Kam uživatelé Cestoletu nejvíce cestují?

Na Cestoletu je registrováno skoro 2400 cestovatelů a dle našich dat můžeme říct, že cestovali takřka po celém světě. Chybí jen 22 zemí, kde ještě nebyli. A do kterých zemí uživatelé Cestoletu nejčastěji cestují? První místo vás možná překvapí.

Procento uživatelů, které navštívili danou zemi

# Nejnavštěvovanější země světa  
1. Itálie 78,7 %
2. Německo 78,6 %
3. Rakousko 76,7 %
4. Slovensko 73,3 %
5. Chorvatsko 72,0 %
6. Francie 67,9 %
7. Polsko 62,7 %
8. Spojené království 62,0 %
9. Španělsko 55,5 %
10. Maďarsko 54,1 %
11. Řecko 46,3 %
12. Nizozemsko 40,1 %
13. Slovinsko 38,9 %
14. Švýcarsko 36,3 %
15. Belgie 32,4 %
# Nejnavštěvovanější země světa mimo Evropu  
1. Turecko 30,1 %
2. USA 29,8 %
3. Tunisko 24,7 %
4. Egypt 24,2 %
5. Thajsko 19,9 %
6. SAE 17,2 %
7. Izrael 10,7 %
8. Šrí Lanka 10,1 %
9. Maroko 9,5 %
10. Čína 9,5 %
11. Indonésie 9,4 %
12. Mexiko 8,5 %
13. Vietnam 8,3 %
14. Kanada 8,1 %
15. Malajsie 8,1 %

Všech prvních deset zemí se nachází v Evropě a nejvíce navštěvovanou zemí dle našich dat, je překvapivě Itálie. První země mimo hranice Evropy, kterou naši uživatelé navštívili je na 17. místě Turecko, následované USA.

Když se podíváme na kontinenty, tak s přehledem vede Evropa se 76 % všech návštěv, pak je Asie s 12 %, Amerika s 6 %, Afrika s 5 % a konečně Austrálie a Oceánie s 1 % všech návštěv.

Jaké jsou nejvíce navštěvované země na jednotlivých kontinentech mimo hranice Evropy? Začneme s Asií. Nejvíce se jezdí do Turecka, Thajska a Spojených arabských emirátů. U Ameriky uživatelé Cestoletu cestují nejvíce do USA, Mexika a Kanady. V Africe se žádné překvapení nekoná – Tunisko, Egypt a Maroko a na nejvzdálenějším kontinentu je to Austrálie, Nový Zéland a Fidži.

Země, kam Češi nejvíce cestují.

Čím tmavší barva země, tím více návštěv. Evropa s přehledem vede, nejméně navštěvovaným kontinentem je Austrálie a Oceánie.

Jedním z těch největších překvapení při vyhodnocování dat bylo umístění Thajska. To skončilo na 27. místě, a tím překonalo turisty velmi oblíbené Norsko a jen těsně skončilo za Rumunskem a Portugalskem. Je vidět, že Češi Thajsko prostě milují.

A jak vypadá takový typický cestovatel na Cestoletu? Náš průměrný cestovatel, který má vyplněnou mapu, navštívil průměrně 17,87 zemí světa. Za nás je to překvapivě velké číslo. Každopádně budeme se i nadále snažit přinášet co nejvíce informací, abychom vám cestování maximálně zjednodušili.

Tip: Věděli jste, že český pas je jedním z nejsilnějších na světě? Zemí, kam můžeme cestovat bez víza každý rok přibývá. Které to jsou zjistěte v článku Kam na občanku a kam bez víza.

To nejcennější jsou vaše cestovatelské zkušenosti

V Cestoletu věříme, že není nic lepšího než se inspirovat od reálných lidí. Proto ke všem z několika ze stovek destinací mohou psát lidé krátké zkušenosti ze svých cest, a tím inspirovat ostatní.

Každý z přihlášených uživatelů může psát své cestovatelské zkušenosti k jednotlivým zemím plus k ní může přidat odkaz na svůj článek. Zde je například jedna ze zkušeností ke Srí Lance.

A jak to funguje? Každý z vás může přidat svoji unikátní zkušenost z cesty, zážitek nebo tip kam vyrazit. Funguje to na podobném principu jako hodnocení filmů na ČSFD. Jen s tím rozdílem, že na Cestoletu je hodnocení omezeno 400 znaky. Zkušenost se pak zobrazí napříč celým Cestoletem a reálně pomáhá tisícovkám návštěvníkům každý měsíc.

Minimálně jedna cestovatelská zkušenost je u 149 destinací. Nejvíce zkušeností napsali uživatelé Cestoletu ke Španělsku, Francii a Itálii. Mimo Evropu napsali uživatelé nejvíce zkušeností k Thajsku, USA a k Maroku.

Tip: Napište cestovatelskou zkušenost i vy. Poraďte, kam vyrazit nebo na, co si dát pozor. Seznam všech 1130 zkušeností, co máme na cestoletu.

Cestolet děláte vy, cestovatelé

Na webu Cestolet je registrováno přes 2400 cestovatelů a každý týden přibývají desítky dalších. Tím pravděpodobně největším cestovatelem je Michal Červený. Navštívil neuvěřitelných 104 zemí.

Cestovatel s největším počtem navštívených zemí je Michal Červený.

Cestovatelem, který sepsal nejvíce zkušeností je Jiří Hošek, jež napsal ke každé ze svých 88 navštívených zemí. Krom cestovatelských zkušeností mohou uživatelé Cestoletu psát i celé cestopisy. Ty jsou také vidět napříč celým webem. Nejvíce cestopisů, a to konkrétně 16, napsala cestovatelka Týna Vašíčková. Ostatní cestovatele najdete v žebříčku cestovatelů, který vede již zmíněný Michal Červený.

Tip: Proč psát cestopisy? Uchováte si déle vzpomínky, vytřídíte fotky a váš příběh nezapadne. To se o sociálních sítích říct nedá. Podrobný návod v článku Jak napsat cestopis.

Cestolet děláme s láskou k cestování

Budujeme jednu z největších cestovatelských komunit v Čechách. Chceme, aby cestovatelé radili cestovatelům. Chceme, aby sdílení vašich příběhů bylo co nejjednodušší a zároveň, abyste během chvíle našli všechny informace, které zrovna potřebujete. Děláme Cestolet s láskou k cestování. Tak se do toho pojďte pustit s námi a přihlašte se.