanica Nivy žádná přímá linka z letiště nejezdí. Budete muset minimálně jednou přestoupit. Počítejte s cca 40 minut dlouhou cestou. Pokud potřebujete více informací, mrkněte na Google maps a zapněte si mód s „Veřejná doprava”.

V noci letiště obsluhuje linka N61. Začíná na hlavním vlakovém nádraží a jede i přes zastávku i na Autobusová stanica Nivy.  

Lístek na MHD stojí 0,90 €. Měl by vám na jednu cestu na letiště bohatě vystačit. Více informací o MHD na webu bratislavského letiště. Mají tam vše přehledně popsané.

Která varianta je nejvýhodnější?

Možností, jak se dostat na letiště v Bratislavě je více. A která je tou nejlepší? U nás vyhrává cesta vlakem, a to především díky pohodlí, které je ve vlaku bezkonkurenční. Na druhou stranu, pokud chcete ušetřit, tak cesta autobusem je rozhodně nejlacinější. Když pojedete ve více lidech, tak se vyplatí auto. Prostě ani s jednou možností neuděláte chybu. Vyberte si tu, která je vám nejbližší.